Deze website maakt gebruik van cookies.Meer informatieDeze melding verbergen

Geplaatst op: 02-06-2015
Auteur: Ton Vermeulen
NRIT Media

Prima start voor toeristische sector

Prima start voor toeristische sector
De eerste twee maanden van dit jaar is het toerisme voortvarend van start gegaan. Het aantal gasten in Nederlandse logiesaccommodaties steeg met 7%. Het aantal overnachtingen steeg met 10% nog sterker. Zowel het binnenlands als het inkomend toerisme groeide even sterk, beiden met 7% in aantallen gasten.

Alhoewel de meeste gasten (75%)  in deze maanden in hotels verblijven, groeide de vraag vooral in de andere typen logiesaccommodaties. In de verblijfsrecreatie groeide het aantal gasten met 11% naar een 1 miljoen tegenover een groei van 6% in de hotels. Hotels ontvingen drie miljoen gasten.

De meeste gasten verblijven de eerste maanden van het jaar in de provincie Noord-Holland (1,4 miljoen) maar daar groeide het toerisme met 2% maar matig. In de nummer twee, Zuid-Holland was de groei met 13% een stuk sterker. Deze provincie ontving in januari en februari 2015 in totaal 526.000 gasten. Ook de nummer drie, Limburg, noteerde een sterke groei (+10%) en noteerde 407.000 gasten in logiesaccommodaties. Een sterke groei noteerden de provincies Overijssel (+24%), Zeeland (+17%) en Groningen (+16%). Minder ging het met Friesland (-8%) en Utrecht (-2%).

Naar herkomstland gezien groeide het toerisme uit Duitsland (+21%) en België (+20%) het sterkst. Uit Spanje kwamen een stuk minder (-12%) toeristen.

Dit nieuwsbericht wordt u gratis aangeboden door NRIT Media Vrijetijdsplaform.

Steun onze community en krijg onbeperkt toegang tot alle artikelen.


Topics:Toerisme
Trefwoorden: toerisme, inkomend toerisme, binnenlands toerisme, gasten, overnachtingen

CELTH



||| Nieuws |||

16/07/25
Merlin investeert 70 miljoen pond in ruimtevaartthema
Merlin Entertainment heeft op 15 juli de eerste details onthuld van het ruimtevaartthema dat wordt ontwikkeld in LEGOLAND Resorts in Florida en Californië, met onder meer indoor achtbanen.
16/07/25
Aantal bezoekers VVV's Noordwijk stijgt fors
Een recordaantal van 23.904 bezoekers in VVV Noordwijk en Noordwijkerhout in de eerste helft van 2025. Voor VVV Noordwijk betekent dat een stijging van 34% ten opzichte van 2024, voor Noordwijkerhout een stijging van 16%.
15/07/25
Boekingsplatform Vipio lanceert rubriek 'Bekend van TV'
Vipio heeft een speciale categorie gelanceert in de nieuwe rubriek over accommodaties die eerder te zien waren in populaire televisieprogramma's.
15/07/25
Laadnetwerk voor elektrische vliegtuigen naar Lelystad
Duurzame luchtvaartstartup NRG2fly heeft een investering opgehaald voor de uitrol van een laadnetwer...
15/07/25
Royal Den Haag viert de vrijheid
Het is inmiddels een traditie. Den Haag viert Royal September. Dit jaar kleurt de hofstad in de aanloop naar Prinsjesdag feestelijk oranje. Deze 10-daagse staat in het teken van vrijheid.
15/07/25
Vernieuwde fietsroute 'Duits Lijntje' laat je de historie van een Europese spoorlijn beleven
Fietsers kunnen vanaf 14 juli de rijke geschiedenis van de bijzondere spoorlijn het 'Duits Lijntje' ervaren via een nieuwe themaroute.
15/07/25
Sal weer in winteraanbod Corendon
Touroperator Corendon voegt het Kaapverdische eiland Sal weer toe aan het winteraanbod. Vanaf november 2025 vliegen reizigers drie keer per week (dinsdag, donderdag en zaterdag) met Corendon Dutch Airlines vanaf Amsterdam naar Sal.
15/07/25
Exclusief voor leden
Jaarbeurs stroomlijnt registratie tot leadgeneratie
Koninklijke Jaarbeurs bundelt haar krachten met het internationale eventmanagementplatform Visit by GES. Met deze stap brengt de Utrechtse evenementenorganisatie al haar registratie, ticketing, matchmaking en leadgeneratie onder in één centraal platform.