Deze website maakt gebruik van cookies.Meer informatieDeze melding verbergen

Geplaatst op: 11-02-2015
Auteur: Marc Gerlings

8 vakantiedagen over. Marktonderzoek boekingsgedrag wintersporter

8 vakantiedagen over. Marktonderzoek boekingsgedrag wintersporter
De Nederlander neemt zeker niet al zijn vakantiedagen op. De overgebleven dagen willen we niet inleveren voor extra salaris.

Nederlanders hielden gemiddeld 8 vakantiedagen over in 2014, zo blijkt uit een onderzoek van MasterCard® over het vakantiegedrag van Nederlanders. Toch wil de overgrote meerderheid van de Nederlanders voor geen goud vakantiedagen inruilen voor meer salaris. Alleen jongeren vormen hierop een uitzondering. Driekwart van de ondervraagden voelt zich significant meer uitgerust en geïnspireerd tot nieuwe ideeën en plannen.

Boeking- en betaalgedrag wintersport
De creditcardmaatschappij bekeek ook het boeking- en betaalgedrag van de Nederlander tijdens de wintersport. Ook bij de wintervakantiegangers is online boeken de favoriet: 39% heeft één of meerdere onderdelen online geboekt en nog eens 20% kwam op deze manier aan een pakketreis. Over het algemeen geeft men tijdens de wintersport het meeste uit aan het eten en drinken op de piste en in het dorp (83%), de skipas (69%) en het huren van materialen (45%).

Voor bedragen vanaf 20 euro en grotere uitgaven tijdens de skivakantie – zoals skihuur, skipas, nieuwe skibril, etc. - haalt men de betaalpas uit de portemonnee vanwege veiligheid (36%) en gemak (30%). Toch rekenen Nederlanders kleine bedragen (<20 euro) nog wel af met contant geld en geeft 32% van de Nederlanders aan bij aankomst op de vakantiebestemming een grote hoeveelheid cash te pinnen.

 

Trefwoorden: Vakantie, toerisme, wintersport, boeking, betaalgedrag

CELTH



||| Nieuws |||

15/07/25
Laadnetwerk voor elektrische vliegtuigen naar Lelystad
Duurzame luchtvaartstartup NRG2fly heeft een investering opgehaald voor de uitrol van een laadnetwer...
15/07/25
Royal Den Haag viert de vrijheid
Het is inmiddels een traditie. Den Haag viert Royal September. Dit jaar kleurt de hofstad in de aanloop naar Prinsjesdag feestelijk oranje. Deze 10-daagse staat in het teken van vrijheid.
15/07/25
Vernieuwde fietsroute 'Duits Lijntje' laat je de historie van een Europese spoorlijn beleven
Fietsers kunnen vanaf 14 juli de rijke geschiedenis van de bijzondere spoorlijn het 'Duits Lijntje' ervaren via een nieuwe themaroute.
15/07/25
Sal weer in winteraanbod Corendon
Touroperator Corendon voegt het Kaapverdische eiland Sal weer toe aan het winteraanbod. Vanaf november 2025 vliegen reizigers drie keer per week (dinsdag, donderdag en zaterdag) met Corendon Dutch Airlines vanaf Amsterdam naar Sal.
15/07/25
Exclusief voor leden
Jaarbeurs stroomlijnt registratie tot leadgeneratie
Koninklijke Jaarbeurs bundelt haar krachten met het internationale eventmanagementplatform Visit by GES. Met deze stap brengt de Utrechtse evenementenorganisatie al haar registratie, ticketing, matchmaking en leadgeneratie onder in één centraal platform.
15/07/25
Prognose zomer 2025: toeristisch bezoek stijgt in regio's Veluwe, Arnhem en Rijk van Nijmegen
De zomer van 2025 brengt groei voor de regio’s Veluwe, Arnhem en het Rijk van Nijmegen. Dat blijkt uit de nieuwste prognose van Toerisme Veluwe Arnhem Nijmegen.
14/07/25
Frieslands museumnacht 2025 'Als sterren vallen'
Op zaterdag 27 september 2025 beleeft Friesland de vierde editie van Museumnacht FRL. Het thema is 'Als sterren vallen'. Dit is de enige provinciebrede museumnacht in Nederland.
14/07/25
Groene Hart Visie: Recreatie is geen bedreiging, maar een kans – mits goed georganiseerd
Het Groene Hart staat op scherp. In de nieuwste editie van het digitale magazine Groene Hart Visie wordt duidelijk dat recreatie in dit kwetsbare landschap niet alleen spanning oproept, maar ook richting kan geven.