Geplaatst op: 02-02-2016
Auteur: Marc Gerlings

Beeldvormend koggeschip wordt 10 februari gelicht

Beeldvormend koggeschip wordt 10 februari gelicht

Beeldbepalend in de regiomarketing van Kampen is de kogge en het Hanze verleden. Na eerdere vertraging wordt op 10 februari het schip gelicht.

Het gaat hier om een goed bewaard gebleven koggeschip uit de vijftiende eeuw.De lichting zal vermoedelijk de gehele dag in beslag nemen.


In Nederland werkt een multidisciplinair team van onderwaterarcheologen, duik- en bergingsspecialisten aan de opgraving en lichting van het middeleeuwse scheepswrak, dat met innovatieve technieken in z’n geheel wordt gelicht. Het schip zal decimeter voor decimeter boven water komen. Een speciaal computersysteem stuurt alle 40 motoren voor de lichting aan terwijl de krachten op het 50 ton wegend schip nauwkeurig in de gaten worden gehouden.

Na de berging worden de wrakken overgebracht naar Batavialand in Lelystad; daar zal in een speciaal daarvoor gebouwd conserveringsstation worden gewerkt aan de conservering van de scheepswrakken die een aantal jaren in beslag zal nemen.

Hoe beeldbepalend is de kogge voor de regiomarketing, zie hiervoor het interview met Marketing Oost.


Deze film werd gemaakt over de lichting:

IJsselkogge - trailer NL from IJsseldelta on Vimeo.


Trefwoorden: Kampen, regiomarketing, kogge, erfgoed, historie, attractie

CELTH



||| Nieuws |||

12/06/26
Exclusief voor leden
ANWB start ploeg pechhulp in vakantielanden
Terwijl heel Nederland zich opmaakt voor een sportieve zomer, stuurt ANWB haar eigen ‘gele selectie’ van 30 wegenwachten Europa in om vakantiegangers snel en veilig te helpen.
12/06/26
"Een maximumsnelheid testen op fietspaden is begrijpelijk, maar pakt het onderliggende probleem niet aan." meldt Paul van de Coevering op het nieuws dat in de gemeente Houten op een druk fietspad de maximum snelheid van 20 km wordt onderzocht.
12/06/26
Station Baarn aantrekkelijke buitenpoort voor recreatie
Station Baarn is sinds woensdag 10 juni officieel de eerste zogeheten ‘Buitenpoort’ op de Utrechtse Heuvelrug. Je vindt er makkelijk de aansluiting op de wandelpaden.
11/06/26
Twee Michelinsterren voor Burgers' Zoo
Dierenpark in Arnhem, Koninklijke Burgers’ Zoo is door Michelin ook in 2026 bekroond met twee Michelinsterren. In de Michelin Reisgids worden sterren toegekend aan toeristische bezienswaardigheden en het Arnhemse dierenpark is de enige dierentuin in Nederland met deze hoge waardering.
11/06/26
Willem de Kok wordt directeur-bestuurder Groningen & Partners
Willem de Kok begint op 1 juli als directeur-bestuurder van Groningen & Partners. Hij volgt daarmee Elsa Weelink op, die vorige maand haar vertrek per diezelfde datum aankondigde.
11/06/26
Opening Vismigratierivier in 2027 leidt tot internationale conferentie
In 2027 staat een bijzonder moment gepland bij de Afsluitdijk: de opening van de Vismigratierivier. Het zorgt er ook voor dat de internationale Fish Passage Conference naar Nederland komt.
10/06/26
Exclusief voor leden
Provincie Noord-Holland kiest nieuwe route Duinfietspad
Gedeputeerde Staten van Noord-Holland kiest een alternatieve route voor het door duinzand bedekte fietspad op de Blijdensteinsweg, tussen Bergen aan Zee en Schoorl aan Zee.
10/06/26
Krista Samsom programmamanager Heilzame Badplaats
Half mei is Krista Samsom gestart als programmamanager Heilzame Badplaats bij Noordwijk Marketing. Met deze nieuwe rol krijgt de verdere ontwikkeling van Noordwijk als Heilzame Badplaats extra focus en slagkracht.

||| Agenda |||

18/06/26
18/06/26 t/m 18-06-26: Atlasfestival 2026
Het Atlasfestival 2026 op 18 juni 2026 is in de Stadsgehoorzaal Kampen. Dit jaar staan we stil bij h...
23/06/26
23/06/26 t/m 23-06-26: Vakdag Indoor recreatie en vakantieparken
incl. uitgebreid kennisprogramma & netwerk receptieDinsdag 23 juni 2026Dagrecreatie en verblijfs...
25/06/26
25/06/26 t/m 25-06-26: HR-meeting Reiswerk
De eerste HR-meeting van 2026 komt er weer aan. Speciaal voor HR-professionals in de reisbranche. Ti...
26/06/26
26/06/26 t/m 26-06-26: Congres Vitale Vakantieparken Overijssel
Deze dag draait om kennis delen, ideeën opdoen en samen concrete oplossingen vinden voor de uitdagi...
07/09/26 t/m 09-09-26
07/09/26 t/m 09-09-26: Wadnext conference
From 7 to 9 September 2026, WadNext Conference brings together policymakers, destinations,...