Deze website maakt gebruik van cookies.Meer informatieDeze melding verbergen

Geplaatst op: 26-08-2014
Auteur: Ton Vermeulen
NRIT Media

NHTV zoekt nieuwe projecten voor Leisure Design Lab

NHTV zoekt nieuwe projecten voor Leisure Design Lab

Het NHTV Leisure Design Lab is voor een nieuwe lichting studenten in het studiejaar 2014/2015 op zoek naar projecten voor de zogenaamde Lab-dagen. In het NHTV Leisure Design Lab werken studenten en ondernemers samen aan projecten, worden nieuwe concepten ontwikkeld en bieden zij hulp bij de implementatie ervan in het bedrijfsproces. De studenten kunnen diverse opdrachten uitvoeren, van integraal ondernemingsplan tot een social mediaplan of een innovatief recreatieproduct. Het Lab biedt twee adviestrajecten aan. Het Lab-arrangement waar studenten drie weken fulltime aan het advies werken en de Lab-dag waar in één dag in een zogenaamde pressure-cooker een advies wordt gegeven.


Voor november 2014 zijn nog enkele Labdagen beschikbaar. Reageer snel en stuur een mail naar toonen.m@nhtv.nl of bel 076 533 22 42!


Richard Otten van Team4Animation (onderdeel van Vacanceselect.nl) vond de Labdag die hij vorig jaar mocht meemaken een verademing: "Wij hadden het genoegen om ze vorig jaar te ontvangen binnen Vacanceselect. Er komt een aantal studenten bij je bedrijf langs om binnen één dag een advies te geven over een bepaald probleem. De inzichten zijn out-of-the-box en daardoor erg waardevol. Bovendien krijg je veel energie van zo'n clubje jonge mensen! Wat mij betreft is dit concept voor elk bedrijf - groot of klein - een uitgelezen kans om een nieuw licht op een bepaald vraagstuk te laten schijnen!”


De Lab-dag

Op een Lab-dag trekken studenten er op uit naar een ondernemer die een concreet probleem wil oplossen. In een wisselend klein groepje wordt samen met een docent een onderneming doorgelicht. Aan het eind van de dag worden de resultaten van de brainstorm aan de ondernemer gepresenteerd. Soms zijn het aanbevelingen die snel te realiseren zijn, soms betekent het advies ingrijpender maatregelen. Maar in ieder geval geen lijvige rapporten maar een compacte powerpointpresentatie met direct resultaat. Het is dan aan de ondernemer met de adviezen aan de slag te gaan.


Innovaties zijn noodzakelijk

Volgens Margreet Toonen, coördinator van het Leisure Design Lab maakt de crisis innovaties noodzakelijk en zien ondernemers de noodzaak daarvan: "Maar ondernemers vinden innoveren best lastig. Want voor innovatie moet je over de grenzen van je bedrijf kijken, naar andere bedrijven maar ook naar andere sectoren. Daarvoor heb je misschien net wat extra kennis, hulp of een duwtje in de goede richting nodig.”


Een vraag?

Bedrijven met een vraag, probleem of uitdaging kunnen contact opnemen met Margreet Toonen, coördinator van het NHTV Leisure Design Lab: toonen.m@nhtv.nl of 076 533 22 42. Meer weten? Lees dan hier het artikel 'Een stevig advies in één dag?'.

Link: http://www.nhtv.nl/kennis-advies-onderzoek/kennisdomeinen/kennisdomeinen/tourism/samenwerken/onderwijsprojecten.html
Trefwoorden: innovatie, ondernemers, advies, onderzoek, dagrecreatie, verlbijfsrecreatue

CELTH



||| Nieuws |||

04/06/25
Internationaal World Leisure Congress strijkt neer in Breda
Van 25 tot en met 28 augustus is Breda het toneel van het achttiende World Leisure Congress. Dit prestigieuze, tweejaarlijkse evenement brengt zo’n vijfhonderd academici en professionals uit de vrijetijdssector samen om te praten over het thema ‘Leisure for a Better Society’.
03/06/25
Klimrijk Brabant verwelkomt 15.000ste bezoeker tijdens jubileumjaar
Het vijftienjarig jubileum van het park was een mooie aanleiding om de 15.000ste bezoeker extra in het zonnetje te zetten.
03/06/25
Van Hooff voorzitter Talent Alliantie
Jeroen van Hooff, CEO Koninklijke Jaarbeurs, is benoemd tot nieuwe voorzitter van de Utrecht Talent Alliantie (UTA). Van Hooff volgt bestuursvoorzitter Hogeschool Utrecht Wilma Scholte op Reimer op.
02/06/25
Vlonderbrug ontsluit Everdinger Waarden
De Vlonderbrug, een nieuwe voetgangersbrug over de rivier de Lek in natuurgebied de Everdinger Waarden, is feestelijk geopend. Nu kunnen recreanten en inwoners uit de omgeving weer de benen strekken op een populaire wandelroute midden in de uiterwaarden, want de Vlonderbrug vervangt de oude trekpont die enkele jaren geleden werd verwijderd.
28/05/25
Exclusief voor leden
Fietsersbond wil overbodige paaltjes weg
Paaltjes op wegen en fietspaden zijn bedoeld om auto’s van het fietspad te houden, maar in de praktijk zorgen ze juist voor gevaar voor fietsers. Elk jaar raken duizenden fietsers gewond door een botsing met een paaltje. Daarom lanceert de Fietsersbond de Paaltjesmelder.
27/05/25
Dagattractie Top 50: Dierentuinen noteren sterkste groei
De grootste Nederlandse dagattracties hebben vorig jaar 2% meer bezoekers geteld. Dierentuinen deden het relatief beter dan attractieparken en musea. De Zaanse Schans is in 2024 gestegen naar de tweede plaats op de ranglijst van best bezochte dagattracties in Nederland.
26/05/25
Exclusief voor leden
Moons wordt voorzitter Van Gogh Nationaal Park
Met ingang van 1 juni 2025 start Annemarie Moons als voorzitter van Van Gogh Nationaal Park.
26/05/25
Nieuwe route in Nationaal Park De Alde Feanen verbindt natuur, gezondheid en toerisme
Op 23 mei is in Nationaal Park De Alde Feanen een bijzondere nieuwe wandelroute geopend die bezoekers uitnodigt om bewust te vertragen, tot rust te komen en zich te verbinden met de omgeving. De minfulness Route.

||| Agenda |||

10/06/25
10/06/25 t/m 10-06-25: Online sessie: Handreiking ‘Gedragsstrategie honden aanlijnen’?
Een nieuwe handreiking biedt terreinbeheerders en andere partijen nieuwe inzichten en strategieën o...
25/06/25
25/06/25 t/m 25-06-25: Vakbeurs Family Entertainment Centers
Pleisureworld organiseert op woensdag 25 juni 2025 de Vakbeurs Family Entertainment Centers op ...
27/08/25
27/08/25 t/m 27-08-25: CELTH Industry Day World Leisure Congress
Het World Leisure Congress (WLO) komt na 13 jaar weer terug in Europa en voor het eerst naar Nederla...