Geplaatst op: 04-07-2026
Auteur: Marc Gerlings

Zwarte Cross gaat samenwerking aan met SpecialTV

Zwarte Cross gaat samenwerking aan met SpecialTV
SpecialTV wordt mediapartner Zwarte Cross. Foto: Zwarte Cross.
SpecialTV en de organisatie van de Zwarte Cross, Feestfabriek Alles Komt Goed BV, melden hun officiële mediasamenwerking aan voor de editie van 2026. SpecialTV maakt professionele televisie- en online producties met een team van mensen met een verstandelijke beperking, die ‘Specials’ genoemd worden. 

Beide partijen bundelen hun krachten om het grootste festival van Nederland op een eigenzinnige en inclusieve manier vast te leggen. De Feestfabriek en SpecialTV streven naar een samenwerking vergelijkbaar met andere langdurige Zwarte Cross-partnerships als Amnesty International, GeenStijl, Veronica, Ministerie van Defensie en Omroep Gelderland.

"Iedereen kan niet alles, maar samen kunnen we heel veel”

Tijdens Zwarte Cross 2026 brengt SpecialTV exclusieve reportages, interviews, sfeerimpressies en bijzondere verhalen uit vanaf het festivalterrein. Van muziek tot motorcross, van theater tot stunts. 

Volgens woordvoerder Bob Kemper van de Zwarte Cross sluit de samenwerking perfect aan bij de gezamenlijke visie: "Iedereen kan niet alles, maar samen kunnen we heel veel” is het motto van SpecialTV en daar herkennen wij ons als Zwarte Cross volledig in. We zijn supertrots op deze samenwerking en kunnen ons geen betere mediapartner wensen om ons festival vast te leggen.”

SpecialTV-initiatiefnemer Willie Oosterhuis: "SpecialTV maakt talkshows, muziekshows, reportages, clips, podcasts en aftermovies, met en door de Specials. Wat begon als een vrijetijdsproject is uitgegroeid tot een professioneel mediaproductiebedrijf. Vanuit de overtuiging dat iedereen een bijdrage kan leveren, zetten wij ons in om inclusie zichtbaar te maken en te laten zien dat samenwerking mensen sterker maakt.”

De bijna 40 (!) podia en het diverse programma van muziek, theater, motorcross, stunts en ander spektakel brengen jaarlijks een zeer gemêleerde groep bezoekers op de been. In 2025 zelfs meer dan 270.000. Kemper: "Vanaf de eerste editie in 1997 sloeg de Zwarte Cross op papier al nergens op. Motorcross en muziek waren in zowel de sport- als festivalwereld een nooit eerder vertoonde combinatie. Er zat geen groot masterplan achter; de Feestfabriek volgde op intuïtie onze eigen interesses. Later kwamen daar theater, stunts, andere muziekgenres en themaweides bij. Er is geen vaste doelgroep, de Zwarte Cross is voor iedereen. Daarom zijn ook onze samenwerkingen zo divers geworden.”

Samenwerking

Partijen die gedurende het jaar weinig met elkaar te maken hebben, zoals Amnesty International en GeenStijl, staan bij de Zwarte Cross achter de schermen gebroederlijk naast elkaar. Daarnaast werkt het festival samen met grote landelijke mediapartners als Radio Veronica, maar ook kleinere regionale partijen als Regio 8. Andere bijzondere samenwerkingen zijn er o.a. met modern-realistisch kunstmuseum Museum MORE, FEBO waarmee de eigen snack Rikanto werd ontwikkeld, Universiteit Twente die het programma in de Universitent samenstelt en Red Bull waarmee grasmaaierrace Red Bull Maai'n wordt georganiseerd. Het Ministerie van Defensie is al jaren betrokken d.m.v. diverse hand- en spandiensten en programmaonderdelen, waaronder demonstraties van hun wagen- en vliegtuigpark. SpecialTV komt ook in dit illustere rijtje. "Al deze samenwerkingen zeggen net zoveel over de Zwarte Cross als het programma op de verschillende podia”, besluit Kemper. 
Trefwoorden: evenement, media

