Geplaatst op: 10-10-2014
Auteur: Martijn Mulder
Hogeschool Rotterdam

Herziene editie van Leisure! beschikbaar

Herziene editie van Leisure! beschikbaar
Redactielid Martijn Mulder van Vrijetijdstudies is de auteur van het boek ‘Leisure! Inleiding in de vrije tijd’. In september is de tweede, geheel herziene editie van dit boek verschenen.

In Leisure! komen drie hoofdthema’s aan bod:
  • de geschiedenis en kenmerken van leisure en vrije tijd;
  • een uiteenzetting hoe vrijetijdsgedrag tot stand komt;
  • een uitgebreid overzicht van de leisuresector van nu, met relevante cijfers, trends en veel praktijkvoorbeelden.
Ten opzichte van de eerste editie uit 2011 is er veel veranderd: alle cijfers zijn geactualiseerd, het hoofdstuk over leisure in stad en land is uitgebreid met een analyse van de rol die leisure speelt in de ruimtelijke ontwikkeling en er is een nieuw hoofdstuk toegevoegd met als titel ‘werken en ondernemen in leisure’. In dit nieuwe hoofdstuk wordt duidelijk dat leisure belevenissen een sterke waardepropositie vormen, gezien de relatief hoge economische waarde die krachtige belevenissen vormen. Ook wordt duidelijk dat de werkelijke omvang van de werkgelegenheid in leisure vele malen groter is dan de 500.000 banen die uit de officiële cijfers blijken. Tenslotte worden verschillende kenmerken en competenties besproken die typerend zijn voor de leisure-industrie. Met de aanvullingen en actualisering vormt Leisure! momenteel het meest actuele en relevante basisboek binnen het vakgebied.


Doelgroep

Het boek is met name geschikt voor studenten in het hoger onderwijs (leisure, toerisme, hospitality, lifestyle, entertainment, cultuur) maar vormt ook voor (startende) professionals in het werkveld een interessante kennismaking met de sector.


De auteur

Het boek is geschreven door vrijetijdwetenschapper Martijn Mulder, die werkzaam is als onderzoeker en docent op het gebied van Stad en Leisure aan de Willem de Kooning Academie Hogeschool Rotterdam. Het boek is te bestellen via de website van uitgeverij Coutinho.

Link: http://www.coutinho.nl/winkel/leisure-b-987.html
Topics:Leisure
Trefwoorden: leisure, htro, studieboeken, hbo

CELTH



||| Nieuws |||

08/12/25
Exclusief voor leden
Culinaire ervaringen naar hoger plan met Epicurean Enrichment Studio
Regent Seven Seas Cruises® tilt de culinaire ervaring in 2026 naar een hoger niveau met de lancering van Epicurean Enrichment Studio. Dit zijn culinaire studio’s aan boord van Seven Seas Mariner® en Seven Seas Voyager®. Bekijk de 5 stappen die Regent zet om deze beleving te realiseren.
08/12/25
Exclusief voor leden
Ketel One wint een World Travel Award
Op 6 december werd weer de lange lijst bekend van de winnaars van de World Travel Awards. Distilleerderij Nolet won een award voor de categorie Vodka Distillery Tour. Het Renaissance Amsterdam Hotel kreeg een Europese award.
08/12/25
Exclusief voor leden
WUR en Natuurhuisje herstellen snelwegen Limburgse natuur
Wageningen Universiteit en boekingssite Natuurhuisje helpen oude hellingranden, de graften, in het Limburgs Geuldal nieuw leven in te blazen. Deze natuurstroken zijn van groot belang voor wilde bijen, bloemen en vele andere soorten. De video legt helemaal uit waarom die smalle graften veel doen voor de natuur.
05/12/25
Exclusief voor leden
Vaak problematische schuldenlast bij recreatie maar horeca heeft het zwaarder
Bijna 7 procent van de bedrijven beoordeelt in november 2025 de eigen schulden als problematisch, nagenoeg evenveel als een jaar eerder. Maar in sport, cultuur en recreatie ligt dat percentage op 11,6% blijkt uit data van CBS. Echt zwaar heeft de horeca, met 20%.
05/12/25
TerSpegelt verbetert luxe plekken voor gezinnen
Camping TerSpegelt gaat na de vernieuwing van het centrumgebouw door met de verbetering van kampeerplaatsen voor gezinnen.
04/12/25
Exclusief voor leden
Hoge boetes voor inzet vreemdelingen bij GP Zandvoort
Een uitzendbureau uit Rotterdam heeft vorig jaar tijdens de Dutch Grand Prix in Zandvoort 60 vreemde...
03/12/25
Zakelijk leasen voor kleine ondernemers
Als ondernemer in de toerisme en recreatiesector ben je altijd in beweging. Je bezoekt nieuwe locaties, hebt afspraken met partners of bent onderweg naar een evenement dat je organiseert. De vrijheid om te gaan en staan waar je wilt, is direct verbonden met het succes van je bedrijf. Goede mobiliteit is dan ook geen luxe, maar een absolute noodzaak.
03/12/25
Adam Butler merkregisseur Twente
Nieuwe Merkregisseur Twente is Adam Butler (34). Butler kwam op 27 oktober in dienst bij Twente Marketing. Met zijn achtergrond in merkstrategie en storytelling gaat hij aan de slag om het merk Twente verder te versterken en samen met partners het regionale verhaal nóg herkenbaarder en krachtiger neer te zetten.

||| Agenda |||

07/01/26 t/m 08-01-26
07/01/26 t/m 08-01-26: Travel Trade Days 2026
De Travel Trade Days zijn kennis- en netwerkdagen voor de professionele reisbranche in de Benelux. G...
08/01/26 t/m 11-01-26
08/01/26 t/m 11-01-26: Vakantiebeurs 2026 - De wereld aan je voeten
De wereld ligt aan je voeten op Vakantiebeurs. Proef nieuwe smaken, ontmoet reizigers met bijzondere...
27/01/26 t/m 30-01-26
27/01/26 t/m 30-01-26: ENTER2026 eTourism Conference
De Breda University of Applied Sciences organiseert in januari 2026 de ENTER2026 eTourism Conference...
12/02/26
12/02/26 t/m 12-02-26: Dagrecreatie Live
Op 12 februari 2026 vindt het gloednieuwe event Dagrecreatie Live plaats in Evenementenhal Gorinchem...
02/04/26
02/04/26 t/m 02-04-26: Trendcongres Toerisme 2026
Het Trendcongres Toerisme 2026 is op donderdag 2 april 2026 bij Saxion Hogeschool in Deventer. De ed...