Geplaatst op: 11-03-2015
Auteur: Ton Vermeulen
NRIT Media

Inbo ontwerpt internationale kennis- en onderwijscampus NHTV Breda

Inbo ontwerpt internationale kennis- en onderwijscampus NHTV Breda

Architectenbureau Inbo heeft, samen met Culd, Deerns, Pieters en DGMR, de tender gewonnen voor het ontwerpen van een kennis- en onderwijscampus voor NHTV internationaal hoger onderwijs Breda. Met de aankoop van een monumentaal klooster, dat naast het huidige hoofdgebouw ligt, creëert NHTV de mogelijkheid vijf academies samen te brengen op één centrale locatie in het centrum van Breda. Het wordt een levendige en cross-culturele campus, waarmee NHTV haar imago als topinstituut in kennisontwikkeling en hoger onderwijs nationaal en internationaal verder versterkt.


Op woensdag 18 maart 2015 wordt het contract voor de ontwerpopdracht officieel getekend door Nico van Os, lid College van Bestuur van NHTV Breda, en Bert van Breugel, projectarchitect en partner-bestuurder van Inbo.


Nico van Os (NHTV): ‘NHTV wil graag een campus met een groene, parkachtige omgeving en een recreatief karakter. Een open campus die ook voor de buurt toegankelijk is. Voor de inrichting wordt een beroep gedaan op de creativiteit van alle studenten en medewerkers van NHTV. Het team van Inbo, Culd, Deerns, Pieters en DGMR heeft zich in deze tender weten te onderscheiden van de andere toonaangevende bureaus met een ontwerpteam op maat, een plan van aanpak gedacht vanuit de gebruiker en een enthousiasmerende presentatie. Daarmee hebben we er veel vertrouwen in dat we gezamenlijk de NHTV Campus tot een groot succes kunnen maken.’


Dynamisch en interactief

Het plan van aanpak van Inbo is bedacht vanuit maximale interactie met studenten en medewerkers van NHTV én maximale controle op de kosten. Een dynamisch en interactief proces dat resulteert in duidelijke conclusies, en een ontwerpteam dat op de achtergrond de ‘techniek onder de motorkap’ regelt. De presentatie was daar een voorproefje van: aan de hand van een enorme maquette van de bestaande gebouwen en het omliggende terrein werd getoond welke kansen er zijn en welke keuzes er de komende periode gemaakt moeten worden.


Bert van Breugel (Inbo): ‘Onze presentatie onderstreepte het enthousiasme en de energie van ons team. Daarmee sluiten we perfect aan op het projectteam van NHTV dat ons een enorme betrokkenheid en positieve drive heeft getoond. Onze gezamenlijke energie gaan we de komende tijd dan ook met heel veel plezier inzetten voor het ontwerp. Er komt een aansprekend campusboek waarin het DNA van de nieuwe NHTV Campus is vastgelegd.’

Het team van Inbo, Culd, Deerns, Pieters en DGMR heeft in verschillende samenstellingen al een groot aantal bijzondere onderwijs- en campusprojecten opgeleverd, waaronder de High Tech Campus Eindhoven, de Christelijke Hogeschool Ede, het Nationaal Lucht- en Ruimtevaartlaboratorium Amsterdam, Campus Woudenstein van de Erasmus University Rotterdam, de Faculteit Natuur en Techniek van de Hogeschool Utrecht en de Faculteit Wiskunde en Natuurwetenschappen van de Universiteit Leiden. Stuk voor stuk ontwerpen waarin ontmoeten en kennisuitwisseling centraal staan.



De afronding van de ontwerpfase van de nieuwe NHTV Campus is voorzien in maart/april 2016. Daarna volgt de aanbesteding voor bouw en verbouw. De Campus zal uiteindelijk in 2020 geheel gerealiseerd zijn.

