Geplaatst op: 10-06-2026
Auteur: Marc Gerlings

Emirates steekt 100 miljoen euro in verbindingen Berlijn en Stuttgart

Maar toestemming is er nog niet

Emirates steekt 100 miljoen euro in verbindingen Berlijn en Stuttgart
Emirates wil graag neer Berliijn en Stuttgart vliegen maar toestemming is er nog niet.
Luchtvaartmaatschappij Emirates bevestigt klaar te staan om dagelijkse vluchten naar Berlijn en Stuttgart te lanceren. De luchtvaartmaatschappij wil jaarlijks meer dan 100 miljoen euro investeren in operationele kosten, personeel, luchthavenheffingen, brandstof en andere uitgaven, onder voorbehoud van goedkeuring door het Duitse federale ministerie van Transport. 

Emirates voert al langer gesprekken met de Duitse overheid maar zet nu ook in de media uiteen waarom de verbindingen met Duitsland belangrijk zijn. Berlijn is het politieke hart van de grootste economie van Europa. De stad telt 3,9 miljoen inwoners en heeft een bloeiend start-up ecosystem, een gevestigde diplomatieke gemeenschap en een culturele scene die jaarlijks miljoenen bezoekers trekt. Toch is de langeafstandsconnectiviteit van de stad niet meegegroeid met haar sterke internationale positie, meldt Emirates als onderbouwing van de wens om op Berlijn te vliegen te onderbouwen. 
Dit artikel is exclusief voor leden van het NRIT Media Vrijetijdsplatform.
Het complete artikel lezen? Log dan in of word lid.
E-mailadres:
Wachtwoord:

Wachtwoord vergeten? - Lid of abonnee en nog niet geregistreerd?

Geen lid van het NRIT Media Vrijetijdsplatform? Word hier lid

 Proeflidmaatschap
NRIT Media Vrijetijdsplatform
Jaarlidmaatschap
NRIT Media Vrijetijdsplatform
Bedrijfslidmaatschap
NRIT Media Vrijetijdsplatform

Stopt automatisch
Compleet individueel
lidmaatschap
Compleet bedrijfs-lidmaatschap
Lidmaatschap NRIT Media Vrijetijdsplatform90 dagen365 dagen365 dagen
Onbeperkt digitaal toegang tot alle content Kennisbank
Nieuwsbrief NRIT Actueel
Recreatie & Toerisme
Vrijetijdstudies
Toegang zonder inloggen
€ 45,-
€ 165,75 per jaarVanaf € 331,50 per jaar
Probeer nu
Bestel nu
Bestel nu
Trefwoorden: Emirates, vliegen Berrlijn, Stuttgart, Duitsland

CELTH



||| Nieuws |||

16/09/26
Exclusief voor leden
Afsopraken voor beveiligingsorganisatie Schiphol
Schiphol, de beveiligingsbedrijven en vakbonden CNV en FNV hebben een akkoord bereikt over verbeteringen in de arbeidsomstandigheden voor beveiligers op Schiphol. Daarmee zijn nieuwe werkonderbrekingen van de baan.
16/09/26
Een slimme manier om je evenement te promoten
Nederland staat bol van de evenementen. Veel van die evenementen komen jaarlijks op vaste momenten terug. Voor organisatoren is het de kunst om potentiële bezoekers te informeren over het betreffende evenement en ervoor te zorgen dat ze jaarlijks een kruisje op de kalender zetten. En precies daar ligt een mooie kans voor promotie: kalenders!
16/09/26
Exclusief voor leden
Reinwardt en Rijksmuseum verbeteren toegankelijkheid culturele sector
De Reinwardt Academie, die dit jaar 50 jaar bestaat, en het Rijksmuseum gaan de komende drie jaar samenwerken om de toegankelijkheid van de culturele sector te vergroten, voor bezoekers én medewerkers.
16/09/26
10 jaar Uncover
Tijdens de opening van het academisch jaar bij Breda University of Applied Sciences (BUas) afgelopen vrijdag is de tiende editie van Uncover Magazine gelanceerd. Dit magazine is onderdeel van Academy for Leisure & Events, dat gevuld is met artikelen van onderzoekers, docenten, studenten, alumni en professionals uit de sector.
14/09/26
Hoe krijg je je team mee in de verduurzaming van je organisatie?
Veel toerisme- en recreatieondernemers weten wat er moet veranderen. Minder plastic, meer duurzame mobiliteit, een andere manier van werken met seizoenspersoneel. De strategie is vaak helder — maar de praktijk weerbarstig. Want hoe zorg je dat je medewerkers niet alleen de nieuwe koers kennen, maar er ook écht in meegaan?
14/09/26
Forse verbeteringen Maaslijn
De opwaardering van de Maaslijn tussen Nijmegen en Roermond kan doorgaan. Dat heeft de Raad van State woensdag 9 september bepaald. De circa 90 kilometer lange spoorlijn voor dagelijks zo’n 22.000 reizigers wordt geëlektrificeerd en op vier plekken verdubbeld. ProRail en de aannemer zijn al aan het werk. De geplande oplevering is december 2027.
14/09/26
SVR Podcast met Bembroeken
Stichting Vrije Recreatie (SVR is een podcastserie gestart. In de tweede aflevering komt komen de ondernemers van Camping de Bembroeken (Brabant) aan het woord.
14/09/26
Exclusief voor leden
Emirates ziet groei in vraag naar vliegtickets
De boekingen voor het winterseizoen 2026/2027, dat eind oktober begint, ontwikkelen zich positief, ziet maatschappij Emirates. Een opsteker voor de maatschappij die de geopolitieke spanningen in het Midden-Oosten voelt.

||| Agenda |||

18/09/26
18/09/26 t/m 18-09-26: Kennisdag Waterlinies
Deze nazomer organiseren de Alliantie Zuiderwaterlinie, de Vereniging Nederlandse Vestingsteden, de ...
21/09/26 t/m 23-09-26
21/09/26 t/m 23-09-26: Gastvrij Rotterdam
Gastvrij Rotterdam is dé horeca vakbeurs voor ambitieuze horecaprofessionals in Rotterdam Aho...
22/09/26
22/09/26 t/m 22-09-26: TravDay
TravDay 22 september in De Rijtuigenloods in Amersfoort.Na een geweldige 10e editie in het voorjaar,...
27/09/26
27/09/26 t/m 02-10-26: Eurovelo
Van 30 september tot en met 2 oktober 2026 ontvangen Royal Dutch Jaarbeurs, provincie Utrecht, gemee...
30/09/26
30/09/26 t/m 04-10-26: Kampeer & Caravan Jaarbeurs 2026
30 september – 4 oktober 2026 | UtrechtOf je nu op zoek bent naar een nieuwe camper, caravan, vouw...