Deze website maakt gebruik van cookies.Meer informatieDeze melding verbergen

Geplaatst op: 19-11-2015
Auteur: Marc Gerlings

Vriendschapsprijs Nederland – Turkije naar fotograaf, ondernemer en liefhebber

Vriendschapsprijs Nederland – Turkije naar fotograaf, ondernemer en liefhebber
Gister is in de Turkse ambassade in Den Haag de jaarlijkse ‘Vriendschapsprijs Nederland – Turkije’ door Corendon Foundation uitgereikt. De winnaars, de Nederlands-Turkse fotograaf Ahmet Polat, de Turkse ondernemer Nurettin Eroğlu en de Nederlandse Turkije-liefhebber Ans Dams hebben een bijzonder positieve bijdrage geleverd aan de duurzame verbetering van de betrekkingen tussen Nederland en Turkije.

De prijs in de categorie Kunst & Cultuur is vergeven aan mode- en straatfotograaf Ahmet Polat die een bijzondere bijdrage levert aan de versterking van vriendschap en begrip voor elkaars cultuur. Zijn werk hing onder meer in het Stedelijk Museum en in Fotografiemuseum Foam. De foto’s verschenen ook onder meer in The New York Times, Rolling Stone, Paris Match, Vogue en Vice. Het feit dat Polat zijn visie en maatschappelijke opvattingen als leraar zowel in Istanbul als in Den Haag uitdraagt, maakt hem tot een echte ambassadeur voor de bevordering van wederzijds begrip voor andere levensstijlen en opvattingen in beide landen.

Nurettin Eroğlu, prijswinnaar in de categorie Ondernemerschap, is actief in de modebranche als producent van de merken Colin's, Loft en sinds kort ook het Nederlandse modemerk Mexx. Als voorzitter van een wereldwijde organisatie zorgt Eroğlu bijna dagelijks voor een concrete bijdrage aan een goede economische maar ook gevoelsmatige verstandhouding tussen Nederland en Turkije. Bovendien heeft Eroğlu een duidelijke MVO-opvatting: "We respecteren de omgeving en nemen de verantwoordelijkheid voor elke stap die we nemen in deze wereld om een schonere wereld voor onze kinderen achter te laten. Naast het creëren van merken, streven we naar duurzaam geluk voor de gehele mensheid. We hebben oog voor universele menselijke waarden in wat we zeggen en wat we doen."

De prijs bestaat uit magisch-realistische fotokunstwerken, samengesteld uit een serie foto’s van Amsterdam en Istanbul die in een op zichzelf staand weids panoramabeeld zijn verwerkt. De kunstwerken zijn ontwikkeld door de fotografen Geert Snoeijer en Ozden Karababa in het kader van Corendon Art voor Corendon Vitality Hotel in Amsterdam.

De jury bestond dit jaar uit Ben Bot, voormalig minister van Buitenlandse Zaken, Atilay Uslu, oprichter Corendon Foundation, Lodewijk de Waal, voormalig FNV-voorzitter, Els Ottenhof, directeur van het Cobra Museum, Joost Peters, honorair consul-generaal van Turkije, en Ahmet Taskan, voorzitter van de Corendon Foundation.
Trefwoorden: Nederland, Turkije

CELTH




||| Nieuws |||

11/08/25
Exclusief voor leden
Zijn vrijetijdsvoorzieningen voor Nederlanders beter bereikbaar geworden?
Het CBS komt vandaag met interessante cijfers over de nabijheid van vrijetijdsvoorzieningen. De algehele conclusie is dat Nederlanders niet ver hoeven te reizen naar locaties met vrijetijdsaanbod. Hoe de nabijheid van deze voorzieningen zich de afgelopen tien jaar heeft ontwikkeld, hebben we ook bekeken.
11/08/25
Exclusief voor leden
Vakantie geen luxe maar cruciaal voor welzijn en geluk
Vakantie is meer dan alleen ontspanning: het speelt een essentiële rol in persoonlijke ontwikkeling, welzijn en relaties. Dat blijkt uit inzichten van drie wetenschappers van de Radboud Universiteit.
11/08/25
Financiële druk op poppodia ondanks stijgende inkomsten in 2024
Het gaat niet goed met de Nederlandse poppodia. De inkomsten stijgen flink maar de kosten nog veel harder. Dat heeft tot gevolg dat een kleine zestig procent van de poppodia in de verliezen zit.
11/08/25
Better Places zet AI in voor snellere en slimmere impactmeting van reizen
Reisorganisatie Better Places maakt een grote stap in het verduurzamen van reizen door artificiële intelligentie (AI) in te zetten voor het meten van de impact van haar reizen.
06/08/25
Citymarketing als structureel instrument voor toekomstbestendig Alkmaar
In aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen roept Stichting Hart van Noord-Holland beleidsmakers op om structureel te investeren in citymarketing. De organisatie, verantwoordelijk voor de citymarketing van Alkmaar, presenteert een integrale visie waarin bezoekers, bewoners, bedrijven en talenten centraal staan. Het doel: een aantrekkelijke, leefbare en economisch vitale gemeente.
06/08/25
Recordaantal lastminute-boekingen: flexibiliteit en beleving sturen boekgedrag
Volgens nieuwe cijfers van HotelSpecials.nl is in juli 2025 maar liefst 37% van alle hotelboekingen binnen een week voor vertrek gedaan. Deze trend onderstreept een verschuiving in het reisgedrag van consumenten, waarbij spontaniteit, flexibiliteit en beleving steeds belangrijker worden. Voor de sector biedt dit aanleiding om het aanbod en de distributiestrategie kritisch tegen het licht te houden.
05/08/25
Slagharen lanceert strategische abonnementsactie
Attractie- & Vakantiepark Slagharen is gestart met een opvallende abonnementsactie die de vrijet...
05/08/25
Park Hilaria: tijdelijk pretpark als strategisch stadsproject
Voor de 23ste keer is de Kennedylaan in Eindhoven omgetoverd tot Park Hilaria, een tijdelijk pretpark dat inmiddels is uitgegroeid tot een vaste zomertraditie. Tijdens het openingsweekend trok het evenement maar liefst 125.000 bezoekers — een vliegende start voor de editie van 2025.

||| Agenda |||

27/08/25
27/08/25 t/m 27-08-25: CELTH Industry Day World Leisure Congress
Het World Leisure Congress (WLO) komt na 13 jaar weer terug in Europa en voor het eerst naar Nederla...
03/09/25 t/m 07-09-25
03/09/25 t/m 07-09-25: Hiswa te Water 2025
In 2025 viert de Hiswa te Water haar 40ste editie in de sfeervolle Batavia Haven in Lelystad. Na een...
11/09/25
11/09/25 t/m 11-09-25: Atlasfestival 2025 –Vitamine L: de Leefomgeving als ingrediënt voor Gezondheid
Het Atlasfestival 2025 staat in het teken vanVitamine L– de leefomgeving als bron van gezondheid. ...
22/09/25
22/09/25 t/m 22-09-25: Toerisme Top 2025
De Toerisme Top wordt dit jaar op maandag 22 september in Noord-Holland georganiseerd. Het thema is ...
01/10/25
01/10/25 t/m 01-10-25: Netwerk Editie Kampeerbranche
Na het succes van eerdere edities van het Duurzaamheidscongres introduceren we dit jaar een nieu...