Geplaatst op: 18-09-2015
Auteur: Marc Gerlings

Energie opwekken in fitnesscentrum

Energie opwekken in fitnesscentrum

Fitnesscentra merken dat het in de herfst lastiger is om mensen te trekken. Een producent van fitnessapparatuur bedacht een oplossing. Maak een challenge waarbij sporters moves en kilowatts produceren. En ja, dan moet je toch van die bank af en naar het fitnesscentrum.

De challengse heet internationaal de Green Challengse. In Nederland heeft het de wat eigenaardige naam Sport Benelux Gezond gekregen. Het uitgangspunt is dat sporters elektrische energie middels de fitnessapparatuur van Technogym opwekken. Dankzij de Artis Renew apparatuur en de mywellness cloud Challenge App is het mogelijk om beweging van sporters om te zetten in elektrische energie. Elke keer dat een sporter traint op een cardio-apparaat, wordt de gegenereerde energie van de sporter geregistreerd. De sporters verzamelen zo Moves en kilowatts voor hun fitnessclub.


De deelnemende locaties gaan in de periode van 21 september tot en met 5 oktober 2015 de competitie met elkaar aan om de meeste kilowatts te genereren. Met de opgewekte kilowatts besparen de groene fitnessclubs energie en dragen zij bij aan een gezondere leefomgeving. Zij maken tevens kans op het winnen van de Sport Benelux Gezond Challenge, meldt Technogym.


Word lid en krijg onbeperkt toegang tot alle NRIT artikelen.

Trefwoorden: fitness, sport, challenge

CELTH



||| Nieuws |||

02/03/26
Exclusief voor leden
Slimme ticketing helpt Klimrijk Brabant
Klimrijk Brabant opende zaterdag 28 februari het nieuwe klimseizoen. Dankzij een vernieuwd ticketconcept kunnen bezoekers voortaan de hele dag terecht op de klimparcoursen én bij diverse speel- en beweegactiviteiten.
02/03/26
Omzet hotels groeide in 2025 met 2,3 procent
De omzet van de horeca groeide in het vierde kwartaal van 2025 met 3,2 procent ten opzichte van het vierde kwartaal van 2024, meldt het CBS. De omzet van logiesverstrekking lag 0,5 procent hoger, de omzet van eet- en drinkgelegenheden was 4,2 procent hoger.
02/03/26
Exclusief voor leden
Opening Gronings Kinderbos Sellingen
Sellingen krijgt als eerste plaats in de provincie Groningen een eigen Kinderbos. Op zaterdag 7 maart 2026 planten kinderen samen met hun familie de eerste stukjes bos. De bomen die 7 maart worden geplant, zijn een cadeau gedaan door Waterbedrijf Groningen.
27/02/26
Leiden wil Culturele Hoofdstad 2033 worden
In de nieuwste aflevering van Leisuretalk spreekt onze Mincke Pijpers van Leiden&Partners met Richard Otten over de positionering van Leiden. Geen standaard citymarketingverhaal, maar een open gesprek over koers houden in een stad vol belangen en ambities.
27/02/26
Landschapstriënnale ziet in water forse uitdaging
In september 2026 vormt Arnhem het decor van de Landschapstriënnale, de driejaarlijkse manifestatie over de toekomst van ons landschap. Het thema van deze editie is ‘Op Waterbasis’.
26/02/26
Beheer Diemerbos tijdelijk geregeld
Het beheer van het Diemerbos is voor de jaren 2026 en 2027 geregeld maar een structurele oplossing is er niet. Door deze afspraak blijft het bos de komende 2 jaar schoon, veilig en toegankelijk voor bezoekers.
26/02/26
Exclusief voor leden
Versnelling digitale oplossingen in vervoer en mobiliteit
Mobiliteit maakt een versnelling in digitale oplossingen door blijkt vlak voor de vakbeurs Intertraffic Amsterdam 2026. Het autonoom rijden, oplossingen voor parkeren en druk op de binnensteden leiden naar nieuwe verbanden.
26/02/26
Utrecht verbetert viewer op erfgoed
Wil je bezoekers naar het erfgoed van de provincie Utrecht verwijzen? De provincie heeft de bestaande viewer verbeterd.

||| Agenda |||

05/03/26
05/03/26 t/m 05-03-26: Ruimtelijk-economisch sturen op brede welvaart kan wél
Ruimtelijk-economisch sturen op brede welvaart kan wélVoor een evenwichtige stedelijke ontwik...
09/03/26
09/03/26 t/m 09-03-26: Nationaal Congres Evenementen 9 maart 2026
11? NCE is in Zandvoort op 9 maart 2026. De gemeente heeft zich, in samenwerking Zandvoort Marketing...
10/03/26
10/03/26 t/m 10-03-26: Opendeurdag Experience Factory Antwerpen; Europa’s grootste Indoor FEC Attractie
Primeur Langste E-Kart circuit van Europa en TimeMissionDatum: dinsdag 10 maart 2026Locatie: Michiga...
02/04/26
02/04/26 t/m 02-04-26: Trendcongres Toerisme 2026
Het Trendcongres Toerisme 2026 is op donderdag 2 april 2026 bij Saxion Hogeschool in Deventer. De ed...
22/04/26 t/m 23-04-26
22/04/26 t/m 23-04-26: Independent Hotel Show Amsterdam
A firm fixture in the calendar of independent hoteliers and industry professionals alike, the show p...