Geplaatst op: 08-04-2016
Auteur: Ton Vermeulen
NRIT Media

Sterke groei Chinese toeristen in ons land

Sterke groei Chinese toeristen in ons land
Het aantal nachten dat Chinezen in ons land verblijven is in 2015 met 33 procent gestegen ten opzichte van 2014. Van alle toeristen die Nederland in 2015 bezochten, kwamen de meeste uit Duitsland, België en het Verenigd Koninkrijk. Duitsers zoeken vooral de kust op, terwijl Britten liever in Amsterdam vertoeven. Dit meldt CBS vandaag. Lees ook de analyses naar provincie of type accommodatie


De overnachtingen van buitenlandse toeristen in Nederland verblijven stijgen al jaren. Vorig jaar steeg dit aantal met 8 procent naar 37 miljoen overnachtingen. Met stip op 1 staan de Duitsers: zij waren goed voor 15 miljoen overnachtingen in Nederland. Dat is 10 procent meer dan het jaar ervoor. Op de tweede plek staan de Belgen (5 miljoen), gevolgd door de Britten (4 miljoen). Het toerisme naar ons land ontwikkelt zich de laatste jaren sterk. Het aantal overnachtingen van buitenlandse gasten groeide tussen 2012 en 2015 met een kwart.


Figuur 1: Ontwikkeling van buitenlandse gasten in Nederlandse logiesaccommodaties

Bron: CBS

NB: In 2012 is de onderzoeksmethode enigszins aangepast


Meer Chinezen

De relatief grootste stijging in hotelovernachtingen in 2015 komt op het conto van de Chinezen. Hun aantal hotelovernachtingen in Nederland steeg met 33 procent tot 436 duizend. Onder Russen werd Nederland wat minder favoriet: zij verbleven 25 procent minder nachten in een hotel in ons land.


Duitsers aan de kust, Britten in Amsterdam

Amsterdam is goed voor de helft van alle hotelovernachtingen. Gasten uit verschillende landen hebben verschillende voorkeuren voor accommodaties en regio’s in Nederland. Zo overnachten Duitsers en Belgen vaak op bungalowparken of campings. Duitsers en Belgen zoeken de kust op. Belgische toeristen overnachten ook vaak in het binnenland. Britten kiezen juist vaak voor een hotel in onze hoofdstad.


Figuur 2: Overnachtingen van buitenlandse gasten in Nederlandse logiesaccommodaties naar land van herkomst, 2015

Bron: CBS


Veel meer overnachtingen van Nederlanders

Het binnenlands toerisme is nog altijd groter dan het buitenlands toerisme. In 2015 was de Nederlander op vakantie in eigen land goed voor 66 miljoen overnachtingen tegenover 37 miljoen overnachtingen door buitenlandse toeristen.


Figuur 3: Overnachtingen van buitenlandse gasten naar land van herkomst en bestemming, 2015


Bron: CBS
Link: http://statline.cbs.nl/Statweb/publication/?DM=SLNL&PA=82059NED&D1=1&D2=0-1,3-5&D3=a&D4=0&D5=l&HDR=G3,T,G1&STB=G4,G2&VW=T
Topics:Toerisme
Trefwoorden: inkomend toerisme

CELTH



||| Nieuws |||

27/02/26
Leiden wil Culturele Hoofdstad 2033 worden
In de nieuwste aflevering van Leisuretalk spreekt onze Mincke Pijpers van Leiden&Partners met Richard Otten over de positionering van Leiden. Geen standaard citymarketingverhaal, maar een open gesprek over koers houden in een stad vol belangen en ambities.
27/02/26
Landschapstriënnale ziet in water forse uitdaging
In september 2026 vormt Arnhem het decor van de Landschapstriënnale, de driejaarlijkse manifestatie over de toekomst van ons landschap. Het thema van deze editie is ‘Op Waterbasis’.
26/02/26
Beheer Diemerbos tijdelijk geregeld
Het beheer van het Diemerbos is voor de jaren 2026 en 2027 geregeld maar een structurele oplossing is er niet. Door deze afspraak blijft het bos de komende 2 jaar schoon, veilig en toegankelijk voor bezoekers.
26/02/26
Exclusief voor leden
Versnelling digitale oplossingen in vervoer en mobiliteit
Mobiliteit maakt een versnelling in digitale oplossingen door blijkt vlak voor de vakbeurs Intertraffic Amsterdam 2026. Het autonoom rijden, oplossingen voor parkeren en druk op de binnensteden leiden naar nieuwe verbanden.
26/02/26
Utrecht verbetert viewer op erfgoed
Wil je bezoekers naar het erfgoed van de provincie Utrecht verwijzen? De provincie heeft de bestaande viewer verbeterd.
26/02/26
Exclusief voor leden
Effect door btw-verhoging op binnenlandse vakanties?
Heeft de btw-vehoging op logies naar 21% effect op de boekingen van vakanties in eigen land? Mogelijk wel maar of het daadwerkelijk in de boekingen tot uitdrukking komt, blijft nog steeds een vraagteken.
25/02/26
8 op de 10 Nederlanders wil komende zomer op vakantie
Ondanks stijgende prijzen en een onrustige wereld blijft het vakantiesentiment onder Nederlanders hoog. Komend zomerseizoen wil 82% van de Nederlanders op vakantie. Dit blijkt uit grootschalig consumentenonderzoek dat Trends & Tourism eind januari en begin februari door Dynata heeft laten uitvoeren naar vakantieplannen van een week of langer voor het komende zomerseizoen (mei t/m oktober 2026).
25/02/26
Exclusief voor leden
Toolkit helpt werkgevers minder zakelijk te vliegen
Een toolkit van Coalitie Anders Reizen moet werkgevers aanzetten om het personeel en directies minder te laten vliegen voor de zaak.

||| Agenda |||

05/03/26
05/03/26 t/m 05-03-26: Ruimtelijk-economisch sturen op brede welvaart kan wél
Ruimtelijk-economisch sturen op brede welvaart kan wélVoor een evenwichtige stedelijke ontwik...
09/03/26
09/03/26 t/m 09-03-26: Nationaal Congres Evenementen 9 maart 2026
11? NCE is in Zandvoort op 9 maart 2026. De gemeente heeft zich, in samenwerking Zandvoort Marketing...
10/03/26
10/03/26 t/m 10-03-26: Opendeurdag Experience Factory Antwerpen; Europa’s grootste Indoor FEC Attractie
Primeur Langste E-Kart circuit van Europa en TimeMissionDatum: dinsdag 10 maart 2026Locatie: Michiga...
02/04/26
02/04/26 t/m 02-04-26: Trendcongres Toerisme 2026
Het Trendcongres Toerisme 2026 is op donderdag 2 april 2026 bij Saxion Hogeschool in Deventer. De ed...
22/04/26 t/m 23-04-26
22/04/26 t/m 23-04-26: Independent Hotel Show Amsterdam
A firm fixture in the calendar of independent hoteliers and industry professionals alike, the show p...