Geplaatst op: 17-04-2015
Auteur: Ton Vermeulen
NRIT Media

Internationale toeristen blijven maar uitgeven

Internationale toeristen blijven maar uitgeven
Internationale toeristen hebben vorig jaar maar liefst 1.245 miljard dollar uitgegeven. Dat is 48 miljard dollar meer dan in 2013, een toename van 3,7%. Na een groei van 5,1% in 2013 zakte de groei wat in.

Bij een toename van het internationaal toerisme van 4,4% is de gemiddelde besteding van de toerist aan accommodaties, eten en drinken, winkelen en attracties wel licht afgenomen. Aan vervoer gaven internationale toeristen nog eens 221 miljard euro uit. Daarmee zijn de directe bestedingen die met toerisme samenhangen in totaal 1.500 miljard dollar. Dat is 6% van de wereldexport.

"Internationaal toerisme is van toenemend belang voor de internationale handel", stelt secretaris-generaal Taleb Rifai van UNWTO in een reactie. "De uitgaven van toeristen bleven ondanks dalende prijzen stijgen waarmee de sector laat zien dat het in staat is om economische groei te bevorderen, export te genereren en banen te creëren."



Europa dat 41% van de wereldinkomsten uit toerisme krijgt, zag de inkomsten met 17 miljard dollar (+3,6%) groeien naar 509 miljard dollar. In Azië en Pacific groeide de inkomsten met 4,2% wat sterker naar 377 miljard dollar. Daar zakte de groei na mooie jaren (+6,7% en +8,6%)  evenwel in. Amerika zat met een groeipercentage van 3,0% (274 miljard dollar) wat lager. Regio's die voor het toerisme wat minder van belang zijn zoals Afrika (+3,4%) en het Midden-(Oosten +5,7%) zagen de inkomsten ook toenemen. Het Midden-Oosten herstelde zich goed na een uitermate slecht (-7,0%) 2013.  

Binnen Europa groeide de inkomsten in Zuidelijk en Mediterraan Europa met +6,2% sterk. Minder ging het met Oost-Europa dat een verlies (-0,8%) moest incasseren. In West-Europa zakte de groei ook wat in (van +2,2% in 2013 naar +1,5% in 2014).

Het meeste geld wordt uitgegeven in de Verenigde Staten (177 miljard dollar), Spanje (65 miljard dollar) en China (57 miljard dollar) dat dit jaar voor het eerst Frankrijk verdrong uit de top 3.


Link: http://media.unwto.org/press-release/2015-04-15/exports-international-tourism-rise-us-15-trillion-2014
Topics:Toerisme
Trefwoorden: internationaal toerisme, bestedingen

CELTH



||| Nieuws |||

13/01/26
Exclusief voor leden
Schenking 60 miljoen euro voor beeldentuin Rijksmuseum
Dankzij een uitzonderlijke schenking van de Don Quixote Foundation kan het Rijksmuseum de stad Amsterdam verrijken met een vrij toegankelijke beeldentuin van internationale allure.
13/01/26
Bonnie wint door slimme customer journey verbindingen
Horecava Innovation Award 2026 gaat naar Bonnie. De prijs bekroont een innovatie die horecaondernemers helpt om slimmer, efficiënter en gastgerichter te werken, precies waar de sector nu behoefte aan heeft. Bonnie automatiseert telefoontjes, reserveringen en veelgestelde vragen, zodat restaurants geen omzet mislopen en teams zich kunnen richten op gasten.
13/01/26
20 vakantieparken worden mogelijk woonwijk
Van 56 Nederlandse vakantieparken is in de afgelopen 10 jaar besloten dat ze niet meer geschikt zijn voor toerisme. Dat blijkt uit een rondgang van programma Pointer (KRO-NCRV) langs de provincies. Op deze parken is vaak sprake van permanente bewoning: mensen die het hele jaar door in hun vakantiehuis wonen. Daarom zijn deze parken door de gemeente officieel getransformeerd naar een woonwijk en in enkele gevallen een zorgcentrum of natuurgebied.
12/01/26
Kopenhagen wordt belangrijker voor Emirates
Emirates zet de vernieuwing van de vloot voort en blijft gemoderniseerde Boeing 777- en nieuwe A350-toestellen inzetten op belangrijke bestemmingen in Europa, Noord-Amerika, Azië, het Midden-Oosten, Afrika en Australië. Extra vluchten en capaciteit naar vooral Kopenhagen, Phuket en Kaapstad.
12/01/26
Eindhoven Airport beleeft met 2025 een recordjaar
Eindhoven Airport verwelkomde in 2025 met 6.956.486 passagiers een recordaantal passagiers (vertrekkend en aankomend opgeteld). In 2023 (het voorlaatste recordjaar) lag het aantal passagiers op 6.814.214 miljoen passagiers (2024: 6.798.982).
12/01/26
Lancering Future Friendly Fund voor de luchtvaart
Tijdens de Travel Trade Days op de Vakantiebeurs werd een wereldprimeur gepresenteerd: het Future Friendly Fund. Voor het eerst kunnen reizigers vrijwillig de ‘echte prijs’ van hun vliegticket betalen – inclusief de verborgen kosten voor klimaat en natuur. Met de bijdrage financiert het fonds projecten voor een duurzame luchtvaart. Het Future Friendly Fonds is een initiatief van reisorganisatie Better Places.
12/01/26
Sandaya kiest voor Maxxton: volledige uitrol van cloud-PMS in Europa
Sandaya, een toonaangevende speler in outdoor hospitality, zet een grote stap in zijn digitale transformatie. Het bedrijf rolt het cloud-PMS van Maxxton uit over al zijn 68 vestigingen in Frankrijk, Spanje, Italië en België. De migratie, gestart op 12 november 2025, markeert een nieuwe mijlpaal in de groeistrategie van de groep.
12/01/26
Turkije populairste stijger bij Nederlandse vroegboekers voor 2026
Turkije wint snel terrein onder Nederlandse vakantiegangers die vroeg boeken. Uit cijfers van dé VakantieDiscounter blijkt dat het land inmiddels goed is voor zo’n 13 procent van alle vroeg geboekte vakanties voor 2026. Daarmee verdringt Turkije traditionele toppers als Spanje en Griekenland, die licht terrein verliezen.

||| Agenda |||

27/01/26 t/m 30-01-26
27/01/26 t/m 30-01-26: ENTER2026 eTourism Conference
De Breda University of Applied Sciences organiseert in januari 2026 de ENTER2026 eTourism Conference...
12/02/26
12/02/26 t/m 12-02-26: Dagrecreatie Live: het nieuwe ontmoetingspunt voor ondernemers in de dagrecreatie
Na twee edities van Recreatie Next Level is het op 12 februari in Evenementenhal Gorinchem tijd voor...
09/03/26
09/03/26 t/m 09-03-26: Nationaal Congres Evenementen 9 maart 2026
11? NCE is in Zandvoort op 9 maart 2026. De gemeente heeft zich, in samenwerking Zandvoort Marketing...
02/04/26
02/04/26 t/m 02-04-26: Trendcongres Toerisme 2026
Het Trendcongres Toerisme 2026 is op donderdag 2 april 2026 bij Saxion Hogeschool in Deventer. De ed...
22/04/26 t/m 23-04-26
22/04/26 t/m 23-04-26: Independent Hotel Show Amsterdam
A firm fixture in the calendar of independent hoteliers and industry professionals alike, the show p...