Geplaatst op: 28-03-2014
Auteur: Ton Vermeulen
NRIT Media

Reizigers kiezen Schiphol tot beste luchthaven in West Europa

Reizigers kiezen Schiphol tot beste luchthaven in West Europa
Reizigers hebben Amsterdam Airport Schiphol tijdens de World Airport Awards 2014 in Barcelona uitgeroepen tot beste luchthaven van West Europa. Op de wereldranglijst staat Schiphol op de vijfde plaats, twee plaatsen lager dan vorig jaar.

Toch is Schiphol tevreden: 'Het is een mooie erkenning van de prestaties van Amsterdam Airport Schiphol en de luchtvaartmaatschappijen. Tevreden achterover leunen is er echter niet bij. De ontwikkelingen gaan razendsnel, de concurrentie wint bijna dagelijks aan kracht. In het belang van de reiziger investeren we daarom fors in de kwaliteit en de capaciteit van onze infrastructuur. Gemiddeld gaat het om 1,5 miljoen euro per dag. In 2014, 2015 én 2016. Zo blijft Schiphol Group anticiperen en investeren in een krachtige, gastvrije mainport', aldus Maarten de Groof, Executive Vice President & CCO.

Schiphol vijfde van de wereld
Beste luchthaven ter wereld is Singapore Changi, gevolgd door Incheon International Airport in Seoul en Munich Airport. De vierde positie was voor Hong Kong International Airport gevolgd door Schiphol. De Amsterdamse luchthaven behaalde ook nog prijzen in de categorie met meer dan 50 miljoen passagiers (3e), beste van Europa (2e),  beste winkels (5e), beste transitluchthaven (4e), beste leisure (3e), beste diner (6e) en beste personeel (2e),

Skytrax
The World Airport Awards worden gezien als de wereldwijde benchmark, die de kwaliteit van luchthavens volgens reizigers in kaart brengt. Voor de Awards over 2014 ondervroeg Skytrax ruim 12 miljoen reizigers uit 110 landen over de kwaliteit van 410 luchthavens ter wereld. Het onafhankelijk onderzoek wordt sinds 1999 verricht. Adviesbureau Skytrax is gevestigd in London, Engeland en doet onderzoek naar de kwaliteit van verschillende aspecten in de publieke luchtvaart, zoals luchtvaartmaatschappijen en luchthavens.
Link: http://www.worldairportawards.com/Awards_2014/Categories.htm
Trefwoorden: luchtvaart, luchthavens, awards

CELTH



||| Nieuws |||

01/04/26
LDA vernieuwt handig overzicht met toeristische databronnen
De Landelijke Data Alliantie (LDA) presenteert de vernieuwde Datalandschap Wegwijzer 2.0: een compleet geactualiseerde gids voor iedereen die met toeristische data werkt – van beleidsmakers tot bestemmingsmarketeers en onderzoekers.
01/04/26
CEO Mieke De Schepper verlaat Sunweb Group
Sunweb Group maakte op 31 maart bekend dat Mieke De Schepper heeft besloten terug te treden als CEO en Sunweb te verlaten.
01/04/26
Exclusief voor leden
Treinen internationale Maaslijn rijden in Limburg
Reizigers in Zuid-Limburg maakten op 31 maart alvast kennis met de nieuwe Maaslijn-treinen.
01/04/26
Besteding onder druk?
De recreatiesector staat aan de vooravond van een nieuwe economische realiteit. Dat stelt Richard de Bruin namens Stichting Bureau Toerisme (BT), op basis van actuele marktontwikkelingen en signalen uit het werkveld.
01/04/26
1 april grap over handdoekenstress
Een hotelzwembad zonder handdoekenstress — dat leek deze week ineens binnen handbereik. Touroperator Dé VakantieDiscounter kondigde de introductie aan van Liggynog, een slimme zwembadrobot die onbeheerde handdoeken verwijdert en ligbedden weer vrijmaakt voor andere gasten.
01/04/26
Het Apple Museum opent op 2 april
Het Apple Museum in Utrecht opent officieel zijn deuren voor het publiek op 2 april in De Muur in Utrecht, Nederland.
01/04/26
Breda blij met groei herhaalbezoek
Het toeristisch bezoek van Nederlandse inwoners aan Breda is in 2025 met 9% gestegen, van bijna 4,9 miljoen naar ruim 5,3 miljoen bezoeken. Onder meer waterrecreatie laat een groeispurt zien.
01/04/26
Breda lanceert Breda Mix: bezoekers stellen zelf hun ideale stadsdag samen
Tijdens een drukbezochte bijeenkomst van Breda Marketing is gisteren de Breda Mix gepresenteerd: een nieuw on- én offline platform waarmee bezoekers hun eigen perfecte dag in Breda kunnen samenstellen.

||| Agenda |||

02/04/26
02/04/26 t/m 02-04-26: Trendcongres Toerisme 2026
Het Trendcongres Toerisme 2026 is op donderdag 2 april 2026 bij Saxion Hogeschool in Deventer. De ed...
22/04/26 t/m 23-04-26
22/04/26 t/m 23-04-26: Independent Hotel Show Amsterdam
A firm fixture in the calendar of independent hoteliers and industry professionals alike, the show p...
21/09/26 t/m 23-09-26
21/09/26 t/m 23-09-26: Gastvrij Rotterdam
Gastvrij Rotterdam is dé horeca vakbeurs voor ambitieuze horecaprofessionals in Rotterdam Aho...