Trefwoorden: onderwijs

Gerelateerde berichten:

  • Geen gerelateerde berichten.
  • CELTH



    ||| Nieuws |||

    06/02/26
    Exclusief voor leden
    Nieuw theater in Bijlmer
    Gemeente Amsterdam laat een nieuw Bijlmer Parktheater bouwen op het Anton de Komplein en het huidige theater wordt behouden.
    06/02/26
    Consument geeft meer uit aan horeca en recreatie
    In december 2025 hebben huishoudens 0,8 procent meer goederen en diensten aangeschaft dan in december 2024, meldt het CBS. Ze kochten zowel meer goederen als meer diensten, zoals horeca, vervoer en cultuur.
    05/02/26
    Exclusief voor leden
    Zelf driften: Duinrell introduceert nieuwe auto-attractie
    Naast de nieuwe Kikker8baan opent Duinrell komend seizoen nog een nieuwe attractie in het park: de Duinrell Drifter. In deze attractie besturen bezoekers zelf hun rit en bepalen zij met een hendel hoeveel zij ‘driften’.
    05/02/26
    Exclusief voor leden
    Varend Corso heeft alle dorpskernen aan boord
    Tijdens de startbijeenkomst van Varend Corso Westland, gisteravond bij Intratuin ‘s-Gravenzande was het enthousiasme groots. Alle Westlandse dorpskernen op de route doen mee met de editie van 2026.
    05/02/26
    Kennisprogramma en awardceremonie Dagrecreatie Live
    Op 12 februari 2026 opent Dagrecreatie Live haar deuren in Evenementenhal Gorinchem. Dit nieuwe event voor professionals in de dagrecreatie staat in het teken van talkshows over onderwerpen als gastbeleving en innovatie, presentaties van vakspecialisten en een awardceremonie.
    05/02/26
    Begrote opbrengst toeristenbelasting stijgt met 9,0 procent
    In 2026 verwachten gemeenten 15,3 miljard euro te ontvangen uit heffingen, 6,5 procent meer dan een jaar eerder. Wie de cijfers van CBS doorneemt ziet dat de toeristenbelasting een stuk hoger uitvalt, namelijk 9%. De verschillen in toeristenbelasting zijn groot.
    04/02/26
    NEMO is even voor volwassenen
    Het techniek- en ontdekkingsmuseum NEMO is altijd op de jeugd gericht. Maar nu zijn de volwassenen aan de beurt met een speciaal gemaakt programma in de avonden in de komende maanden. Het museum zorgt ook nog voor een drankje.
    03/02/26
    Exclusief voor leden
    Peer Bueller mag KAYAK groter maken
    Peer Bueller trad in 2016 in dienst bij KAYAK als Chief Financial Officer en werd in 2021 Chief Operating Officer. Sinds zijn komst bij KAYAK heeft Peer zich gericht op de expansie van het bedrijf, de groei van KAYAK for Business het platform voor zakelijke reizen van het merk, en het stimuleren van commerciële innovatie.

    ||| Agenda |||

    10/02/26
    10/02/26 t/m 10-02-26: Kennistafel 5: De kracht van het landschapsontwerp als meerwaarde voor het vakantiepark
    Datum: 10 februari 2026Locatie:  Molecaten Park Landgoed Ginkelduin Scherpenzeelseweg 53  ...
    12/02/26
    12/02/26 t/m 12-02-26: Dagrecreatie Live: het nieuwe ontmoetingspunt voor ondernemers in de dagrecreatie
    Na twee edities van Recreatie Next Level is het op 12 februari in Evenementenhal Gorinchem tijd voor...
    13/02/26 t/m 15-02-26
    13/02/26 t/m 15-02-26: Fiets en Wandelbeurs
    De Fiets en Wandelbeurs 2026. Drie dagen vol inspiratie, routes, outdoormateriaal, lezingen en vakan...
    09/03/26
    09/03/26 t/m 09-03-26: Nationaal Congres Evenementen 9 maart 2026
    11? NCE is in Zandvoort op 9 maart 2026. De gemeente heeft zich, in samenwerking Zandvoort Marketing...
    10/03/26
    10/03/26 t/m 10-03-26: Opendeurdag Experience Factory Antwerpen; Europa’s grootste Indoor FEC Attractie
    Primeur Langste E-Kart circuit van Europa en TimeMissionDatum: dinsdag 10 maart 2026Locatie: Michiga...