Geplaatst op: 03-04-2015
Auteur: Ton Vermeulen
NRIT Media

Geert Dijks directeur HISWA Vereniging

Geert Dijks directeur HISWA Vereniging

Na ruim dertig jaar doet André Vink (63), directeur HISWA Vereniging, een stap terug. Geert Dijks (47) neemt zijn functie per 1 juni 2015 over. André Vink blijft verbonden aan HISWA Vereniging als bestuursadviseur strategie en externe betrekkingen.


Geert Dijks is 19 jaar in dienst van HISWA Vereniging, waarvan de laatste jaren als hoofd branchebelangen. Hij concentreerde zich binnen de vereniging de laatste periode op vernieuwing van de koers, de structuur en de bestuurlijke organisatie. Het fundament is daarvoor gelegd. Vanuit het startpunt "leden aan het roer”, is samen met de leden een nieuwe missie geformuleerd, de werkorganisatie hervormd en de bestuurlijke organisatie gemoderniseerd. Over die bestuurlijke vernieuwing hadden we in Recreatie & Toerisme een uitgebreid interview.


Slagvaardige brancheorganisatie

Peter Brussel, Algemeen Voorzitter HISWA Vereniging: "Als bestuur zijn we blij dat we binnen onze organisatie beschikken over een uitstekende opvolger voor André Vink. Geert Dijks heeft als architect en aanjager van het vernieuwingsproces bewezen de juiste kandidaat te zijn. We zijn André grote dank verschuldigd voor zijn enorme verdiensten voor HISWA en blij dat hij nog enkele jaren met zijn unieke ervaring en kennis aan HISWA Vereniging verbonden blijft. Er staat een slagvaardige brancheorganisatie die klaar is om de belangen te behartigen van watersportondernemers in een snel veranderende wereld. Ruim 50 ondernemers zijn nu bestuurlijk actief en er is een duidelijke focus waar HISWA voor staat.”


André Vink: "Nadat we een turbulente periode afsloten, vond ik het zelf tijd om plaats te maken. Met Geert aan het roer kan HISWA Vereniging met volle kracht vooruit. En doen waar HISWA goed in is. Belangen behartigen, verbinden van ondernemers en stakeholders in de watersport en het versterken van het HISWA-merk. Ik verheug me op mijn nieuwe rol voor de komende twee jaar.” André concentreert zich vanaf 1 juni op strategie en externe betrekkingen. Hij gaat zijn netwerk en expertise inzetten voor met name HISWA-leden in de jachtbouw en het maritieme cluster.


Geert Dijks heeft veel zin in de functie: "Met de veranderingen in de watersportmarkt zijn ook de verwachtingen van onze leden anders. HISWA Vereniging moet daar nog sneller op inspelen voor, door en samen met ondernemers. HISWA is dé autoriteit en hét topmerk in de watersport waar ik met veel passie de belangen voor veranker.”


Achtergrondinformatie Geert Dijks

Drs. Geert H.J.C. Dijks is afgestudeerd aan de Nationale Hogeschool voor Toerisme en Verkeer aansluitend aan de Universiteit van Amsterdam als organisatiekundige. Na een carrière als senior bedrijfsadviseur en consultant in de vrijetijdssector en watersportindustrie trad hij in 1996 in dienst bij HISWA Vereniging. Geert bekleedde diverse functies van regiomanager tot hoofd branchebelangen.

