Geplaatst op: 13-05-2015

Wandelgemeente 2015 is Eijsden-Margraten

Wandelgemeente 2015 is Eijsden-Margraten

Vandaag maakte wandelkrant ‘te voet’ bekend dat de gemeente Eijsden-Margraten Wandelgemeente van het Jaar 2015 is geworden.

De verkiezing is een combinatie van publieksstemmen en het oordeel van een vakjury. Namens Eijsden-Margraten namen de wethouders Opreij en Jacobs de prijs, in de vorm van een beeld, in ontvangst. De titel ging daarmee voorbij aan Noordwijkerhout en Terschelling.


Waarom wint deze gemeente?
De gemeente heeft een gevarieerd landschap met plateau, hellingbossen en de beemden langs de Maas. Via het provinciale paaltjessysteem zijn er ontelbare wandelmogelijkheden over vaak onverharde paden. Daarnaast heeft de gemeente eigen routes ontwikkeld. Steeds komen al die voetpaden door fraaie dorpen met uitstekende horecavoorzieningen. En die dorpen zijn met openbaar vervoer goed te bereiken.


Maar Eijsden-Margraten verdient zijn titel vooral door de toepassing van wandelvernieuwing in de vorm van een wandel-app, die gedownload kan worden op de smartphone en die, gekoppeld aan thema’s als religie en geologie, informatie geeft over wat er is te zien in het landschap.

Hoofdredacteur Frank Hamdorff van ‘te voet’: "Dankzij fotonavigatie is verdwalen haast onmogelijk, want elke routewijziging is met een duidelijke foto vastgelegd. En dankzij de GPS-koppeling weet de wandelaar steeds precies de locatie. En dat alles gratis. Laat de prijs een aanmoediging zijn om nog meer van dit soort app-routes te ontwikkelen, en om kritisch te blijven kijken naar de huidige wandelinfrastructuur, en naar mogelijkheden te zoeken om nog meer onverharde paden aan eigen routes toe te voegen.”


De vakjury heeft in Eijsden-Margraten de grensoverschrijdende en historische Bronkroute ‘s Gravenvoeren gelopen. Deze route combineert een grote variatie aan landschappen zoals holle wegen, grubben en hoogstamboomgaarden. De route loopt deels door de Belgische buurgemeente Voeren. Een gratis app maakt de route inclusief toeristische en cultuurhistorische informatie op eigentijdse wijze voor de wandelaar toegankelijk. Daarnaast zijn er ook de Liberation route, de Bronkroute Gronsveld, de Vuursteenroute, de Fruitroute, Ommetjes door verschillende dorpen, en routes door natuurgebieden als het Savelsbos en de Eijsder Beemden.

Abonneer je vandaag nog op NRITmedia.

Gerelateerde berichten:

  • Geen gerelateerde berichten.
  • CELTH



    ||| Nieuws |||

    13/05/26
    Exclusief voor leden
    Kompas stapt in reis- en festivalmarkt
    Kompas Publishing heeft op 12 mei reisplatform Reisjunk overgenomen. Op 1 mei nam de uitgeverij het op evenementen gerichte Festival Fans over. Jaarlijks trekt het festival platform rond de 5 miljoen bezoekers.
    13/05/26
    5 redenen waarom Ibiza zo populair is onder vakantiegangers
    Ibiza is al jarenlang een geliefde vakantiebestemming. Ieder jaar reizen duizenden vakantiegangers af naar het Spaanse eiland voor een welverdiende vakantie. Maar waarom is Ibiza toch zo populair en waarom hoort deze bestemming absoluut op jouw vakantielijstje? Wij zetten hieronder vijf redenen op een rij!
    13/05/26
    DelfSail gastevenement voor Tall Ships Races 2029
    DelfSail is geselecteerd als een van de gaststeden voor The Tall Ships Races 2029. Sail Training International (STI) heeft vandaag het parcours voor deze prestigieuze internationale race bekendgemaakt.
    13/05/26
    Aantal verdrinkingen daalt licht
    Het afgelopen jaar zijn in Nederland 100 inwoners omgekomen door accidentele verdrinking. Dat zijn er 13 minder dan een jaar eerder. De recreatiesector is altijd waakzaam als het om recreatie in en rondom water gaat.
    12/05/26
    Lufthansa koopt twintig Airbus A350-900
    De Raad van Commissarissen van Deutsche Lufthansa AG heeft tijdens haar vergadering gister de bestelling van in totaal 20 nieuwe lAirbus vliegtuigen goedgekeurd. De Raad van Bestuur had eerder al besloten om tien Airbus A350-900's en tien Boeing 787-9's te bestellen.
    12/05/26
    Exclusief voor leden
    LeadingCampings maakt inspirerend boek
    De 48 LeadingCampings maakten in aanloop naar het kampeerseizoen van 2026 een inspirerend koffietafelboek Northern Escapes.
    12/05/26
    Exclusief voor leden
    Jaarbeurs verandert naam naar Royal Dutch Jaarbeurs
    De Jaarbeurs in Utrecht gaat ook Nederland wat bekender maken nu het de naam verandert naar Royal Dutch Jaarbeurs. De groeiende internationale activiteiten zorgden voor de naamwissel.
    12/05/26
    Japanse herstellende reismarkt naar Europa
    De European Tourism Association (ETOA) organiseerde recent een webinar waarin specialisten de ontwikkelingen op de Japanse markt voor toerisme naar Europa bespraken.

    ||| Agenda |||

    19/05/26
    19/05/26 t/m 19-05-26: Kennistafel 6: FEC uitje op vakantie
    Van vakantiepark naar leisure-hub met een verhoogde gastbeleving dinsdag 19 mei 2026 Vakan...
    26/05/26
    26/05/26 t/m 26-05-26: Masterclass Interne Gastvrijheid
    Hoe ga je om met alle 'lastige' (jong) medewerkers? Wat is het fundament voor succes? dinsdag 2...
    28/05/26
    28/05/26 t/m 28-05-26: LDA Kennisdag 2026 - Verhalen vertellen met data
    Hoe vertaal je complexe data en analyses naar een begrijpelijk, overtuigend verhaal en maak je daarm...
    09/06/26
    09/06/26 t/m 09-06-26: European Sustainable Tourism Mobility Forum 2026
    Breda University of Applied Sciences is trots om op 9 juni 2026 de derde editie van het European Sus...
    10/06/26 t/m 13-06-26
    10/06/26 t/m 13-06-26: International Adventure conference
    Samen met de Adventure Tourism Research Association (ATRA) en Wageningen University & Research (...