Geplaatst op: 06-06-2016
Auteur: Ton Vermeulen
NRIT Media

Den Haag en Goeree-Overflakkee winnen Nationale Citymarketing Trofee

Den Haag en Goeree-Overflakkee winnen Nationale Citymarketing Trofee

De gemeenten Den Haag en Goeree-Overflakkee hebben de Nationale Citymarketing Trofee 2016 gewonnen. De prijs werd in Arnhem op het Nationaal Citymarketing Congres uitgereikt door de voorzitter van de jury Alexander Rinnooy Kan. De jury was erg te spreken over de inzendingen die van hoge kwaliteit waren. Rinnooy Kan sprak zelfs van ‘de Champions Leage’ van de citymarketing.


Grote gemeenten met meer dan 100.000 inwoners

In de categorie van steden met meer dan 100.000 inwoners moest Den Haag het opnemen tegen Rotterdam en Eindhoven, de winnaar van vorig jaar. Volgens de jury heeft Den Haag het uitstekend gedaan met een enorme vooruitgang in 2015 waar citymarketing naar citybranding evolueerde. De stad heeft een geïntegreerde aanpak gekozen die is ingebed in het lokale beleid. Verder was de jury erg te spreken over de positionering van Den Haag als Stad aan Zee en de aansprekende evenementen die in de stad werden gehouden.


Eindhoven, dat al twee maal wist te winnen, viel dit jaar niet in de prijzen. De stad werd wel geprezen om zijn mooie en consistente aanpak die internationaal vruchten afwerpt. De Rotterdamse delegatie was erg teleurgesteld dat de stad naast de prijs greep.


Kleine gemeenten met minder dan 100.000 inwoners

Goeree-Overflakkee wist bij de kleinere gemeenten de Nationale Citymarketing Trofee in de wacht te slepen. Dit Zuidhollandse eiland wist vanuit een gemeentelijke herindeling bij haar bewoners het ‘eilandgevoel’ aan te spreken. Ze formuleerden een ambitieuze maar realistische doelstelling. Zo wil de gemeente binnen een paar jaar de omslag maken van krimp- naar groeiregio. Tot nog toe haalt de gemeente de tussentijdse doelen die ze zich hiervoor heeft gesteld. "Er is goed nagedacht over de financiering van citymarketing en een in de lokale samenleving gewortelde visie", stelt het juryrapport. De gemeente heeft de gemeenschapszin als vliegwiel gebruikt en is daarin goed geslaagd.


De winnaar van 2015, Helmond, redde het ondanks het nieuwe beleid dat na een succesvolle periode werd ingezet, niet. Ook voor Kampen had de jury veel complimenten. Zo heeft de stad met weinig middelen veel bereikt. Het geloof is als niet alledaags speerpunt ingezet en de bevolking werd een ambassadeur voor de stad.


Het Nationaal Congres Citymarketing wordt volgend jaar in Emmen georganiseerd. Lees hier het complete juryrapport.

Topics:Marketing
Trefwoorden: stedelijk toerisme, citymarketing

CELTH



||| Nieuws |||

04/05/26
Gebied Hollandse Duinen ook officieel Nationaal Park
Minister van Essen van Landbouw, Visserij, Voedselzekerheid en Natuur (LVVN) heeft Nationaal Park Hollandse Duinen officieel de status van nationaal park verleend.
04/05/26
Kasteel Arcen heropent Florakamer
Gebaseerd op een inventarislijst uit 1767 is de Florakamer in de zuidvleugel van Kasteel Arcen volledig gereconstrueerd.
04/05/26
Onderzoeksraad: instappen bij ballon moet veiliger
De Onderzoeksraad roept de ballonvaartsector op om op korte termijn maatregelen te nemen om de veiligheid bij instappen te verbeteren.
04/05/26
Eerste UNESCO Leerstoel voor Rijksuniversiteit Groningen richt zich op landschap en burgerwetenschap
Hoe kunnen miljoenen mensen die fan zijn van een natuurgebied, bijdragen aan het beheer ervan? En hoe kunnen we dat, binnen Nederland én samen met partners in bijna 800 natuurgebieden in 140 landen, beter vormgeven? Daarover gaat onder meer de nieuwe UNESCO Leerstoel Sustainable Landscape Governance, Education and Citizen Science.
04/05/26
K-pop draagt waarschijnlijk bij aan groeiend toerisme naar Korea
K-pop draagt waarschijnlijk bij aan groeiend toerisme naar Korea
04/05/26
Kleine Wolf en Goolderheide winnaars ACSI Awards
Campingspecialist ACSI heeft de winnaars van de ACSI Awards 2026 bekendgemaakt. Kampeerders kozen Camping De Kleine Wolf uit het Overijsselse Stegeren tot beste camping van Nederland. In België werd Camping Goolderheide als winnaar gekozen. In totaal werden er in 24 Europese landen ACSI Awards uitgereikt.
22/04/26
Rotterdams nooit geopende pretpark geveild
Het voormalige Attractiepark Rotterdam - Rivoli, ontwikkeld door ondernemer Henny van der Most, is verkocht via een openbare veiling.
22/04/26
Amsterdam City Walk vindt nieuwe co-sponsor
Herzog Medical verbindt zich als nieuwe partner aan de Amsterdam City Walk.

||| Agenda |||

19/05/26
19/05/26 t/m 19-05-26: Kennistafel 6: FEC uitje op vakantie
Van vakantiepark naar leisure-hub met een verhoogde gastbeleving dinsdag 19 mei 2026 Vakan...
26/05/26
26/05/26 t/m 26-05-26: Masterclass Interne Gastvrijheid
Hoe ga je om met alle 'lastige' (jong) medewerkers? Wat is het fundament voor succes? dinsdag 2...
28/05/26
28/05/26 t/m 28-05-26: LDA Kennisdag 2026 - Verhalen vertellen met data
Hoe vertaal je complexe data en analyses naar een begrijpelijk, overtuigend verhaal en maak je daarm...
09/06/26
09/06/26 t/m 09-06-26: European Sustainable Tourism Mobility Forum 2026
Breda University of Applied Sciences is trots om op 9 juni 2026 de derde editie van het European Sus...
10/06/26 t/m 13-06-26
10/06/26 t/m 13-06-26: International Adventure conference
Samen met de Adventure Tourism Research Association (ATRA) en Wageningen University & Research (...