Geplaatst op: 18-06-2026
Auteur: Marc Gerlings

Dertien culturele hotspots verbonden aan BlowUp Jubilee

Dertien culturele hotspots verbonden aan BlowUp Jubilee
Een van de kunstwerken van BlowUp Jubilee. Foto: Ronald Smits / The Hague & Partners.
Nog een paar dagen en BlowUp Jubilee, de jubileumeditie van de populaire opblaaskunstexpo in het Museumkwartier Den Haag, komt ten einde. Op zondag 21 juni kunnen bezoekers de slotdag combineren met het betaalde Kunstsnacks, een ontdekkingsdag langs dertien culturele hotspots in het hart van Den Haag.

Sinds de opening op 22 mei heeft BlowUp Jubilee duizenden bezoekers naar het Museumkwartier getrokken en daar geprikkeld en verrast. Verspreid over het gebied zijn twintig monumentale opblaaskunstwerken te zien van nationale en internationale ontwerpers, waaronder Marcel Wanders, Studio Job, Raw Color, Kiki & Joost en Steve Messam. Met deze jubileumeditie viert BlowUp Art Den Haag zijn vijfjarig bestaan.

Kleurrijk decor

Op zondag 21 juni vormt de tentoonstelling het decor voor Kunstsnacks. Tussen 12.00 en 17.00 uur kunnen bezoekers met één ticket kennismaken met dertien culturele instellingen in het Museumkwartier. Het betaalde Kunstsnacks-programma bestaat uit korte, laagdrempelige activiteiten van maximaal een halfuur, waardoor bezoekers zelf hun ideale culturele route kunnen samenstellen.

Op het programma staan onder meer cabaretvoorstellingen in Theater Pepijn en de Koninklijke Schouwburg, workshops in het Mauritshuis en West Den Haag, korte rondleidingen, een mini-escapespel in de Gevangenpoort, culinaire snacks geïnspireerd op boeken uit de collectie van Huis van het Boek, een expositie met werk van oud-studenten van de KABK (Koninklijke Academie van Beeldende Kunsten) en muzikale optredens op bijzondere plekken in het gebied.

Terwijl bezoekers van de ene culturele locatie naar de andere wandelen, vormen de gigantische opblaaskunstwerken van BlowUp Jubilee een opvallende rode draad door het gebied.  BlowUp Jubilee is nog dagelijks gratis te bezoeken tot en met zondag 21 juni 2026 in het Museumkwartier Den Haag. Voor Kunstsnacks is een ticket vereist. Tickets kosten 20 euro (15 euro voor studenten) en zijn verkrijgbaar via museumkwartier-denhaag.nl.
Trefwoorden: kunst, cultuur, Den Haag

CELTH



||| Nieuws |||

01/09/26
Cruiseschip Splendor drie keer bij RTL
Dit weekend staat Seven Seas Splendor van Regent Seven Seas Cruises®, ’s werelds toonaangevende ultra-luxe cruisemaatschappij, centraal in een nieuwe aflevering van het RTL 4-reisprogramma Let’s Visit.
01/09/26
Ralf Benda (KHN)
Ralf Benda (KHN) "verlaag ondernemerslasten"
28/08/26
Tellers op Groningse doorfietsroutes
Fietsers op de Doorfietsroutes tussen Roden-Groningen en Winsum-Groningen kunnen vanaf nu zien dat hun rit telt. De provincie heeft op beide routes een opvallende digitale fietsenteller laten plaatsen. De tellers houden bij hoeveel fietsers er die week al zijn gepasseerd.
27/08/26
Infrastructuur kan niet wachten
Voor gezond toerisme is een sterke basis van infrastructuur nodig voor het reizen. Daar hapert het, bruggen moeten vervangen worden en wegen vragen om onderhoud. 4 investeringsmaatregelen worden gevraagd door een coalitie van ondernemersorganisaties.
27/08/26
Digitale infrastructuur in toerisme: van achterstand naar strategisch voordeel
Elk jaar meet het NBTC hoe ver de Nederlandse toeristische sector staat met digitalisering. En elk jaar is de conclusie tweeledig: de ambities zijn er, maar de implementatie blijft achter. Ondernemers weten dat digitaal werken noodzakelijk is — maar de dagelijkse praktijk van een druk seizoen, beperkte IT-kennis en verouderde systemen maakt de stap naar een solide digitale infrastructuur lastig.
27/08/26
Exclusief voor leden
Nederlanders vaker naar West-Zweden
Steeds meer Nederlanders kiezen voor een kampeervakantie in West-Zweden. In 2025 brachten Nederlandse gasten 74.008 nachten door op campings in de regio West-Zweden, een stijging van maar liefst 17,9 procent ten opzichte van 2024. In dat jaar werden 62.768 Nederlandse campingovernachtingen geregistreerd.
27/08/26
Andere kijk op arbeidsuitwisseling recreatie en horeca
De horeca heeft blijvend behoefte aan nieuwe medewerkers én wil bestaande medewerkers perspectief bieden. Vanaf nu is er een nieuw instrument dat daarbij moet helpen. Het Sectoraal Ontwikkelpad Horeca maakt zichtbaar welke functies, opleidingen en doorgroeimogelijkheden er binnen de branche zijn, deze is ook voor recreatie beschikbaar.
27/08/26
Utrecht klaar voor EuroVelo
Utrecht wordt van 27 september tot en met 4 oktober 2026 het internationale middelpunt van de fietswereld tijdens Dutch Cycling Week. Een van de hoogtepunten is de EuroVelo & Cycling Tourism Conference 2026, Europa's belangrijkste congres over fietstoerisme en recreatieve fietsroutes.

||| Agenda |||

03/09/26
03/09/26 t/m 03-09-26: Ruimte in de drukte
Het Openbare Ruimte Congres heeft het thema Ruimte in de drukte. Een actueler onderwerp is nauwelijk...
07/09/26 t/m 09-09-26
07/09/26 t/m 09-09-26: Wadnext conference
From 7 to 9 September 2026, WadNext Conference brings together policymakers, destinations,...
14/09/26
14/09/26 t/m 14-09-26: Perspectief 2040: validatiewebinar
Perspectief 2040 krijgt steeds meer vorm. Maar voordat we de volgende stap zetten, wil NBTC toetsen ...
18/09/26
18/09/26 t/m 18-09-26: Kennisdag Waterlinies
Deze nazomer organiseren de Alliantie Zuiderwaterlinie, de Vereniging Nederlandse Vestingsteden, de ...
21/09/26 t/m 23-09-26
21/09/26 t/m 23-09-26: Gastvrij Rotterdam
Gastvrij Rotterdam is dé horeca vakbeurs voor ambitieuze horecaprofessionals in Rotterdam Aho...