Geplaatst op: 04-09-2026

Goed werkgeverschap in de vrijetijdssector: de rol van een WIA-verzekering

Goed werkgeverschap in de vrijetijdssector: de rol van een WIA-verzekering
Ben je ondernemer in de vrijetijdssector? Dan weet je waarschijnlijk maar al te goed hoe lastig het is om personeel te vinden én te behouden. Goede arbeidsvoorwaarden kunnen daarbij een groot verschil maken. Denk aan een passend salaris, voldoende vakantiedagen, opleidingsmogelijkheden en een goede pensioenregeling. 

Maar heb je ook weleens stilgestaan bij een WIA-verzekering? Daarmee bied je werknemers extra financiële zekerheid als zij langdurig arbeidsongeschikt raken. Dat is niet alleen prettig voor je medewerkers, maar laat ook zien dat je investeert in goed werkgeverschap. Hoe dat precies werkt, lees je in dit artikel.

Waarom een WIA-verzekering?

Als een medewerker langer dan twee jaar ziek is, krijgt hij of zij een wettelijke WIA-uitkering van UWV. Veel mensen denken dat zij daarmee een groot deel van hun inkomen behouden, maar in de praktijk kan die uitkering flink lager uitvallen dan verwacht. Soms komt het inkomen zelfs uit op het bijstandsniveau. Hierdoor kan het lastig worden om de vaste lasten te blijven betalen, wat kan zorgen voor veel financiële onzekerheid.

Met een WIA-verzekering kun je als werkgever dit inkomensverlies (gedeeltelijk) opvangen. Zo bied je medewerkers meer financiële zekerheid wanneer zij langdurig arbeidsongeschikt raken.

Zo werkt een WIA-verzekering

Er zijn verschillende verzekeraars die deze inkomensverzekering aanbieden. De WIA verzekering van Centraal Beheer bestaat uit verschillende varianten: de meest uitgebreide variant bij deze verzekeraar is de WIA Hiaatverzekering uitgebreid (ook wel AOV-P genoemd). Hiermee wordt de WIA-uitkering van jouw medewerker bij langdurige ziekte aangevuld tot minimaal 70% van het oorspronkelijke salaris (tot de WIA-loongrens of tot € 125.000), waardoor het inkomensverlies een stuk kleiner wordt.

Een extra voordeel: vanuit een WIA-verzekering wordt vaak extra ondersteuning aangeboden bij re-integratie van je arbeidsongeschikte werknemer. Hierdoor wordt de kans groter dat hij of zij sneller weer aan de slag kan.

Een WIA-verzekering is een collectieve verzekering die je als werkgever afsluit voor je personeel. Zij kunnen vervolgens zelf kiezen of zij deelnemen. Daarnaast bepaal je als werkgever of je de premie volledig betaalt of dat werknemers (een deel daarvan) zelf bijdragen.

Goed werkgeverschap helpt bij het vinden én behouden van personeel

Goede arbeidsvoorwaarden zijn belangrijk voor werknemers. Natuurlijk spelen een passend salaris en voldoende vakantiedagen een grote rol, maar steeds vaker kijken mensen ook naar de extra voorzieningen die een werkgever biedt. Een WIA-verzekering kan daar een waardevolle aanvulling op zijn.

Door een WIA-verzekering aan te bieden, geef je werknemers extra financiële zekerheid als zij langdurig arbeidsongeschikt raken. Daarmee laat je zien dat je niet alleen aandacht hebt voor hun werk van vandaag, maar ook voor hun toekomst als het onverwacht tegenzit.

Juist in de vrijetijdssector, waar het vinden én behouden van personeel vaak een uitdaging is, kan dat het verschil maken. Een aantrekkelijk pakket aan arbeidsvoorwaarden vergroot de kans dat sollicitanten voor jouw organisatie kiezen. Tegelijkertijd kan het eraan bijdragen dat huidige medewerkers zich gewaardeerd voelen en langer blijven. Een WIA-verzekering is misschien niet de eerste arbeidsvoorwaarde waar iemand naar vraagt, maar kan wel een waardevolle aanvulling zijn op het totaalpakket.

