Deze website maakt gebruik van cookies.Meer informatieDeze melding verbergen

Geplaatst op: 23-12-2015

Den Haag investeert 25 miljoen euro in kust

Den Haag investeert 25 miljoen euro in kust
StockStudio / Shutterstock.com
In 2016 wordt gestart met de eerste ruimtelijke verbeteringen in Scheveningen Bad. Met deze opknapbeurt, vastgelegd in het uitvoeringsprogramma De Kust Gezond is in totaal 25 miljoen euro gemoeid. Er komt een nieuw ontwerp voor de Noordboulevard. Daarnaast wordt de buitenruimte op andere plekken in Scheveningen mooier gemaakt. Zo krijgt het Palaceplein een facelift en wordt voor de omgeving van het Kurhaus een nieuw ontwerp gemaakt met meer ruimte voor voetgangers en meer groen.

Een van de belangrijkste plekken die wordt aangepakt is de Noordboulevard, richting het Zwarte Pad. De komst van een nieuwe eigenaar van de Pier en interesse vanuit de markt om ook de verouderde bebouwing op de Noordboulevard aan te pakken maakt dat de gemeente nu kan starten met de renovatie van de boulevard. Het succes van de zuidelijke ‘Moralesboulevard' wordt doorgetrokken naar het noordelijk gedeelte. In 2016 start het ontwerpproces.


"Er is de afgelopen jaren veel geïnvesteerd op Scheveningen. Zo is de nieuwe Zuidboulevard geopend, krijgt de haven een opknapbeurt en zijn we hard bezig de verkeersdoorstroming te verbeteren. Scheveningen moet weer meer de klassieke uitstraling van badplaats terugkrijgen, met meer groen en minder stenen. Scheveningers zelf zijn actief betrokken bij de plannen en ondersteunen deze doelstelling. Met de uitvoering ervan versterkt Scheveningen zijn positie als toeristische trekpleister en tweede economische hart van Den Haag."


Wethouder Boudewijn Revis, Scheveningen Bad, Buitenruimte


Er komt meer groen in Scheveningen Bad. Omdat het zeeklimaat de mogelijkheden beperkt om bomen te planten is gekozen voor vergroening in de vorm van helmgras en duinroos, deze soorten passen goed in de zilte omgeving. De groene facelift van het Palaceplein is het eerste zichtbare resultaat in 2016.

De Gevers Deynootweg wordt opnieuw ingericht, waarbij er meer ruimte komt voor fietsers en voetgangers. Ook de toegangswegen naar Scheveningen (Zwolsestraat, Kurhausweg en Nieuwe Parklaan) krijgen een nieuwe inrichting en meer groen. Verder komen er goede looproutes tussen boulevard en de achterliggende straten. Na de zomer starten de werkzaamheden aan het laatste stuk van tramlijn 9 tot en met de keerlus op het Zwarte Pad.
Trefwoorden: dagrecreatie, kusttoerisme, kustgebieden, scheveningen, boulevard

CELTH




||| Nieuws |||

14/08/25
Trend: Nederlanders zoeken vaker koelere destinaties op
Terwijl Nederland massaal op vakantie is, draait de ANWB Alarmcentrale op volle kracht. Halverwege het zomerseizoen heeft de ANWB Alarmcentrale al ruim 450.000 meldingen ontvangen van vakantiegangers in binnen- en buitenland. Op drukke dagen gaat het om zo’n 15.000 digitale meldingen en telefoontjes per dag. Opvallend is dat steeds meer pechhulpvragen komen uit Scandinavië, terwijl het aantal meldingen uit traditionele zonbestemmingen zoals Frankrijk en Italië achterblijft.
13/08/25
Exclusief voor leden
Bezoekers ARTIS mogen eetbare planten proeven
ARTIS kennen de meesten als een dierentuin maar het biedt ook een tuin voor eetbare planten. Meer dan 22.000 planten, afkomstig van 220 verschillende eetbare soorten staan in de botanische tuin. Niet alleen de planteneters in het park eten ervan, ook bezoekers mogen proeven.
13/08/25
Exclusief voor leden
Met voeten in het zand wordt de skivakantie geboekt
Sinds half juli ligt het aantal last minute zonbestemmingen bij touroperator Sunweb bijna 15% hoger ...
13/08/25
IVN pleit voor versterken samenwerking in Nationale Parken
Het schrappen van de bezuinigingen op de Nationale Parken twee maanden geleden leidt tot verdere versterking van de samenwerking in de parken.
11/08/25
Exclusief voor leden
Zijn vrijetijdsvoorzieningen voor Nederlanders beter bereikbaar geworden?
Het CBS komt vandaag met interessante cijfers over de nabijheid van vrijetijdsvoorzieningen. De algehele conclusie is dat Nederlanders niet ver hoeven te reizen naar locaties met vrijetijdsaanbod. Hoe de nabijheid van deze voorzieningen zich de afgelopen tien jaar heeft ontwikkeld, hebben we ook bekeken.
11/08/25
Exclusief voor leden
Vakantie geen luxe maar cruciaal voor welzijn en geluk
Vakantie is meer dan alleen ontspanning: het speelt een essentiële rol in persoonlijke ontwikkeling, welzijn en relaties. Dat blijkt uit inzichten van drie wetenschappers van de Radboud Universiteit.
11/08/25
Financiële druk op poppodia ondanks stijgende inkomsten in 2024
Het gaat niet goed met de Nederlandse poppodia. De inkomsten stijgen flink maar de kosten nog veel harder. Dat heeft tot gevolg dat een kleine zestig procent van de poppodia in de verliezen zit.
11/08/25
Better Places zet AI in voor snellere en slimmere impactmeting van reizen
Reisorganisatie Better Places maakt een grote stap in het verduurzamen van reizen door artificiële intelligentie (AI) in te zetten voor het meten van de impact van haar reizen.

||| Agenda |||

27/08/25
27/08/25 t/m 27-08-25: CELTH Industry Day World Leisure Congress
Het World Leisure Congress (WLO) komt na 13 jaar weer terug in Europa en voor het eerst naar Nederla...
03/09/25 t/m 07-09-25
03/09/25 t/m 07-09-25: Hiswa te Water 2025
In 2025 viert de Hiswa te Water haar 40ste editie in de sfeervolle Batavia Haven in Lelystad. Na een...
11/09/25
11/09/25 t/m 11-09-25: Atlasfestival 2025 –Vitamine L: de Leefomgeving als ingrediënt voor Gezondheid
Het Atlasfestival 2025 staat in het teken vanVitamine L– de leefomgeving als bron van gezondheid. ...
22/09/25
22/09/25 t/m 22-09-25: Toerisme Top 2025
De Toerisme Top wordt dit jaar op maandag 22 september in Noord-Holland georganiseerd. Het thema is ...
01/10/25
01/10/25 t/m 01-10-25: Netwerk Editie Kampeerbranche
Na het succes van eerdere edities van het Duurzaamheidscongres introduceren we dit jaar een nieu...