Weer record voor internationaal toerisme
Het internationaal toerisme gaat ook dit jaar weer records breken. UNWTO verwacht dat dit jaar meer dan 1,1 miljard toeristen, een groei van 5% ten opzichte van 2013. Deze groei is groter dan UNWTO eerder had verwacht. Tussen 2010 en 2020 had deze internationale toerisme-organisatie een gemiddelde jaarlijkse groei van 3,8% geprognosticeerd. Naar werelddeelDe UNWTO heeft haar verwachting gebaseerd op concrete toerismecijfers van januari tot en met oktober 2014. In die periode groeide het aantal internationale toeristen met 45 miljoen naar 978 miljoen. Het sterkst groeide het toerisme in het werelddeel Amerika (+8%), gevolgd door Azië/Pacific (+5%) en Europa (+4%). Het Midden-Oosten (+4%) en Afrika (+3%) noteerden een wat gematigder groei. In EuropaBinnen Europa noteerden Noord-Europa en Zuidelijk-Mediterraan-Europa beide met een plus van 7% de grootste groei. In West Europa groeide het aantal internationale toeristen met 2% matig. Nederland doet het in dat opzicht een stuk beter met een groei van het inkomend toerisme van 9,8%. Erg tegenvallend was de groei van het toerisme in Centraal en Oost-Europa. In het verleden groeide het toerisme daar met 8% per jaar erg sterk. Nu noteerde UNWTO daar een stabilisatie (0%).
Link: http://media.unwto.org/press-release/2014-12-18/international-tourism-track-end-2014-record-numbers
Trefwoorden: internationaal toerisme
|
|
06/06/25
Vanaf 28 juni 2025 gelden regels voor de toegankelijkheid van websites en apps waarop bedrijven producten of diensten aanbieden. De Autoriteit Consument & Markt (ACM) gaat toezicht houden op de toegankelijkheid van e-handelsdiensten en elektronische communicatiediensten.
|
06/06/25
Steeds meer vakantiegangers kiezen bewust voor duurzame vakanties, maar wat betekent het eigenlijk als een camping ‘duurzaam’ is? JetCamp, het grootste zoek- en boekingsplatform voor Europese campings, brengt daar nu helderheid in. Het platform vermeldt voortaan bij steeds meer campings welke internationale duurzaamheidslabels zij voeren, zoals Green Key, EcoCamping, EU Ecolabel en ISO 14001.
|
06/06/25
Naar welke binnen- en buitenlandse bestemmingen reizen Nederlanders met de Pinksterdagen? Booking.com maakt drie top tien lijstjes met opmerkelijke bestemmingen. En ook op accommodatietype zien we een bijzondere top 5.
|
06/06/25
Beleving, gemak en verbinding staan centraal in een nieuwe samenwerking tussen VVV Hart van Limburg en het innovatieve boekingsplatform Smart-market. Samen willen zij het toeristisch aanbod in Midden-Limburg toegankelijker en aantrekkelijker maken voor bezoekers én ondernemers.
|
06/06/25
Kamperen in Nederland is dit jaar gemiddeld 5% duurder geworden, blijkt uit de jaarlijkse inventarisatie van campingspecialist ACSI. Daarmee blijft de prijsstijging in eigen land onder het Europese gemiddelde. De sterkste prijsstijgingen zijn te zien in Kroatië en Noorwegen.
|
05/06/25
De dertiende editie van fotografiebeurs Unseen, nu als onderdeel van Art Rotterdam, vindt eind maart 2026 plaats; dus niet, als eerder aangekondigd door de organisatie, komende september in de Amsterdamse NDSM Loods.
|
05/06/25
Volgens de nieuwste Global Outlook van IATA (juni 2025) zijn de vooruitzichten voor het passagiersvervoer door de lucht positief, maar niet zonder uitdagingen. Terwijl de vraag naar vliegreizen wereldwijd toeneemt, worstelt de sector met capaciteitsbeperkingen, veranderend reizigersgedrag en de noodzaak tot verduurzaming.
|
05/06/25
Op World Running Day (4 juni) kwam mooi nieuws van European Athletics naar buiten. Utrecht wordt gastheer van de derde editie van de Europese Kampioenschappen Hardlopen, die in mei 2029 plaatsvinden.
|
|
10/06/25
Een nieuwe handreiking biedt terreinbeheerders en andere partijen nieuwe inzichten en strategieën o...
|
19/06/25
Nederland staat voor complexe opgaven die een zware druk leggen op de ruimte, de natuur en budgetten...
|
24/06/25
Het kennisplatform 'Vakantiehuis van de Toekomst' organiseert op dinsdag 24 juni 2025 de vakbeurs 'V...
|
25/06/25
Pleisureworld organiseert op woensdag 25 juni 2025 de Vakbeurs Family Entertainment Centers op ...
|
27/06/25
De Beleidsmakersdag staat zo vlak voor de vakanties in het teken van 'Vooruitwerken em verbinden ric...
|
|