Een investering in je personeel

Een WIA-verzekering draait uiteindelijk niet alleen om een verzekering, maar ook om de boodschap die je als werkgever afgeeft. Je laat zien dat je verder kijkt dan alleen de rol van je medewerkers binnen je organisatie, maar ook oog hebt voor hun financiële zekerheid. Juist in een sector waarin goed personeel onmisbaar is, kan dat een waardevolle investering zijn

Gerelateerde berichten:

  • Geen gerelateerde berichten.
  • CELTH



    ||| Nieuws |||

    04/09/26
    ANWB wordt partner Van Gogh Nationaal Park
    De ANWB zet een volgende stap in haar inzet voor sterke en toegankelijke natuur- en recreatiegebieden. Naast de jarenlange samenwerking met het Samenwerkingsverband Nationale Parken gaat ANWB ook een partnerschap aan met het Van Gogh Nationaal Park.
    04/09/26
    Goed werkgeverschap in de vrijetijdssector: de rol van een WIA-verzekering
    Ben je ondernemer in de vrijetijdssector? Dan weet je waarschijnlijk maar al te goed hoe lastig het is om personeel te vinden én te behouden. Goede arbeidsvoorwaarden kunnen daarbij een groot verschil maken. Denk aan een passend salaris, voldoende vakantiedagen, opleidingsmogelijkheden en een goede pensioenregeling.
    03/09/26
    Venlo wint Red Dot Award voor nieuwe merkidentiteit
    Het nieuwe merk van Venlo, in december 2025 gelanceerd, heeft een Red Dot Award gewonnen. De internationale vakjury van de Red Dot Award kende de prijs toe aan het beeldmerk en de visuele huisstijl van Venlo.
    03/09/26
    Exclusief voor leden
    Toverland grootste Halloween experience van Europa?
    Toverland claimt de grootste Halloween experience te zijn in Europa in 2026. Het bedrijf sluit het zomerseizoen af maar is al bezig met de voorbereidingen op de herfst met de Halloween periode. The Maze wordt de nieuwe Halloween attractie.
    03/09/26
    Exclusief voor leden
    Online groothandel Compliment.nl wordt Foods & Goods
    Online groothandel groeit 30 procent en gaat verder als Foods & Goods, met de ambitie om binnen vijf jaar dé online groothandel voor zakelijke klanten te worden.
    03/09/26
    Exclusief voor leden
    Versoepeling EU-ETS: Fors meer uitstoot, nauwelijks lagere energiekosten
    De voorgestelde versoepelingen van de Europese Commissie aan het EU-emissiehandelssysteem (EU-ETS) kunnen tot 2050 leiden tot 33 procent meer CO?-uitstoot in de energie-intensieve industrie, elektriciteitsproductie, scheepvaart en luchtvaart, zo blijkt uit een analyse van het Centraal Planbureau (CPB) en het Planbureau voor de Leefomgeving (PBL).
    01/09/26
    BUas-studenten onderzoeken klimaatrisico's in Montenegro van binnenuit
    Studenten van de Bachelor of Science Tourism (Breda University of Applied Sciences en Wageningen University & Research) hebben in Montenegro veldonderzoek gedaan naar de gevolgen van klimaatverandering voor het toerisme, en troffen een land in verandering aan. Het onderzoek maakt deel uit van Destination RiskScan, een initiatief van CELTH.
    01/09/26
    Cruiseschip Splendor drie keer bij RTL
    Dit weekend staat Seven Seas Splendor van Regent Seven Seas Cruises®, ’s werelds toonaangevende ultra-luxe cruisemaatschappij, centraal in een nieuwe aflevering van het RTL 4-reisprogramma Let’s Visit.

    ||| Agenda |||

    07/09/26 t/m 09-09-26
    07/09/26 t/m 09-09-26: Wadnext conference
    From 7 to 9 September 2026, WadNext Conference brings together policymakers, destinations,...
    14/09/26
    14/09/26 t/m 14-09-26: Perspectief 2040: validatiewebinar
    Perspectief 2040 krijgt steeds meer vorm. Maar voordat we de volgende stap zetten, wil NBTC toetsen ...
    18/09/26
    18/09/26 t/m 18-09-26: Kennisdag Waterlinies
    Deze nazomer organiseren de Alliantie Zuiderwaterlinie, de Vereniging Nederlandse Vestingsteden, de ...
    21/09/26 t/m 23-09-26
    21/09/26 t/m 23-09-26: Gastvrij Rotterdam
    Gastvrij Rotterdam is dé horeca vakbeurs voor ambitieuze horecaprofessionals in Rotterdam Aho...
    22/09/26
    22/09/26 t/m 22-09-26: TravDay
    TravDay 22 september in De Rijtuigenloods in Amersfoort.Na een geweldige 10e editie in het voorjaar,...