Geplaatst op: 09-10-2014
Auteur: Marc Gerlings

Beekse Bergen start Safari Inside

Beekse Bergen start Safari Inside

Safari Inside is een nieuw evenement van Beekse Bergen. Experts uit de dierenwereld geven bezoekers extra achtergrondinformatie, educatie en beleving.

Experts verschaffen daarbij boeiende informatie over wilde dieren en het werk van deskundigen en natuurbeschermers. De eerste Safari Inside vindt plaats op 19 oktober 2014 in Event Center Beekse Bergen. Olifantendeskundige Marjo Hoedemaker is dan te gast. De toegang is gratis maar bezoekers moeten zich wel aanmelden.

Klaas-Jan Leinenga, manager Educatie en Beleving op Safaripark Beekse Bergen: "Wat je niet kent zul je immers nooit respecteren en beschermen. De dieren die in ons park leven, zijn in die zin de ambassadeurs voor hun wilde soortgenoten. De verschillende vormen van educatie versterken deze kennismaking echter en zorgen vaak voor verwondering en respect.”

Leinenga over kennis delen: "Uiteraard heeft een rondleiding met een gids door ons park qua educatie nog veel meer effect dan een informatiebord langs de wandelroute. Passie en betrokkenheid zijn dan ook de belangrijkste kenmerken van onze rangers. Ook de sprekers die het podium betreden tijdens Safari Inside zijn enorm bevlogen. Door hun kennis en passie te delen met onze gasten hopen we de houding ten opzichte van wilde dieren, de natuur in het algemeen en natuurbescherming in het bijzonder wereldwijd te verbeteren.”

Marjo Hoedemaker
Olifantendeskundige Marjo Hoedemaker (zie foto), oprichter van de Marjo Hoedemaker Elephant Foundation, is op 19 oktober vanaf 11.00 uur de eerste gast. Met de ontvangen giften en subsidies ondersteunt de stichting projecten en onderzoek naar de instandhouding van de Aziatische olifant in dierentuinen en draagt zij bij aan het oplossen van ‘human-elephant conflicten’ in het wild. De titel van de presentatie van deze gepassioneerde dierenbeschermer is: ’50 jaar zorg en passie’. Hoedemaker vertelt over hoe de passie voor olifanten ontstond en natuurlijk over zijn conservatie- en beschermingsprojecten.


AfriCat Foundation tweede Safari Inside
Tammy Hoth, directrice van The AfriCat Foundation, is een week later (op zondag 26 oktober) de tweede gast van Safari Inside. Van 11.00 tot ongeveer 12.30 uur vertelt zij – in het Engels - over het leeuwenproject van haar stichting in het Afrikaanse land Namibië. The AfriCat Foundation is opgericht in 1992 en doet wetenschappelijk gedrag- en bewegingsonderzoek naar leeuwen. Educatie en voorlichting is eveneens een belangrijk onderdeel van het werk van de stichting. Ook het zoeken naar oplossingen voor conflictsituaties tussen mens en roofdier is belangrijk. Zo vindt er regelmatig overleg plaats tussen AfriCat, boeren, overheidsfunctionarissen en medewerkers van Etosha National Park alwaar de meeste Namibische leeuwen leven.


Aanmelden

Gratis aanmelden voor Safari Inside kan via evenementen@beeksebergen.nl. Voor meer informatie over de Marjo Hoedemaker Elephant Foundation en The AfriCat Foundation zie: www.marjohoedemaker.nl en www.africat.org. Houd de website www.beeksebergen.nl de komende tijd in de gaten voor meer informatie over het programma van Safari Inside, nieuwe sprekers en data.

