Geplaatst op: 05-05-2026
Auteur: Marc Gerlings

Boshuis bijna energieneutraal

Nieuwe groepsaccommodatie Paasheuvelgroep

Boshuis bijna energieneutraal
Opening Het Boshuis. Foto: Paasheuvelgroep.
Op zaterdag 18 april heeft Stichting Paasheuvelgroep haar nieuwe groepsaccommodatie Het Boshuis in Vierhouten officieel geopend. Met deze nieuwbouw zet de organisatie een volgende stap in de ontwikkeling van haar locaties én haar maatschappelijke rol.
 
Het Boshuis is een moderne en duurzame groepsaccommodatie voor 192 personen, ontwikkeld met oog voor de natuurlijke omgeving. Het gebouw is bijna energieneutraal en ontworpen voor flexibel gebruik door verschillende groepen, zoals scholen, (sport)verenigingen en maatschappelijke organisaties.
 
De opening vond plaats in een informele setting, passend bij Stichting Paasheuvelgroep. Samenwerkingspartners, medewerkers, scholen, verenigingen en omwonenden kregen de gelegenheid om het gebouw te bekijken en kennis te maken met de activiteiten en programma’s die op de locatie worden aangeboden.
 

Ieder kind op kamp

Tijdens het openingsmoment werd stilgestaan bij de rol van Het Boshuis binnen de bredere ontwikkeling van Stichting Paasheuvelgroep. De organisatie zet zich ervoor in dat ieder kind op kamp kan gaan – een ervaring in de natuur die bijdraagt aan ontwikkeling, zelfvertrouwen en het samen leren met anderen. Vanuit die missie richt Stichting Paasheuvelgroep zich nadrukkelijk op meer dan alleen verblijf. Programma’s rondom natuurbeleving, beweging en burgerschap vormen een belangrijk onderdeel van het aanbod. In samenwerking met partners worden activiteiten ontwikkeld die bijdragen aan persoonlijke groei, samenwerking en maatschappelijke bewustwording.
 
Met Het Boshuis krijgt deze maatschappelijke rol in Vierhouten verder vorm. "We investeren in een plek die past bij deze tijd: duurzaam, flexibel en maatschappelijk betrokken. Hiermee groeit locatie Vierhouten verder uit tot een omgeving waar natuur, ontmoeting en ontwikkeling samenkomen. We willen groepen graag iets meegeven dat verder reikt dan alleen hun verblijf, zodat zoveel mogelijk kinderen de kans krijgen om op kamp te gaan”, aldus Peter Verdaasdonk namens Stichting Paasheuvelgroep.

Trefwoorden: groepsaccommodatie. Het Boshuis, Paasheuvelgroep, duurzaam

CELTH



||| Nieuws |||

07/09/26
Hackathon: indoorsurfbaan voor Groningen en Wandelbox Noord-Nederland
Hackathon barst van creatieve ideeën voor recreatie en toerisme: gaan we over tien jaar massaal naar de indoorsurfbaan in Noord-Nederland?
07/09/26
Exclusief voor leden
Idee uit Haarlo wordt werkelijkheid: nieuwe wandelbeleving rond de Berkel
Een idee van inwoners van Haarlo is werkelijkheid geworden. Gedeputeerde Peter Drenth heeft op vrijdag 4 september het nieuwe wandelpontje over de Berkel officieel in gebruik genomen. Tegelijkertijd zijn drie wandelroutes rond Haarlo geopend.
07/09/26
Airportsprinter rijdt wel op stakingsdag
Op woensdag 9 september rijden er door een aangekondigde staking van de vakbonden de hele dag geen NS-treinen. Uitzondering is de Airport Sprinter.
07/09/26
Exclusief voor leden
Proef je Regio festival levert bestelplatform streekproducten op
In toerisme en recreatie spelen streekproducten een interessante rol. Vaak gebruikt in routes en festivals maar hoe krijg je de producten bij de consument thuis? Proef je Regio festival levert een bestelplatform op.
07/09/26
Hoe je de perfecte tas kiest voor werk en vrije tijd: tips en trends voor leisure-professionals
Een leisure-professional bereidt zich op een zakenreis of beursbezoek praktisch en stijlvol voor door een tas te kiezen die zowel functioneel is als een professionele uitstraling heeft. Dit ondersteunt zakelijke mobiliteit en versterkt het vertrouwen van stakeholders tijdens ontmoetingen in de toerisme- en hospitalitysector.
07/09/26
De Hoge Venen weer toegankelijk
Natuurgebied de Hoge Venen is weer toegankelijk. Natuur, erfgoed en ontspanning zijn bereikbaar, meldt Visit Wallonië.
05/09/26
Polarsteps reactie op Follow The Money: géén datalek
Follow The Money heeft na een tip manden lang inzicht verworven in profielen van gebruikers van reis...
04/09/26
ANWB wordt partner Van Gogh Nationaal Park
De ANWB zet een volgende stap in haar inzet voor sterke en toegankelijke natuur- en recreatiegebieden. Naast de jarenlange samenwerking met het Samenwerkingsverband Nationale Parken gaat ANWB ook een partnerschap aan met het Van Gogh Nationaal Park.

||| Agenda |||

07/09/26 t/m 09-09-26
07/09/26 t/m 09-09-26: Wadnext conference
From 7 to 9 September 2026, WadNext Conference brings together policymakers, destinations,...
14/09/26
14/09/26 t/m 14-09-26: Perspectief 2040: validatiewebinar
Perspectief 2040 krijgt steeds meer vorm. Maar voordat we de volgende stap zetten, wil NBTC toetsen ...
18/09/26
18/09/26 t/m 18-09-26: Kennisdag Waterlinies
Deze nazomer organiseren de Alliantie Zuiderwaterlinie, de Vereniging Nederlandse Vestingsteden, de ...
21/09/26 t/m 23-09-26
21/09/26 t/m 23-09-26: Gastvrij Rotterdam
Gastvrij Rotterdam is dé horeca vakbeurs voor ambitieuze horecaprofessionals in Rotterdam Aho...
22/09/26
22/09/26 t/m 22-09-26: TravDay
TravDay 22 september in De Rijtuigenloods in Amersfoort.Na een geweldige 10e editie in het voorjaar,...