Geplaatst op: 24-11-2015
Auteur: Marc Gerlings

Hotel Academie Stenden onderzoekt duurzame gastvrijheid

Hotel Academie Stenden onderzoekt duurzame gastvrijheid
Vandaag is de eerste dag van het tweedaagse congres Guests on earth, georganiseerd door Hotel Academie van Stenden, onderdeel van netwerk Etfi en Aihr. Duurzame diensten in gastvrijheid gaan steeds meer het gedrag van gasten en bezoekers beïnvloeden.

Etfi is het European Tourism Futures Institute, Aihr is de Academy of International Hospitality Research waar Stenden deel van uitmaakt. CELTH droeg veel bij aan de programmering van het tweedaagse congres. De duurzame toekomst in de gastvrijheidsbranche trekt veel nationale en internationale bezoekers naar Leeuwarden. "Het congres is in al die jaren niet zo groot geweest als nu,” meldt Dr. Craig Thompson van Stenden. De deelnemers komen af op de ervaringen en onderzoeken om de volgende stap te maken in duurzame gastvrijheid.

Bijna 90 deelnemers krijgen een mix aangeboden van praktisch onderzoek dat kijkt naar hoe duurzame programma’s bij gasten overkomen, onder meer presentatie van Helen Chun van Cornell School of Hotel Administration, tot en met een blik in de toekomst door futuroloog Dr. Ian Yeoman.

Morgen, de tweede dag, staan veel presentaties van praktisch gerichte onderzoeken. Deze worden gegeven door prominente sprekers uit het bedrijfsleven en door studenten.

Duurzaamheid agendapunt voor CELTH
CELTH maakte op deze dag bekend dat duurzaamheid een onderzoeksthema wordt in hun onderzoeksagenda. Het kenniscentrum gaat verder met onderzoek en kennis dat toegepast kan worden voor hotels en andere accommodaties. Ook duurzaamheid in de vorm van balans in drukbezochte steden zal vaker in onderzoeken worden meegenomen. "Een veel besproken thema, waar nu gericht oplossingen voor gevonden worden om daarmee bestemmingen in staat stellen met bezoekersdruk om te gaan."

Trefwoorden: duurzamheid, gastvrijeheid, etfi, stenden, celth

CELTH



||| Nieuws |||

05/02/26
Exclusief voor leden
Zelf driften: Duinrell introduceert nieuwe auto-attractie
Naast de nieuwe Kikker8baan opent Duinrell komend seizoen nog een nieuwe attractie in het park: de Duinrell Drifter. In deze attractie besturen bezoekers zelf hun rit en bepalen zij met een hendel hoeveel zij ‘driften’.
05/02/26
Exclusief voor leden
Varend Corso heeft alle dorpskernen aan boord
Tijdens de startbijeenkomst van Varend Corso Westland, gisteravond bij Intratuin ‘s-Gravenzande was het enthousiasme groots. Alle Westlandse dorpskernen op de route doen mee met de editie van 2026.
05/02/26
Kennisprogramma en awardceremonie Dagrecreatie Live
Op 12 februari 2026 opent Dagrecreatie Live haar deuren in Evenementenhal Gorinchem. Dit nieuwe event voor professionals in de dagrecreatie staat in het teken van talkshows over onderwerpen als gastbeleving en innovatie, presentaties van vakspecialisten en een awardceremonie.
05/02/26
Begrote opbrengst toeristenbelasting stijgt met 9,0 procent
In 2026 verwachten gemeenten 15,3 miljard euro te ontvangen uit heffingen, 6,5 procent meer dan een jaar eerder. Wie de cijfers van CBS doorneemt ziet dat de toeristenbelasting een stuk hoger uitvalt, namelijk 9%. De verschillen in toeristenbelasting zijn groot.
04/02/26
NEMO is even voor volwassenen
Het techniek- en ontdekkingsmuseum NEMO is altijd op de jeugd gericht. Maar nu zijn de volwassenen aan de beurt met een speciaal gemaakt programma in de avonden in de komende maanden. Het museum zorgt ook nog voor een drankje.
03/02/26
Exclusief voor leden
Peer Bueller mag KAYAK groter maken
Peer Bueller trad in 2016 in dienst bij KAYAK als Chief Financial Officer en werd in 2021 Chief Operating Officer. Sinds zijn komst bij KAYAK heeft Peer zich gericht op de expansie van het bedrijf, de groei van KAYAK for Business het platform voor zakelijke reizen van het merk, en het stimuleren van commerciële innovatie.
03/02/26
Waarom salontafelboeken maken perfect is voor jouw onderneming in de vrijetijdssector?
Wil je jouw bedrijf in de vrijetijdssector nét wat exclusiever laten aanvoelen? Dan is salontafelboeken maken een slimme zet. Het is een stijlvolle manier om jouw verhaal, sfeer en aanbod tastbaar te maken. Denk aan een luxe boek vol beelden, korte verhalen, reviews en verborgen parels van jouw locatie of activiteit. Zo geef je bezoekers iets om doorheen te bladeren, te bewaren en vooral: te delen met anderen.
02/02/26
Twee kritische beschouwingen op toerisme: de onzin van spreiding en ongewenst toerisme
In een tijd waarin de toeristische sector zoekt naar een nieuw evenwicht tussen groei, leefbaarheid en betekenis, verschijnen er steeds meer stemmen die oproepen tot herbezinning. Twee recente artikelen – van Ewout Versloot en Shirley Nieuwland – leggen ieder vanuit een eigen invalshoek de vinger op dezelfde zere plek: het huidige systeem piept en kraakt, en vraagt om een fundamentelere kijk op wat toerisme zou moeten bijdragen aan mens, plek en planeet.

||| Agenda |||

10/02/26
10/02/26 t/m 10-02-26: Kennistafel 5: De kracht van het landschapsontwerp als meerwaarde voor het vakantiepark
Datum: 10 februari 2026Locatie:  Molecaten Park Landgoed Ginkelduin Scherpenzeelseweg 53  ...
12/02/26
12/02/26 t/m 12-02-26: Dagrecreatie Live: het nieuwe ontmoetingspunt voor ondernemers in de dagrecreatie
Na twee edities van Recreatie Next Level is het op 12 februari in Evenementenhal Gorinchem tijd voor...
13/02/26 t/m 15-02-26
13/02/26 t/m 15-02-26: Fiets en Wandelbeurs
De Fiets en Wandelbeurs 2026. Drie dagen vol inspiratie, routes, outdoormateriaal, lezingen en vakan...
09/03/26
09/03/26 t/m 09-03-26: Nationaal Congres Evenementen 9 maart 2026
11? NCE is in Zandvoort op 9 maart 2026. De gemeente heeft zich, in samenwerking Zandvoort Marketing...
10/03/26
10/03/26 t/m 10-03-26: Opendeurdag Experience Factory Antwerpen; Europa’s grootste Indoor FEC Attractie
Primeur Langste E-Kart circuit van Europa en TimeMissionDatum: dinsdag 10 maart 2026Locatie: Michiga...