Geplaatst op: 05-12-2015

Nieuw Trendrapport toerisme, recreatie en vrije tijd ten doop gehouden

Nieuw Trendrapport toerisme, recreatie en vrije tijd ten doop gehouden
Op 4 december werd het Trendrapport toerisme, recreatie en vrije tijd 2015 ten doop gehouden. Daartoe werd het aangeboden aan de Raad van toezicht van CELTH, die in Zeist bijeen was. Het nu 570 pagina’s dikke Trendrapport is een veelgebruikt inspiratiewerk voor de branche, dit jaar uitgebreid met gegevens van CBS. Tevens voorziet in een belangrijke behoefte waar het de terugkoppeling van onderzoeken naar het onderwijs betreft. Veel hogescholen hebben een collectief abonnement voor hun studenten.



Het Trendrapport is inmiddels uitgegroeid tot hét standaard jaarboek voor de hele vrijetijdssector. Het rapport biedt naast een actueel (statistisch) overzicht in vraag en aanbod een toegespitst inzicht in voor de vrijetijdssector relevantie trends, innovaties en ontwikkelingsrichtingen. Op het NRIT Media Vrijetijdsplatform hebben we veel over het rapport gepubliceerd. Een overzicht van alle artikelen staat hier: www.nritmedia.nl/kennisbank/35268

Met ingang van deze editie (2015) gaat het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) in het Trendrapport participeren. Zij geven in deel twee van het rapport een overzicht van de belangrijkste statistische ontwikkelingen op het gebied van toerisme, vakanties en vrijetijdsbesteding.

In deel één van het Trendrapport zoals vertrouwd een concreet en helder overzicht van de demografische, economische, politieke en maatschappelijke ontwikkelingen waarbinnen de sector moet opereren. Dit deel wordt afgesloten met een overzicht van de belangrijkste trends waar we volgens toonaangevende deskundigen in de nabije toekomst mee te maken krijgen.

In deel drie van het Trendrapport toerisme, recreatie en vrije tijd worden twaalf verschillende deelsectoren van de gastvrijheidseconomie nader beschreven. Elk deel van het Trendrapport wordt afgesloten met het hoofdstuk Capita selecta, een serie interessante en verdiepende artikelen die door diverse deskundigen van onder andere CELTH zijn geschreven:

  • Belevingsbenchmark van dagattracties - Bert Smit en Tjeerd Zandberg
  • iBeacons en de customer journey: verbetering van de beleving van de binnenstad van Bergen op Zoom dankzij een app - Marian van der Ent en Martijn Smeenge
  • Effectief reageren op online klachten en negatieve reviews: een model voor een gestructureerde en actieve aanpak - Corné Dijkmans
  • Voor niets is nog te veel: bedrijven in Toerisme en Recreatie over tien jaar onherkenbaar – Jeroen Vinkesteijn
  • De trends in dagattractiesnieuwe marktverdeling, schaalvergroting en transmediale storytelling - Goof Lukken
  • Wie eet er van twee walletjes in de recreatiesector: de opkomst van tweezijdige platforms - Tjeerd Zandberg
  • Economische impacts van toerisme berekenen met een (uitgebreid) input-outputmodel – Jeroen Klijs
  • CARMATOP, een voorbeeld van duurzame samenwerking tussen sector en onderwijs – Eke Eijgelaar en Paul Peeters
  • De (on)mogelijkheden van nieuwe data – Jorrit Bijl en Diana Korteweg Maris
  • Toerisme en duurzaamheid, Eke Eijgelaar, Paul Peeters, Kim de Bruijn, Rob Dirven en Nico Heerschap
  • Cultuur en toerisme – Nico Heerschap
  • De ANWB wil leden geluk bieden tijdens dagjes uit – Diana Korteweg Maris en Carin van Berkel
  • De belevingswaarde van podiumkunsten – Pieter de Rooij en Marcel Bastiaansen
  • Nederlanders houden van fietsen – Carin van Berkel en Jeanette van ’t Zelfde
  • Wie is de vaste gast? – Jorrit Bijl en Margreet Toonen

Link: http://www.nritmedia.nl/store/35/

CELTH



||| Nieuws |||

24/07/26
Offroad wandelroutes voor mensen met een beperking in Vlaamse Ardennen
Dankzij aangepaste offroadrolstoelen, avontuurlijke fietsroutes met aangepaste fietsen en toegankelijke waterrecreatie kunnen voortaan ook mensen met een fysieke beperking volop genieten van de natuur in de Vlaamse Ardennen.
24/07/26
Transavia brengt stillere Airbus naar Rotterdam
Transavia zet haar vlootvernieuwing verder door op de Nederlandse bases. Vanaf oktober krijgt Rotterdam The Hague Airport als eerste na Schiphol een Airbus A321neo.
24/07/26
132 mensen verdronken in 2025
Wat opvalt tussen de cijfers van CBS over het aantal jaarlijkse verdrinkingen is dat 32 bezoekers uit het buitenland overleden. 98% van hen verdronk in open water zoals recreatieplassen maar ook sloten.
23/07/26
Digitaal visum voor Egypte
Het Egyptische Ministerie van Toerisme & Oudheden heeft vandaag de lancering aangekondigd van een nieuw digitaal Visa-on-Arrival-systeem.
23/07/26
Reünie Travel Challenge
Heb jij ooit meegedaan als student aan de Travel Challenge? Op 27 oktober 2026 brengt organisator van Travel Challenge, arbeidsorganisatie Reiswerk de oud-deelnemers van alle edities weer samen in Utrecht.
23/07/26
Minister moet ingrijpen bij zwaar werk bagageafhandeling
De minister van Sociale Zaken en Werkgelegenheid (SZW) had aan bagage-afhandelbedrijven op Schiphol eisen gesteld om de gezondheidsrisico’s van werknemers te beperken. Daarbij had de minister bij de heroverweging in bezwaar onvoldoende rekening gehouden met nieuwe feiten en omstandigheden. De minister moet daarom binnen zes weken opnieuw een besluit nemen.
23/07/26
Terp fan de Takomst
De opvallende Terp fan de Takomst in Friesland is weer toegankelijk. Nu het broedseizoen voorbij is, kun je vanaf zonsopkomst tot zonsondergang weer wandelen naar deze bijzondere plek aan de Friese Waddenkust.
22/07/26
Nieuw retail concept Corendon in Amsterdam-Zuid.
Touroperator en eigenaar van een aantal hotels Corendon opent eind augustus 2026 de eerste Corendon Travel Boutique aan de Cornelis Schuytstraat in Amsterdam-Zuid.

||| Agenda |||

03/09/26
03/09/26 t/m 03-09-26: Ruimte in de drukte
Het Openbare Ruimte Congres heeft het thema Ruimte in de drukte. Een actueler onderwerp is nauwelijk...
07/09/26 t/m 09-09-26
07/09/26 t/m 09-09-26: Wadnext conference
From 7 to 9 September 2026, WadNext Conference brings together policymakers, destinations,...
14/09/26
14/09/26 t/m 14-09-26: Perspectief 2040: validatiewebinar
Perspectief 2040 krijgt steeds meer vorm. Maar voordat we de volgende stap zetten, wil NBTC toetsen ...
21/09/26 t/m 23-09-26
21/09/26 t/m 23-09-26: Gastvrij Rotterdam
Gastvrij Rotterdam is dé horeca vakbeurs voor ambitieuze horecaprofessionals in Rotterdam Aho...
22/09/26
22/09/26 t/m 22-09-26: TravDay
TravDay 22 september in De Rijtuigenloods in Amersfoort.Na een geweldige 10e editie in het voorjaar,...