Geplaatst op: 18-02-2015
Auteur: Ton Vermeulen
NRIT Media

Nieuwe CAO Recreatie stapje dichterbij

Nieuwe CAO Recreatie stapje dichterbij
Gisteren hebben FNV Recreatie en RECRON afspraken gemaakt over een nieuwe cao voor de recreatie. De cao gaat in met terugwerkende kracht van 1 juli 2014 en loopt tot 1 juli 2016. De afspraken worden nog deze maand aan de leden van FNV Recreatie voorgelegd.

Belangrijkste punten zijn een loonsverhoging van in totaal 3,5%, stapsgewijs afschaffing van de jeugdlonen en gunstige afspraken voor de oudere recreatiemedewerkers over behoud van leeftijdsdagen.

Deze cao geldt voor alle 28.000 werknemers in bungalowparken, campings en zwembaden. FNV Recreatie-bestuurder Johan Bijlsma: "Als FNV-bestuurder ben ik zeer tevreden dat het ons - in deze tijd van onrust tussen werkgever en werknemers – wél gelukt is om goede afspraken te maken over arbeidsvoorwaarden voor de recreatiesector. De 28.000 hardwerkende recreatiemedewerkers hebben hier het volste recht op."

Donderdag 26 februari a.s. legt FNV Recreatie het onderhandelingsresultaat voor aan zijn cao commissie Recreatie. De belangrijkste behaalde onderhandelingsresultaten zijn:
  • looptijd cao 1 juli 2014 tot 1 juli 2016;
  • loonsverhoging van in totaal 3,5%: 2,5% per 1 januari 2015 en 1% per 1 januari 2016;
  • per 1 april 2015 stapsgewijs afschaffing van de jeugdlonen (loongroep 1 t/m 4). Loongroep 5 en hoger zijn eerder al afgeschaft;
  • behoud arbeidsduurverkorting voor medewerkers van 50 jaar en ouder;
  • afspraken over vormgeving en financiering van vitaliteitsbeleid zodat recreatiemedewerkers langer goed, gezond en gemotiveerd kunnen blijven werken;
  • vóór 1 januari 2016 worden er afspraken gemaakt over het derde WW-jaar
Trefwoorden: verblijfsrecreatie, bungalowparken, campings, zwembaden, arbeidsvoorwaarden, ondernemen

CELTH



||| Nieuws |||

13/05/26
Exclusief voor leden
Kompas stapt in reis- en festivalmarkt
Kompas Publishing heeft op 12 mei reisplatform Reisjunk overgenomen. Op 1 mei nam de uitgeverij het op evenementen gerichte Festival Fans over. Jaarlijks trekt het festival platform rond de 5 miljoen bezoekers.
13/05/26
5 redenen waarom Ibiza zo populair is onder vakantiegangers
Ibiza is al jarenlang een geliefde vakantiebestemming. Ieder jaar reizen duizenden vakantiegangers af naar het Spaanse eiland voor een welverdiende vakantie. Maar waarom is Ibiza toch zo populair en waarom hoort deze bestemming absoluut op jouw vakantielijstje? Wij zetten hieronder vijf redenen op een rij!
13/05/26
DelfSail gastevenement voor Tall Ships Races 2029
DelfSail is geselecteerd als een van de gaststeden voor The Tall Ships Races 2029. Sail Training International (STI) heeft vandaag het parcours voor deze prestigieuze internationale race bekendgemaakt.
13/05/26
Aantal verdrinkingen daalt licht
Het afgelopen jaar zijn in Nederland 100 inwoners omgekomen door accidentele verdrinking. Dat zijn er 13 minder dan een jaar eerder. De recreatiesector is altijd waakzaam als het om recreatie in en rondom water gaat.
12/05/26
Lufthansa koopt twintig Airbus A350-900
De Raad van Commissarissen van Deutsche Lufthansa AG heeft tijdens haar vergadering gister de bestelling van in totaal 20 nieuwe lAirbus vliegtuigen goedgekeurd. De Raad van Bestuur had eerder al besloten om tien Airbus A350-900's en tien Boeing 787-9's te bestellen.
12/05/26
Exclusief voor leden
LeadingCampings maakt inspirerend boek
De 48 LeadingCampings maakten in aanloop naar het kampeerseizoen van 2026 een inspirerend koffietafelboek Northern Escapes.
12/05/26
Exclusief voor leden
Jaarbeurs verandert naam naar Royal Dutch Jaarbeurs
De Jaarbeurs in Utrecht gaat ook Nederland wat bekender maken nu het de naam verandert naar Royal Dutch Jaarbeurs. De groeiende internationale activiteiten zorgden voor de naamwissel.
12/05/26
Japanse herstellende reismarkt naar Europa
De European Tourism Association (ETOA) organiseerde recent een webinar waarin specialisten de ontwikkelingen op de Japanse markt voor toerisme naar Europa bespraken.

||| Agenda |||

19/05/26
19/05/26 t/m 19-05-26: Kennistafel 6: FEC uitje op vakantie
Van vakantiepark naar leisure-hub met een verhoogde gastbeleving dinsdag 19 mei 2026 Vakan...
26/05/26
26/05/26 t/m 26-05-26: Masterclass Interne Gastvrijheid
Hoe ga je om met alle 'lastige' (jong) medewerkers? Wat is het fundament voor succes? dinsdag 2...
28/05/26
28/05/26 t/m 28-05-26: LDA Kennisdag 2026 - Verhalen vertellen met data
Hoe vertaal je complexe data en analyses naar een begrijpelijk, overtuigend verhaal en maak je daarm...
09/06/26
09/06/26 t/m 09-06-26: European Sustainable Tourism Mobility Forum 2026
Breda University of Applied Sciences is trots om op 9 juni 2026 de derde editie van het European Sus...
10/06/26 t/m 13-06-26
10/06/26 t/m 13-06-26: International Adventure conference
Samen met de Adventure Tourism Research Association (ATRA) en Wageningen University & Research (...