CELTH



||| Nieuws |||

28/09/26
Exclusief voor leden
Groningen steekt 44.6 miljoen euro in aantrekkelijke bestemmingen
Groningen groeit als toeristische bestemming. Met een investering van in totaal 44,6 miljoen euro, waarvan 22,3 miljoen euro van Nationaal Programma Groningen (NPG) werken provincie, ondernemers en andere partners uit de vrijetijdssector de komende jaren aan aantrekkelijke toeristisch- recreatieve bestemmingen, routes, evenementen en voorzieningen verspreid over de provincie Groningen. Dit werd vandaag bekendgemaakt tijdens de landelijke Toerisme Top 2026 die plaatsvond in Groningen.
28/09/26
Exclusief voor leden
Verhuurcijfer Sunny Cars 29 procent procent hoger
Aanzienlijk meer Nederlandse vakantiegangers boeken dit najaar een huurauto in het buitenland. Uit een analyse van autoverhuurspecialist Sunny Cars blijkt dat het aantal boekingen met 29% is gestegen ten opzichte van dezelfde periode vorig jaar. Vooral Spanje en Italië zijn populair.
28/09/26
Kasteel Steenenburg viert eerste verjaardag met Michelin-vermelding
Kasteel Steenenburg viert zijn eerste verjaardag met een bijzondere prestatie. Het hotel is namelijk opgenomen in de prestigieuze MICHELIN Guide Hotel Selection. Het is bovendien genomineerd voor de titel Best New Hotel bij de Entree Awards.
28/09/26
Toerisme Top in Groningen:
Hoe zorgt de groei van het toerisme voor waarde, en voor wie? Die vraag stond centraal tijdens de opening van de Toerisme Top 2026 vanmorgen in Groningen.
28/09/26
F12 doorfietsen van Hollands landschap naar stadshart Utrecht
De doorfietsroute F12 tussen Woerden en Utrecht is officieel geopend! Op donderdag 24 september gaven de provincie Utrecht en de betrokken gemeenten samen het feestelijke startsein in Harmelen voor de opening van de doorfietsroute F12.
25/09/26
Exclusief voor leden
Eerste rolstoeleditie DinoAdventures in DierenPark Amersfoort
Deze herfstvakantie vindt er tijdens de DinoAdventures voor het eerst een speciale rolstoeleditie plaats in DierenPark Amersfoort. “Wij willen dat iedereen een kans krijgt om deel te nemen aan dit spannende dino-avontuur," meldt Hylke.
25/09/26
WK Wielrennen en Para-Cycling naar Groningen en Drenthe 2034
De internationale wielerunie UCI heeft zowel de UCI Road World Championships als de UCI Para-Cycling Road World Championships 2034 toegewezen aan de regio Groningen en Drenthe.
25/09/26
Bestedingen inkomend toerisme 7 procent omhoog in 2025
In 2025 hebben toeristen in Nederland 117,6 miljard euro uitgegeven. Dat is 5,6 miljard euro meer dan in 2024. Gecorrigeerd voor prijsveranderingen is dat een stijging van 3,1 procent. Buitenlandse toeristen nemen meer dan de helft van deze stijging voor hun rekening. Zij besteden 41,7 miljard euro, wat bijna 3,1 miljard euro meer is dan een jaar eerder. Dit komt overeen met een reële ontwikkeling van +7,1 procent. Dit meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van onderzoek voor het ministerie van Economische Zaken.

||| Agenda |||

27/09/26
27/09/26 t/m 02-10-26: Eurovelo
Van 30 september tot en met 2 oktober 2026 ontvangen Royal Dutch Jaarbeurs, provincie Utrecht, gemee...
30/09/26
30/09/26 t/m 04-10-26: Kampeer & Caravan Jaarbeurs 2026
30 september – 4 oktober 2026 | UtrechtOf je nu op zoek bent naar een nieuwe camper, caravan, vouw...
02/10/26
02/10/26 t/m 02-10-26: Netwerkdag Gastvrij Gelderland
Gastvrij Gelderland nodigt ondernemers, gemeenten, evenementenorganisaties en andere partners van ha...
06/10/26 t/m 10-10-26
06/10/26 t/m 10-10-26: Inspiratietour naar Salon Atlantica en Puy du Fou
Van 6 tot en met 10 oktober 2026 organiseert Pleisureworld in samenwerking met HISWA-RECRON een excl...
07/10/26 t/m 08-10-26
07/10/26 t/m 08-10-26: Positive Tourism Festival
Hoe zorgen we ervoor dat toerisme niet alleen bezoekers trekt, maar ook waarde toevoegt aan de stad ...