Deze website maakt gebruik van cookies.Meer informatieDeze melding verbergen

Geplaatst op: 04-02-2015
Auteur: Ton Vermeulen
NRIT Media

De Hoge Hexel mag uitbreiden

De Hoge Hexel mag uitbreiden

Bungalowpark de Hoge Hexel in het Overijsselse Wierden mag 145 nieuwe recreatiewoningen bouwen. Gisteravond heeft de commissie Grondgebied groen licht gegeven en het besluit van de gemeenteraad op 3 maart is daarmee min of meer een formaliteit geworden. Wel moeten de eigenaren scherp toezien op het voorkomen van permanente bewoning.


De Hoge Hexel beschikt op dit moment over 180 recreatiewoningen en een oppervlakte van circa 20 hectare. Op het park zijn verschillende typen bungalows voor de verhuur beschikbaar. Ook beschikt het park over twee groepsaccommodaties. Het park is niet bij een keten aangesloten. De ligging van de bungalows varieert van in het bos verscholen tot wat meer open in het veld. De oudste bungalows zijn inmiddels ruim 30 jaar oud en voldoen niet meer aan het verwachtingspatroon van de consument. Daarnaast is een uitbreiding noodzakelijk om het park in de toekomst voor recreatieve doeleinden te blijven exploiteren. Op dit moment wordt het binnenzwembad al vernieuwd.Gasten mogen daarom gratis naar het nabijgelegen zwembad 'De Kolk'.


De familie Weelink wil het park uitbreiden op gronden tussen het bestaande park en het Janninksbos. Op deze grond wil hij in totaal 145 nieuwe recreatiewoningen met luxe voorzieningen bouwen. Het park wordt ingepast in de omgeving. De uitbreiding van het bungalowpark is niet mogelijk binnen het geldende bestemmingsplan en moest worden aangepast.

Toeristen die op De Hoge Hexel verblijven, geven in de regio Wierden jaarlijks een kleine 900.000 euro uit. Dat wordt door de uitbreiding waarschijnlijk verdubbeld. Vanwege het christelijke karakter van het vakantiepark zijn de voorzieningen op zondag gesloten.

Trefwoorden: verblijfsrecreatie, bungalowparken, overijssel

CELTH



||| Nieuws |||

18/07/25
Eerste 'surf-kas' zuivert Amsterdams kanaalwater
De Amsterdamse ontwerper Frederik van Os heeft een innovatieve manier bedacht om waterrecreatie te combineren met ecologisch herstel. Zijn project, de Surf Pill, is een drijvende ‘surf-kas’ die kanaalwater zuivert terwijl mensen erop kunnen surfen.
18/07/25
OECD prijst Nederlandse Landelijke Data Alliantie als inspirerend voorbeeld
De Organisatie voor Economische Samenwerking en Ontwikkeling (OECD) noemt de Nederlandse Landelijke Data Alliantie een inspirerend voorbeeld in haar recente rapport 'Using alternative data sources and tools to measure and monitor tourism.' De LDA wordt geprezen om haar innovatieve aanpak in het verzamelen, standaardiseren en delen van toerismedata.
18/07/25
Koelere bestemmingen populair bij last-minute zomervakanties
Nederlandse vakantiegangers die deze zomer nog snel een reis boeken, kiezen opvallend vaak voor koelere bestemmingen. Uit recente boekingsdata van reisorganisatie Riksja Travel blijkt dat 15% van de last-minuteaanvragen gericht is op landen als IJsland, Noorwegen, Schotland, Canada en de Azoren.
18/07/25
Hein Pasman wordt directeur Landschap Erfgoed Utrecht
Hein Pasman is met ingang van 1 juli jl. benoemd tot algemeen directeur van Landschap Erfgoed Utrecht. Pasman nam deze positie al enige maanden waar na het vertrek van de vorige directeur. De tijdelijke invulling is nu door de Raad van Toezicht omgezet in een permanente aanstelling.
17/07/25
Exclusief voor leden
Kom je in aanmerking voor regeling Kunst Erfgoed Festival?
Organiseer je een festival, biënnale/triënnale of vergelijkbaar evenement gericht op beeldende kunst en/of erfgoed? Of wil je beeldende kunst en/of erfgoed tonen binnen een andersoortige context, zoals een pop- of theaterfestival? Misschien kom je in aanmerking voor een bijdrage Kunst Erfgoed Festival van Mondriaan Fonds.
17/07/25
easyJet boekt sterke winstgroei in derde kwartaal 2025 en blijft optimistisch over toekomst
Luchtvaartmaatschappij easyJet heeft in het derde kwartaal achter de rug met meer winst, capaciteit en bezetting.
16/07/25
Ga mee op inspiratiereis naar Montpellier – beleef de Europese recreatiesector van binnenuit
Van 3 t/m 6 november 2025 organiseert HISWA-RECRON samen met France-Compagnie opnieuw een unieke inspiratiereis voor recreatieprofessionals. Inmiddels hebben 23 ondernemers en managers uit de Nederlandse recreatiesector zich aangemeld voor deze exclusieve reis. Wil jij er ook bij zijn? Er zijn nog enkele plaatsen beschikbaar.
16/07/25
Eerste podhotel van Nederland opent in hartje Den Haag
In het centrum van Den Haag is De Lola Podshotel officieel geopend, het eerste volwaardige podhotel van Nederland. Gevestigd in de voormalige Foodhallen aan de Haagsche Bluf, introduceert het hotel een innovatief slaapconcept met 80 compacte slaapunits.

||| Agenda |||

27/08/25
27/08/25 t/m 27-08-25: CELTH Industry Day World Leisure Congress
Het World Leisure Congress (WLO) komt na 13 jaar weer terug in Europa en voor het eerst naar Nederla...
22/09/25
22/09/25 t/m 22-09-25: Toerisme Top 2025
De Toerisme Top wordt dit jaar op maandag 22 september in Noord-Holland georganiseerd. Het thema is ...
02/04/26
02/04/26 t/m 02-04-26: Trendcongres Toerisme 2026
Het Trendcongres Toerisme 2026 is op donderdag 2 april 2026 bij Saxion Hogeschool in Deventer. De ed...