Geplaatst op: 17-03-2015
Auteur: Marc Gerlings

SVR tegen verhoging btw van 6 naar 21%

SVR tegen verhoging btw van 6 naar 21%
Stichting Vrije Recreatie, met bijna een half miljoen aangesloten recreanten en het netwerk van 2.000 agrariërs, vindt het overheidsbeleid niet passen bij de sector en is tegen de voorgenomen btw-verhoging.

Het lage btw-tarief van 6% wordt mogelijk geschrapt en gaat naar 21%. Een plan waarvan volgens de SVR voornamelijk senioren en minder draagkrachtigen de dupe zullen zijn. Als stichting met ruim 2000 agrariërs en 500.000 recreanten stelt ze zich zeer kritisch tegenover dit Haagse beleidsvoornemen. "Wanneer men denkt met de daarmee vrijkomende gelden de bevordering van de arbeidsparticipatie te financieren, verliest men de gevolgen voor recreatie, toerisme, cultuur en zorg geheel uit het oog” is de mening van de SVR. "Dit overheidsbeleid gaat niet werken, want mede door de voortgaande computerisering en robotisering, leidt dit onomkeerbaar tot verdere uitstoot van arbeid.” criticasters Hiermee schaart de SVR zich, in ieder geval voor de sectoren recreatie en toerisme, in de rangen van criticasters van het huidige overheidsbeleid.

Volgens de SVR gaat het btw-voorstel lijnrecht in tegen hetgeen de Overheid kort geleden nog zo luidkeels propageerde. "Nederland moet het toerisme gaan bevorderen en zo de omzet in de vrije-tijdssector verhogen; dat betekent meer banen!” was toen het geluid.

Naar de mening van de SVR echter is nu juist het tegenovergestelde te verwachten. Bij doorgang van dit plan zullen veel toeristen Nederland gaan schrappen als vakantiebestemming en dat zal als gevolg hebben een verlies van tienduizenden banen, meent de stichting.
Trefwoorden: beleid, btw, SVR, recreatie, kamperen

CELTH



||| Nieuws |||

16/03/26
Exclusief voor leden
Surf Luxembourg eerste indoor surfwave in Luxemburg en België
In februari 2026 heeft Surf Luxembourg officieel zijn deuren geopend in Aarlen, vlak bij de Luxemburgse grens. Het nieuwe surfcentrum biedt de eerste indoor surfwave van Luxemburg en België. Het is gevestigd bij een Van der Valk hotel.
13/03/26
Exclusief voor leden
Goedkoopste kampeerovernachtingen in Noord-Europa
Een campingvakantie blijft in Europa betaalbaar in vergelijking met veel andere vakantievormen. Een gezin betaalt voor een campingverblijf in het zomerhoogseizoen gemiddeld ongeveer 49 € per nacht. Kamperen is vooral voordelig in Noord-Europa: in Noorwegen kost een overnachting gemiddeld 38 €, in Zweden 40 € en in Duitsland 41 €, meldt campingportaal PiNCAMP na onderzoek.
12/03/26
Exclusief voor leden
Audax start met Bruna Reizen
De Audax Groep meldt een opvallende uitbreiding van haar activiteiten. Vanaf medio april 2026 kunnen klanten in alle Bruna winkels én bij bijna tweehonderd vestigingen van The Read Shop ook reizen boeken via het nieuwe label Bruna Reizen.
11/03/26
Exclusief voor leden
Geopolitieke ontwikkelingen raken Drents Museum: uitstel tentoonstelling
Gisteren kreeg het Drents Museum van het Indiase ministerie van Cultuur het bericht dat zij vanwege de huidige geopolitieke spanningen heeft besloten de circa 60 kunstwerken voor de tentoonstelling Amrita Sher-Gil - 'Europa is van Picasso, India is van mij' niet op transport te laten gaan.
11/03/26
Exclusief voor leden
Airport Campus op Groningen Airport maar wie haakt aan?
Huisvestingsadviseur Draaijer heeft in opdracht van Groningen Airport Eelde onderzoek gedaan naar de doorontwikkeling van de Airport Campus. Het advies is positief maar nu moet de luchthaven op zoek naar partners.
11/03/26
ACM controleert digitale economie extra scherp
In haar ‘Focus op digitale economie 2026’ maakt de Autoriteit Consument & Markt (ACM) duidelijk waar zij het verschil wil maken. De toezichthouder richt zich komend jaar met name op de digitale weerbaarheid van Nederland en Europa, meer zeggenschap voor gebruikers over eigen data, en een toegankelijke en veilige online omgeving voor iedereen.
11/03/26
Europees Parlement wil creatief werk beschermen tegen AI
Creatieve producten waar auteursrecht op zit moeten worden beschermd tegen gebruik door kunstmatige intelligentie (AI). Dat wil het Europarlement. Ook moeten creatieve makers een vergoeding krijgen wanneer AI gebruik maakt van hun producten.
11/03/26
Exclusief voor leden
Wintersport 2025-2026: lawinegevaar en kniebandletsels
Wintersport 2025-2026: lawinegevaar en kniebandletsels Nu de voorjaarsvakantie ten einde loopt, maakt Alarmcentrale Eurocross de balans op van het wintersportseizoen. Lawinegevaar en meer kniebandletsels kenmerken het wintersportseizoen. Waar vorig jaar nog een forse stijging in het aantal meldingen tijdens de voorjaarsvakantie te zien was, verschuift de druk dit jaar naar het vroege seizoen.

||| Agenda |||

02/04/26
02/04/26 t/m 02-04-26: Trendcongres Toerisme 2026
Het Trendcongres Toerisme 2026 is op donderdag 2 april 2026 bij Saxion Hogeschool in Deventer. De ed...
22/04/26 t/m 23-04-26
22/04/26 t/m 23-04-26: Independent Hotel Show Amsterdam
A firm fixture in the calendar of independent hoteliers and industry professionals alike, the show p...
21/09/26 t/m 23-09-26
21/09/26 t/m 23-09-26: Gastvrij Rotterdam
Gastvrij Rotterdam is dé horeca vakbeurs voor ambitieuze horecaprofessionals in Rotterdam Aho...