RECRON in verzet tegen extra verhoging energiebelasting
De RECRON is boos over het nieuwe
voorstel van Staatssecretaris Wiebes van Financiën om de belasting
op aardgas met 5 cent per kubieke meter extra te verhogen. Dit
voorstel komt bovenop het eerder ingevoerde plan van het kabinet om
de energiebelasting in 2015, 2016 en 2017 te verhogen. "Vooral
bedrijven met zwembaden zullen opnieuw de energierekening zien
stijgen”, stelt RECRON.
Adri van der Weyde, voorzitter van
RECRON reageert verbolgen: "Keer op keer wordt de energiebelasting
verhoogd zonder na te denken over de consequenties voor het
bedrijfsleven.” Van der Weyde vervolgt: "De politiek maakt zich
zorgen over het verdwijnen van zwembaden terwijl de exploitatie van
zwembaden door dergelijke constante lastenverhogingen enorm onder
druk is komen te staan. Voorbeelden van zwembaden die in 5 jaar de
energiebelasting met 50 procent hebben zien stijgen zijn geen
uitzondering.”
Staatssecretaris Wiebes heeft dit
voorstel in de Tweede Kamer gedaan nadat oppositiepartijen meer
vergroenende maatregelen van het kabinet eisten. De staatssecretaris
verwacht dat de verhoging van de energiebelasting een prikkel zal
zijn om te besparen op gas, hetgeen het milieu ten goede zal komen.
Van der Weyde reageert hierop: "Vanwege
de enorme energiekosten worden zwembaden al zo duurzaam mogelijk
geëxploiteerd. Ondoordachte verhogingen van de energiebelastingen
zullen geen verdere verduurzaming stimuleren in de recreatiesector
maar zullen eerder een gevaar zijn voor het voortbestaan van
zwembaden. En dat in een tijd waar zwemmen, bewegen en gezondheid van
enorm maatschappelijk belang zijn.” Daarom roept RECRON de Tweede
Kamer op om de voorgestelde extra verhoging van de energiebelasting
af te wijzen.
Trefwoorden: dagrecreatie, zwembaden, beleid, belastingen
|
|
06/07/26
Touroperator Sunweb: groei buiten het traditionele hoogseizoen Dit weekend startte in een deel van Nederland officieel de zomervakantie en vertrekken weer veel vakantiegangers naar hun favoriete vakantiebestemming. Maar uit recente boekingsdata van Sunweb valt vooral één ontwikkeling op: de groei zit steeds vaker buiten het klassieke hoogseizoen. Waar juli en augustus traditioneel de drukste maanden zijn, ziet Sunweb dat de zomer zich duidelijk uitstrekt richting het voor- en najaar. Met name oktober springt eruit, met 33% meer vakantieboekingen bij deze touroperator dan in dezelfde periode vorig jaar. Ook mei (15%) en september (11%) liggen hoger dan vorig jaar, terwijl juli en augustus rond het gebruikelijke niveau blijven. Najaar 20 procent hoger "We zien dat gezinnen met jonge kinderen, oudere koppels en jonge mensen bewust kiezen voor vakanties buiten het hoogseizoen. In deze periodes kunnen zij flink besparen, terwijl ze tegelijkertijd profiteren van meer ruimte op de bestemming en aangename temperaturen in Zuid-Europa. De boekingen van vakanties tijdens de schoolvakantie ligt iets boven het niveau van vorig jaar, maar de periode van september tot eind oktober ligt momenteel meer dan 20 procent hoger dan in dezelfde periode vorig jaar", zegt Martine Langerak, woordvoerder van Sunweb. Grote prijsverschillen laag- en hoogseizoen In sommige gevallen kost exact dezelfde reis in het laagseizoen slechts iets meer dan de helft van de prijs die reizigers in juli en augustus betalen, als gevolg van de grote vraag tijdens de zomervakantie vanuit heel Europa "We zien duidelijk dat mensen bewuster omgaan met hun uitgaven, terwijl de wens om op vakantie te gaan onverminderd groot blijft. In combinatie met de andere voordelen van het voor- en naseizoen is het logisch dat het zomerseizoen zich inmiddels ruim buiten de traditionele vakantieperiode uitstrekt. Dat is een ontwikkeling waar wij als reisorganisatie natuurlijk blij mee zijn", aldus Langerak. Populairste bestemmingen laagseizoen Kreta Zakynthos Kos Gran Canaria Algarve Mallorca Egypte
|
06/07/26
De gemeente Oude IJsselstreek wil waterrecreatie een grotere rol geven. Om de mogelijkheden in kaart te brengen, liet de gemeente door Waterrecreatie Nederland onderzoeken welke kansen er zijn voor recreatie op en rond het water.
|
04/07/26
SpecialTV en de organisatie van de Zwarte Cross, Feestfabriek Alles Komt Goed BV, melden hun officiële mediasamenwerking aan voor de editie van 2026. SpecialTV maakt professionele televisie- en online producties met een team van mensen met een verstandelijke beperking, die ‘Specials’ genoemd worden.
|
03/07/26
Nederlanders kiezen deze zomer vaker voor Spanje, ten koste van onder meer Griekenland en Turkije. Het aandeel van Spanje in alle zomervakantieboekingen stijgt van 31 procent vorig jaar naar bijna 35 procent dit jaar, meldt touroperator VakantieDiscounter. Vooral de eilanden zijn populair.
|
03/07/26
In het eerste halfjaar van 2026 werden 4.805 nieuwe caravans verkocht. Dat is 9,8 procent meer dan in dezelfde periode vorig jaar. Daarmee zet de stijgende lijn door die BOVAG en KCI eerder dit voorjaar al signaleerden.
|
02/07/26
Het zal je vast niet ontgaan zijn, de geruchtenmachine over het huwelijk van megaster Taylor Swift draait op volle toeren. Het Kunstmuseum Den Haag speelt daar handig op in met de Wonderstruck jurk van Taylor.
|
02/07/26
Groen in de wijk helpt niet alleen tegen hittestress maar legt ook minder druk op de geestelijke gezondheidszorg. Dat blijkt uit een studie van de Open Universiteit in samenwerking met de grootste Vlaamse zorgverzekeraar CM.
|
02/07/26
De verkiezing ‘Leukste Uitje 2027’ is van start gegaan; een voortzetting van de verkiezingen die de ANWB jarenlang organiseerde en vorig jaar door een nieuw team werd omarmd.
|
|
03/09/26
Het Openbare Ruimte Congres heeft het thema Ruimte in de drukte. Een actueler onderwerp is nauwelijk...
|
07/09/26 t/m 09-09-26
From 7 to 9 September 2026, WadNext Conference brings together policymakers, destinations,...
|
21/09/26 t/m 23-09-26
Gastvrij Rotterdam is dé horeca vakbeurs voor ambitieuze horecaprofessionals in Rotterdam Aho...
|
06/10/26 t/m 10-10-26
Van 6 tot en met 10 oktober 2026 organiseert Pleisureworld in samenwerking met HISWA-RECRON een excl...
|
21/10/26 t/m 23-10-26
Society of Travel & Tourism Educators (ISTTE): Nederland is gastland voor haar 45e jaarlijkse co...
|
|