Trefwoorden: safari, Beekse Bergen, Safari Inside, kennis, educatie, beleving

CELTH



||| Nieuws |||

08/12/25
Exclusief voor leden
Ketel One wint een World Travel Award
Op 6 december werd weer de lange lijst bekend van de winnaars van de World Travel Awards. Distilleerderij Nolet won een award voor de categorie Vodka Distillery Tour. Het Renaissance Amsterdam Hotel kreeg een Europese award.
08/12/25
Exclusief voor leden
WUR en Natuurhuisje herstellen snelwegen Limburgse natuur
Wageningen Universiteit en boekingssite Natuurhuisje helpen oude hellingranden, de graften, in het Limburgs Geuldal nieuw leven in te blazen. Deze natuurstroken zijn van groot belang voor wilde bijen, bloemen en vele andere soorten. De video legt helemaal uit waarom die smalle graften veel doen voor de natuur.
05/12/25
Exclusief voor leden
Vaak problematische schuldenlast bij recreatie maar horeca heeft het zwaarder
Bijna 7 procent van de bedrijven beoordeelt in november 2025 de eigen schulden als problematisch, nagenoeg evenveel als een jaar eerder. Maar in sport, cultuur en recreatie ligt dat percentage op 11,6% blijkt uit data van CBS. Echt zwaar heeft de horeca, met 20%.
05/12/25
TerSpegelt verbetert luxe plekken voor gezinnen
Camping TerSpegelt gaat na de vernieuwing van het centrumgebouw door met de verbetering van kampeerplaatsen voor gezinnen.
04/12/25
Exclusief voor leden
Hoge boetes voor inzet vreemdelingen bij GP Zandvoort
Een uitzendbureau uit Rotterdam heeft vorig jaar tijdens de Dutch Grand Prix in Zandvoort 60 vreemde...
03/12/25
Zakelijk leasen voor kleine ondernemers
Als ondernemer in de toerisme en recreatiesector ben je altijd in beweging. Je bezoekt nieuwe locaties, hebt afspraken met partners of bent onderweg naar een evenement dat je organiseert. De vrijheid om te gaan en staan waar je wilt, is direct verbonden met het succes van je bedrijf. Goede mobiliteit is dan ook geen luxe, maar een absolute noodzaak.
03/12/25
Adam Butler merkregisseur Twente
Nieuwe Merkregisseur Twente is Adam Butler (34). Butler kwam op 27 oktober in dienst bij Twente Marketing. Met zijn achtergrond in merkstrategie en storytelling gaat hij aan de slag om het merk Twente verder te versterken en samen met partners het regionale verhaal nóg herkenbaarder en krachtiger neer te zetten.
03/12/25
Combinatie vliegreizen Azië met Asia Pass
Luchtvaartmaatschappij Emirates introduceert de Emirates Asia Pass. Dit is een nieuwe flexibele manier om meerdere bestemmingen in Zuidoost-Azië te ontdekken. Met één boeking kunnen reizigers hun eigen route uitstippelen.

||| Agenda |||

07/01/26 t/m 08-01-26
07/01/26 t/m 08-01-26: Travel Trade Days 2026
De Travel Trade Days zijn kennis- en netwerkdagen voor de professionele reisbranche in de Benelux. G...
08/01/26 t/m 11-01-26
08/01/26 t/m 11-01-26: Vakantiebeurs 2026 - De wereld aan je voeten
De wereld ligt aan je voeten op Vakantiebeurs. Proef nieuwe smaken, ontmoet reizigers met bijzondere...
27/01/26 t/m 30-01-26
27/01/26 t/m 30-01-26: ENTER2026 eTourism Conference
De Breda University of Applied Sciences organiseert in januari 2026 de ENTER2026 eTourism Conference...
12/02/26
12/02/26 t/m 12-02-26: Dagrecreatie Live
Op 12 februari 2026 vindt het gloednieuwe event Dagrecreatie Live plaats in Evenementenhal Gorinchem...
02/04/26
02/04/26 t/m 02-04-26: Trendcongres Toerisme 2026
Het Trendcongres Toerisme 2026 is op donderdag 2 april 2026 bij Saxion Hogeschool in Deventer. De ed...