Geplaatst op: 07-12-2015
Bron: http://routes.vvvzeeland.nl/nl/wielrennen
Auteur: Ton Vermeulen
NRIT Media

Zeeland introduceert wielergids met routes van de wind

Zeeland introduceert wielergids met routes van de wind
Maak van een nadeel een voordeel moeten ze in Zeeland hebben gedacht toen ze vijf fietsroutes van de wind ontwikkelden. Deze nieuwe routes werden tijdens het Nederlands Kampioenschap Tegenwindfietsen gepresenteerd. Alle deelnemers ontvingen uit handen van gedeputeerde Jo-Annes de Bat als eerste de Zeeuwse wielergids met daarin de 5 routes van de wind. Het NK werd trouwens gewonnen door Pico de Jager die op een gewone fiets zonder versnellingen het snelst de Oosterscheldekering met windkracht 7 tegen wist te bedwingen.


Karakteristiek voor het wielrennen in Zeeland is de voortdurende strijd met de wind. Soms meedogenloos vol in het gezicht en soms de beste vriend van de renner wanneer hij bijna letterlijk vooruit geblazen wordt. Om het recreatief wielrennen in de provincie te stimuleren ontwikkelden Routebureau VVV Zeeland en SportZeeland in samenwerking met en dankzij een bijdrage van de provincie Zeeland een vijftal bewegwijzerde wielerroutes: De routes van de wind.


"De wind is uniek voor Zeeland, soms heb je ‘m mee en soms flink tegen zoals vandaag, wind tegen is hier geen belemmering maar een uitdaging"


Gedeputeerde Jo-Annes de Bat


Zeeuwse wielergids

De routes hebben allemaal hun eigen bewegwijzering en zijn daarnaast omschreven en gebundeld in een boekje. Het boekje is gratis verkrijgbaar bij de VVV-Inspiratiepunten in Zeeland.


Veiligheid

Bij het samenstellen van routes is specifiek aandacht geschonken aan fietsveiligheid en gedragsregels. De routes zijn waar nodig en mogelijk gescheiden van het knooppuntennetwerk voor 'gewone' recreatieve fietsers. Hierbij zijn drukke fietspaden zoveel mogelijk vermeden zodat gebruikers van de routes minder ‘langzaam verkeer’ tegenkomen.


Eerbetoon aan Wouter Weylandt

In de wielergids is, als eerbetoon, 1 route vernoemd naar de Belg Wouter Weylandt. Hij verongelukte in 2011 tijdens de ronde van Italië. Wouter Weylandt heeft in 2010 de etappe Amsterdam - Middelburg van de Giro op zijn naam geschreven. Karakteristiek voor Zeeland werd ook deze etappe, net als de Tour de France etappe naar Neeltje Jans op 5 juli, getekend door de wind.

Trefwoorden: dagrecreatie, sport, fietsen, zeeland, routes, fietsroutes

CELTH



||| Nieuws |||

10/02/26
Exclusief voor leden
Limburgse VVV’s kiezen datamonitor van Toerisme Veluwe Arnhem Nijmegen
De vier Limburgse destinatieorganisaties, verenigd in Stichting Samenwerkende VVV’s Limburg, ondertekenden de licentieovereenkomst voor de Tourism Leisure Monitor van Toerisme Veluwe Arnhem Nijmegen.
10/02/26
Exclusief voor leden
Summio vakantieparken verlengt 5 parken en start nieuw park
Summio Parcs start het nieuwe jaar meteen met groei. Vijf vakantieparken hebben besloten hun samenwerking met de organisatie te verlengen. Daarnaast is het portfolio uitgebreid met een nieuw park en staat er een verdere groei op de planning - voor zowel verhuur als exploitatie.
10/02/26
Serie Schiphol Airport krijgt derde seizoen
Na de eerste twee seizoenen keert het RTL 5-programma Schiphol Airport terug met een gloednieuw derde seizoen. De serie biedt een exclusieve blik achter de schermen van de grootste luchthaven van Nederland.
10/02/26
Veel gezinsboekingen voor Emirates bij start 2026
Januari is traditioneel een piekmaand voor boekingen van gezinsreizen bij Emirates. Economy-reizigers boekten vroeg, met name groepen en gezinnen: meer dan 65% van de groepsboekingen werd minimaal drie maanden voor vertrek gemaakt en ruim 65% van de families boekte ten minste twee maanden vooraf.
09/02/26
Toiletten bij Amelisweerd maken recreatie breder toegankelijk
Vrijdag 6 februari hebben MDL Fonds, de provincie Utrecht en de gemeenten Utrecht en Bunnik samen twee natuurtoiletten geopend in recreatiegebied Amelisweerd. Met deze twee toiletten wordt een belangrijke stap gezet om dit natuurgebied voor een bredere groep mensen toegankelijk te maken.
09/02/26
Ondertiteling drie attracties en verhalen in Efteling
De gratis Efteling-app biedt bij drie attracties en alle sprookjes een gesproken vertelling en je kunt het verhaal laten ondertitelen.
09/02/26
Exclusief voor leden
Grootste LED-theater van Europa staat in Delft
Met de première van Willem van Oranje - De Musical is een uniek theater opgezet. L2L Ledscreens realiseerde voor deze productie de grootste LED-theateropstelling van Europa.
09/02/26
Tech die gastvrijheid voelbaar maakt in leisure, toerisme en hospitality
Je kent het moment: je staat met een koffer in je hand, de lobby ruikt naar versgemalen koffie en je wilt eigenlijk maar één ding, soepel aankomen. Dan blijkt de QR-code in de mail niet te laden, de wifi hapert en bij de receptie ontstaat een rij die nét te langzaam beweegt. Niemand bedoelt het verkeerd, maar de beleving krijgt een deuk voordat die goed en wel begonnen is. In leisure, toerisme en hospitality is dat het pijnlijke aan digitale frictie: het voelt meteen persoonlijk.

||| Agenda |||

12/02/26
12/02/26 t/m 12-02-26: Dagrecreatie Live: het nieuwe ontmoetingspunt voor ondernemers in de dagrecreatie
Na twee edities van Recreatie Next Level is het op 12 februari in Evenementenhal Gorinchem tijd voor...
13/02/26 t/m 15-02-26
13/02/26 t/m 15-02-26: Fiets en Wandelbeurs
De Fiets en Wandelbeurs 2026. Drie dagen vol inspiratie, routes, outdoormateriaal, lezingen en vakan...
09/03/26
09/03/26 t/m 09-03-26: Nationaal Congres Evenementen 9 maart 2026
11? NCE is in Zandvoort op 9 maart 2026. De gemeente heeft zich, in samenwerking Zandvoort Marketing...
10/03/26
10/03/26 t/m 10-03-26: Opendeurdag Experience Factory Antwerpen; Europa’s grootste Indoor FEC Attractie
Primeur Langste E-Kart circuit van Europa en TimeMissionDatum: dinsdag 10 maart 2026Locatie: Michiga...
02/04/26
02/04/26 t/m 02-04-26: Trendcongres Toerisme 2026
Het Trendcongres Toerisme 2026 is op donderdag 2 april 2026 bij Saxion Hogeschool in Deventer. De ed...