Topics:Watersport
Trefwoorden: watersport, brancheorganisaties,

CELTH



||| Nieuws |||

17/12/25
Exclusief voor leden
Laser en gezellige lampjes maken Bright Nights
Stap in een oase vol met licht, kleur, sneeuw en muziek. Het ideale kerstuitje voor het hele gezin met meer dan 40 attracties én verrassend entertainment, meldt attractiepark Walibi over de Bright Nights.
17/12/25
Zo maak je van je huis een oplaadpunt door cocooning
We leven in een maatschappij die altijd 'aan' staat. Prikkels, notificaties, deadlines; het houdt nooit op. Het is dan ook niet gek dat de trend van 'cocooning' je terugtrekken in je eigen veilige bubbel alleen maar groter wordt.
17/12/25
Exclusief voor leden
Actie om business class passagiers meer te laten betalen tegen vervuiling
Passagiers in first- en business class zijn verantwoordelijk voor 36% van alle CO2-uitstoot op langeafstandsvluchten vanuit Europa. Dat terwijl ze maar een klein gedeelte (14%) uitmaken van de passagiers. Dit blijkt uit een nieuwe Europese analyse van T3 Transportation Think Tank in opdracht van Greenpeace Centraal- en Oost-Europa.
17/12/25
Vier doorfietsroutes in provincie Utrecht
De provincie Utrecht, de gemeenten Amersfoort, De Bilt, De Ronde Venen, Houten, Soest, Uithoorn, Utrecht, Zeist, de Universiteit Utrecht, Schiphol en de Vervoerregio Amsterdam hebben met het ondertekenen van een overeenkomst hun intenties bekrachtigd om vier nieuwe doorfietsroutes aan te leggen.
17/12/25
Elektrisch rijden is goedkoper dus maken we meer kilometers
Je ziet het wel vaker bij prijsontwikkelingen. Daalt de prijs, dan wordt er niet minder gekocht maar meer. Dit is onder meer te zien bij de verkoop van kleding. Elektrisch rijden leidt tot meer reiskilometers blijkt uit vandaag verschenen rapport van CPB en PBL.
17/12/25
Meer ouderen dan jongeren in Nederland
Nederland maakt een bijzondere transitie mee. Vanaf dit jaar zijn er voor het eerst meer 65-plussers dan jongeren tot 20 jaar, blijkt uit CBS-data. Dat zal ook van invloed zijn op recreatie en vrijetijdsgedrag.
16/12/25
Amsterdam aantrekkelijk voor sportindustrie
Werelds grootste sport- en outdoorbeurs ISPO is in 2026 in Amsterdam. Van 3 tot en met 5 november 2026 verwelkomt RAI Amsterdam naar verwachting ongeveer 50.000 bezoekers uit de wereldwijde sportindustrie. Amsterdam is aantrekkelijk voor de sportindustrie.
16/12/25
VVV Hart van Limburg branding- en merkstrategie: een regio vol verhalen
Tijdens de jaarlijkse relatiedag van Stichting VVV Hart van Limburg is de nieuwe branding en merkstrategie van de regio Midden-Limburg gepresenteerd: 'Een regio vol verhalen'. Deze herpositionering markeert een belangrijk moment en biedt een toekomstbestendige basis voor de promotie, samenwerking en regionale ontwikkeling.

||| Agenda |||

07/01/26 t/m 08-01-26
07/01/26 t/m 08-01-26: Travel Trade Days 2026
De Travel Trade Days zijn kennis- en netwerkdagen voor de professionele reisbranche in de Benelux. G...
08/01/26 t/m 11-01-26
08/01/26 t/m 11-01-26: Vakantiebeurs 2026 - De wereld aan je voeten
De wereld ligt aan je voeten op Vakantiebeurs. Proef nieuwe smaken, ontmoet reizigers met bijzondere...
27/01/26 t/m 30-01-26
27/01/26 t/m 30-01-26: ENTER2026 eTourism Conference
De Breda University of Applied Sciences organiseert in januari 2026 de ENTER2026 eTourism Conference...
12/02/26
12/02/26 t/m 12-02-26: Dagrecreatie Live
Op 12 februari 2026 vindt het gloednieuwe event Dagrecreatie Live plaats in Evenementenhal Gorinchem...
02/04/26
02/04/26 t/m 02-04-26: Trendcongres Toerisme 2026
Het Trendcongres Toerisme 2026 is op donderdag 2 april 2026 bij Saxion Hogeschool in Deventer. De ed...