Deze website maakt gebruik van cookies.Meer informatieDeze melding verbergen

Geplaatst op: 29-12-2014
Auteur: Ton Vermeulen
NRIT Media

Fors meer bezoek aan musea en herinneringscentra Tweede Wereldoorlog

Fors meer bezoek aan musea en herinneringscentra Tweede Wereldoorlog

De Nederlandse musea en herinneringscentra gericht op de periode 1940-1945, hebben in

2014 weer meer bezoekers ontvangen dan het jaar daarvoor. Daarmee werd voor het eerst de grens van één miljoen bezoekers aan deze instellingen gepasseerd.


Bij de dertien instellingen die zijn aangesloten bij de brancheorganisatie Stichting Musea en Herinneringscentra 40-45 (SMH 40-45) werden in 2014 1.027.600 bezoeken geteld, 14% meer dan in 2013. Vorig jaar groeide het aantal bezoekers al met 7%. Volgens SMH 40-45-voorzitter Liesbeth van der Horst is het geen gemakkelijk verhaal dat de musea en herinneringscentra vertellen maar wel zeer relevant: "We doen veel om dat verhaal zo te presenteren dat het een breed publiek aanspreekt. Met succes. Onze musea vertellen emotionele verhalen en tonen bijzondere voorwerpen op belangrijke historische locaties. Dat brengt de geschiedenis dichtbij en raakt de bezoekers. Het is onze ambitie om ze ook aan te zetten tot nadenken en ze te laten beseffen dat onze huidige vrijheid niet vanzelfsprekend is."


Oorzaak

De toename van het bezoek wordt veroorzaakt door een groeiende belangstelling voor oorlogservaringen in eigen land en door de realisatie van aantrekkelijke nieuwe publiekspresentaties. Regionaal profiteerden de instellingen ook van onder andere het toegenomen aantal toeristen in Amsterdam en de manifestaties rond de herdenking van

70 jaar Market Garden in zuidoost Nederland. Ook de gemeenschappelijke tijdelijke tentoonstelling De Tweede Wereldoorlog in 100 Voorwerpen die begin dit jaar in de Rotterdamse Kunsthal plaats vond droeg bij aan de profilering van de individuele musea en herinneringscentra. Deze tentoonstelling, die op initiatief van het Nationaal Comité 4 en 5 mei, in samenwerking met de SMH 40-45 werd georganiseerd, trok ruim 100.000 extra bezoekers.


Aangesloten instellingen

Bij de SMH 40-45 zijn de volgende instellingen aangesloten: Airborne Museum 'Hartenstein', Oosterbeek -

Bevrijdingsmuseum Zeeland, Nieuwdorp - Fries Verzetsmuseum, Leeuwarden - Herinneringscentrum Kamp Westerbork, Hooghalen - Hollandsche Schouwburg, Amsterdam - Indisch Herinneringscentrum, Arnhem -

Museon, Den Haag -Nationaal Bevrijdingsmuseum 1944-1945, Groesbeek - Nationaal Monument Kamp Amersfoort, Amersfoort - Nationaal Monument Kamp Vught, Vught - Nationaal Oorlogs- en Verzetsmuseum, Overloon - OorlogsVerzetsMuseum Rotterdam, Rotterdam - Verzetsmuseum Amsterdam, Amsterdam.

Link: http://smh-40-45.nl/
Topics:Cultuur
Trefwoorden: musea, herdenken, herinneringscentra

CELTH



||| Nieuws |||

21/05/25
Ryanair rapporteert winstdaling ondanks recordaantal passagiers
Luchtvaartmaatschappij Ryanair heeft over het afgelopen boekjaar (2024-2025) een winst na belasting van €1,61 miljard gerapporteerd. Dit is een daling ten opzichte van de €1,92 miljard winst in het voorgaande jaar. Ondanks de winstdaling vervoerde de Ierse prijsvechter een recordaantal van 200 miljoen passagiers, een stijging van 9% ten opzichte van het jaar ervoor.
21/05/25
Mnister Beljaarts neemt 'Handreiking regeldruk in de watersport- en recreatiesector’ in ontvangst
HISWA-RECRON-directeur Geert Dijks heeft de ‘Handreiking regeldruk in de watersport- en recreatiesector’ deze week aangeboden aan minister Beljaarts van Economische Zaken.
21/05/25
Boele wordt salesmanager Retail bij Corendon
Tineke Boele start op 1 juli 2025 als Salesmanager Retail bij reisbedrijf Corendon. In deze rol is zij verantwoordelijk voor de verkoop van reisproducten via retailpartners.
21/05/25
Werkveldkandidaten gezocht voor Professional Doctorate in Leisure, Tourism & Hospitality
CELTH zoekt voor de professional doctorate kandidaten uit het werkveld. De PD biedt organisaties de kans om voorop te lopen in innovatie binnen de LTH-sector. Het traject, dat vier tot zes jaar duurt, combineert praktijkgericht onderzoek met concrete interventies.
21/05/25
Advies; voorlopig niet wandelen bij landgoed Den Treek-Henschoten
Na een incident op Landgoed Den Treek – Henschoten van maandag 19 mei waarbij mogelijk een wolf is betrokken, heeft de provincie Utrecht een aantal stappen gezet om zo snel mogelijk passende maatregelen te kunnen nemen.
20/05/25
Open Watersport Weken 2025 trekken meer dan 25.000 bezoekers
De derde editie van de Open Watersport Weken, die plaatsvonden van 5 april tot en met 18 mei in Frie...
20/05/25
Exclusief voor leden
Waarom we landgenoten tijdens vakantie vermijden
Hard praten, zeuren over het eten en alleen maar bezig zijn met geld. Maar liefst 69 procent van alle Nederlanders ergert zich tijdens de vakantie aan het gedrag van landgenoten.
19/05/25
Exclusief voor leden
Flexibel arbeidscontract moet meer zekerheid bieden
Werknemers met een flexibel arbeidscontract krijgen meer zekerheid over hun inkomen en hun werktijd. Zo krijgen uitzendkrachten recht op ten minste gelijkwaardige arbeidsvoorwaarden als reguliere werknemers. Dat staat onder meer in een wetsvoorstel van ministerie Sociale Zaken en Werkgelegenheid.

||| Agenda |||

20/05/25 t/m 22-05-25
20/05/25 t/m 22-05-25: Week van de Self Service
Vanaf 25 juni 2025 verandert de wetgeving rond selfservice-oplossingen ingrijpend door de inwerkingt...
26/05/25
26/05/25 t/m 26-05-25: European Sustainable Tourism Mobility Forum 2025
De Breda University of Applied Sciences organiseert in samenwerking met het Ministerie van Infr...
27/05/25
27/05/25 t/m 27-05-25: HZ Changemaker Event
Op dinsdag 27 mei vindt het HZ Changemaker Event plaats. Dan wordt voor de tweede keer de HZ Changem...
24/06/25
24/06/25 t/m 24-06-25: Vakbeurs Vakantiehuis van de Toekomst
Het kennisplatform 'Vakantiehuis van de Toekomst' organiseert op dinsdag 24 juni 2025 de vakbeurs 'V...
25/06/25
25/06/25 t/m 25-06-25: Vakbeurs Family Entertainment Centers
Pleisureworld organiseert op woensdag 25 juni 2025 de Vakbeurs Family Entertainment Centers op ...