Deze website maakt gebruik van cookies.Meer informatieDeze melding verbergen

Geplaatst op: 27-11-2015
Auteur: Ton Vermeulen
NRIT Media

Seizoenswerkers door nieuwe wet in de problemen

Seizoenswerkers door nieuwe wet in de problemen

Er is vandaag veel aandacht in de media voor de problemen van recreatiebedrijven en seizoenswerkers. Als gevolg van de nieuwe Wet werk en zekerheid dreigen duizenden seizoenskrachten hun baan te verliezen omdat we wet seizoensmatig werk beperkt tot zes maanden. In de recreatie werken seizoenskrachten meestal acht tot negen maanden. RECRON wil dat de wet wordt aangepast en heeft inmiddels al een aantal Tweede Kamer-leden van VVD en CDA achter zich.


Seizoenswerkers zijn veelal trouwe werknemers die elk jaar weer terugkeren. De tussentijd wordt overbrugd met spaargeld, een winterbaantje of een WW-uitkering. Maar het fenomeen vaste seizoenskrachten dreigt te verdwijnen van de terreinen van veel recreatiebedrijven. Dat blijkt uit het onderzoek van branchevereniging RECRON onder haar leden. Drie op de vier recreatiebedrijven komen in de problemen, omdat vaste seizoenskrachten vanaf dit jaar minimaal zes maanden uit dienst moeten om een contract voor onbepaalde tijd te voorkomen. 70 procent van de recreatieondernemers denkt niet dat zijn seizoenskrachten deze zes maanden zonder problemen kunnen overbruggen: vaste seizoenskrachten zullen hierdoor eerder aanspraak moeten maken op uitkeringen terwijl werkgevers hen juist graag een paar maanden extra in dienst zouden hebben.


Asscher laat seizoenswerkers in de steek

Adri van der Weyde, voorzitter van RECRON stelt in een reactie: "Minister Asscher zegt op te komen voor de fatsoenlijke arbeidsmarkt maar laat seizoenskrachten keihard in de steek. Onbedoeld zorgt dit onderdeel van de Wet werk en zekerheid dat werkgevers en werknemers in de recreatiesector een keuze moeten maken tussen meer werk óf meer zekerheid: als je elk jaar terug wilt keren zal je minder dan 6 maanden kunnen werken. Of: als je toch langer wilt werken is het in veel gevallen niet meer mogelijk om het volgende seizoen terug te keren. Dat was nooit de bedoeling van deze wet.”


Eenvoudige oplossing

Van der Weyde is van mening dat de oplossing voor het oprapen ligt: "Breng de tussenpoos tussen contracten weer terug van 6 maanden naar 3 maanden. Dan wordt het weer mogelijk om een heel seizoen op een recreatiebedrijf te blijven werken. Dat is in het belang van werkgevers, maar ook vooral in het belang van de werknemers”.


Politieke bijval

In de politiek komt steeds meer bijval voor het standpunt van RECRON. "Het biedt geen werk en ook geen zekerheid", stelt VVD-Kamerlid Anne Mulder vanmorgen in het Algemeen Dagblad.  In diezelfde krant zegt Pieter Heerma van het CDA: "Deze wet leidt in de seizoensarbeid tot het vernietigen van banen en schade voor de economie. Dat kan niet de bedoeling zijn." De PvdA vindt dat het nog te vroeg is om de wet nu al aan te passen en wil het overleg tussen de sociale partners afwachten.
Link: http://www.recron.nl/
Trefwoorden: dagrecreatie, verblijfsrecreatie, ondernemen, personeel, arbeidsmarkt, arbeidsvoorwaarden

CELTH



||| Nieuws |||

11/07/25
De fuik van nepadvertenties voor vakanties
Cybercriminelen zetten online advertenties in om vakantiegangers op te lichten. Mensen die dit niet op tijd door hebben, lopen het risico om aan oplichters allerlei persoonlijke informatie of creditcardgegevens prijs te geven. Daarom is het belangrijk dat mensen altijd eerst de officiële contactinformatie van reisorganisaties checken voordat ze contact opnemen.
11/07/25
Bosbranden en hitte in zuidelijk Europa
Het Rode Kruis waarschuwt vakantiegangers die dit weekend naar zuidelijk Europa trekken. De hulporganisatie roept mensen op om goed voorbereid met vakantie te gaan. Met flinke bosbranden en zeer hoge temperaturen in Frankrijk, Spanje, Griekenland en Turkije ligt een noodsituatie deze zomer op de loer.
10/07/25
Exclusief voor leden
Madurodam opent grootste attractie ooit: De Windjager
Madurodam in Den Haag heeft vandaag haar nieuwste en grootste overdekte attractie geopend: De Windjager. Deze innovatieve dark ride laat bezoekers op meeslepende wijze ervaren hoe Nederland al eeuwenlang de kracht van de wind benut.
10/07/25
RBT Heuvelrug & Vallei heeft veel bereikt in 2024 maar ook uitdagingen in jubileumjaar
Het Regionaal Bureau voor Toerisme Heuvelrug & Vallei heeft een prima 2024 achter de rug. Dat blijkt uit het onlangs gepubliceerde jaarverslag.
10/07/25
TopParken opent eerste indoor Funzone op Bospark Ede
TopParken heeft afgelopen zaterdag haar eerste indoor Funzone geopend op Bospark Ede. De feestelijke opening trok veel belangstelling van vakantiegasten, woningeigenaren en medewerkers. De nieuwe speelfaciliteit is niet alleen toegankelijk voor parkbezoekers, maar ook voor mensen van buitenaf.
10/07/25
Eerste Escape Tour gelanceerd in DrentheRoutes-app
Tijdens een feestelijke bijeenkomst bij Breeland Recreatie in Annen is de eerste Escape Tour in de DrentheRoutes-app officieel gelanceerd. Wethouder Richard Heling van de gemeente Aa en Hunze gaf het startsein voor deze nieuwe recreatieve belevenis: een app-gestuurde speurtocht in de buitenlucht.
10/07/25
Bezuiniging van 24 miljoen euro op nationale parken definitief van de baan
De voorgenomen bezuiniging van op de Nationale Parken in Nederland is definitief geschrapt. De bezuiniging, die in eerste instantie was opgenomen in de Voorjaarsnota, leidde tot grote zorgen bij natuurorganisaties, provincies en terreinbeheerders.
10/07/25
Exclusief voor leden
Europeanen willen sneller en beter spoorvervoer
Een ruime meerderheid van de Europeanen vindt dat het spoorvervoer tussen EU-landen dringend verbeterd moet worden. Dat blijkt uit een nieuwe peiling van Polling Europe onder ruim 5.000 inwoners van de 27 EU-lidstaten