Geplaatst op: 26-02-2026
Auteur: Marc Gerlings

Beheer Diemerbos tijdelijk geregeld

Verkoopt Staatsbosbeheer het Diemer Bos?

Beheer Diemerbos tijdelijk geregeld
Het beheer van het Diemerbos is voor de jaren 2026 en 2027 geregeld maar een structurele oplossing is er niet. Door deze afspraak blijft het bos de komende 2 jaar schoon, veilig en toegankelijk voor bezoekers.

Gemeente Diemen, gemeente Amsterdam en de provincie Noord-Holland hebben een gezamenlijke financiële afspraak gemaakt om het hoogstnoodzakelijke beheer in deze periode mogelijk te maken. De afspraak volgt op een lange periode van onzekerheid over de financiering van het beheer. Staatsbosbeheer gaf eerder aan dat het zonder aanvullende middelen niet langer mogelijk was om het bos op een verantwoord niveau te beheren. In dat kader werd ook gewezen op het risico dat verkoop van het bos in beeld zou komen als er geen oplossing werd gevonden. Met de huidige afspraak is dat scenario voor de komende 2 jaar van de baan.

Door de tijdelijke financiering kan Staatsbosbeheer de belangrijkste beheerwerkzaamheden blijven uitvoeren. Het gaat onder meer om het veilig houden van paden en het onderhoud van basisvoorzieningen. Het betreft uitsluitend noodzakelijk beheer. Voor grootschalig onderhoud, vervanging of verdere ontwikkeling zijn nog geen middelen beschikbaar.

In 2026 starten nieuwe gesprekken tussen de betrokken partijen om te komen tot een structurele oplossing voor de periode vanaf 2028. Daarbij is het doel om niet alleen het jaarlijkse beheer, maar ook toekomstig groot onderhoud en vervangingen financieel te borgen.

Het Diemerbos ligt middenin de Diemerscheg. Een groene long in stedelijk gebied die loopt van het Flevopark in Amsterdam-Oost richting het westen. Vroeger lag op deze plek een polder met een open karakter: de Gemeenschapspolder. De Gaaspermolen en ook de Stammermolen, die nu nog bestaan, zorgden samen voor het droogmalen van de polder.

Begin jaren ’90 werd het Diemerbos aangelegd met behoud van de oorspronkelijke verkavelingsstructuur. Het westelijk deel is nu een recreatief stadsbos. Ten oosten van de A9 vind je nog een restant van het open veenweidelandschap.

In het deel van het Diemerbos dat aan Amsterdam-Zuidoost grenst, vind je picknickplekken, een grote ligweide, (verharde) wandelpaden en een speelbos. Aan de andere kant van de A9 mag de natuur meer haar gang gaan. Daar is moerasbos, nat grasland, plassen en rietland, met ook een laarzenpad voor recreanten. 
Trefwoorden: recreatie, natuur, beleid, Staatsbosbeheer

Gerelateerde berichten:

  • Geen gerelateerde berichten.
  • CELTH



    ||| Nieuws |||

    21/04/26
    Martin Hendriks directeur van museum Cuypershuis
    Martin Hendriks is benoemd tot directeur van museum Cuypershuis (Roermond). Hij is per 1 april 2026 gestart en gaat de verdere ontwikkeling van het museum aansturen. De benoeming is een volgende stap in de nieuwe koers ‘Vooruit met Cuypers’.
    21/04/26
    Exclusief voor leden
    Bezoeker kiest zekerheid in bekende attracties
    Nederlanders bezoeken steeds vaker attractieparken en dierentuinen. Tegelijk is er duidelijk verschil tussen aanbieders. Vooral grote namen zoals de Efteling, Artis en Diergaarde Blijdorp hebben een hoge bezoekfrequentie, terwijl andere dagattracties duidelijk achterblijven. Dit blijkt uit de Nationale Benchmark Attractieparken en Dierentuinen, een grootschalig onderzoek van Multiscope onder ruim 4.000 Nederlanders.
    21/04/26
    Exclusief voor leden
    Bezoeker kiest zekerheid in bekende attracties
    Nederlanders bezoeken steeds vaker attractieparken en dierentuinen. Tegelijk is er duidelijk verschil tussen aanbieders. Vooral grote namen zoals de Efteling, Artis en Diergaarde Blijdorp hebben een hoge bezoekfrequentie, terwijl andere dagattracties duidelijk achterblijven. Dit blijkt uit de Nationale Benchmark Attractieparken en Dierentuinen, een grootschalig onderzoek van Multiscope onder ruim 4.000 Nederlanders.
    21/04/26
    Exclusief voor leden
    Zwitserse Laax kiest nieuw Nederlands pr- en marketingbureau
    Bureau AVIAREPS, gaat een samenwerking aan met het Zwitserse ski- en outdoorresort Laax. Lynnette Hartsink, General Manager AVIAREPS Benelux, meldt dat het partnerschap gericht is op de Nederlandse en Belgische reisbranche.
    21/04/26
    2025: hoogste groei arbeidsproductiviteit in twintig jaar
    De Nederlandse economie groeide in 2025 met 1,8 procent. Er werd in totaal 0,6 procent minder uren gewerkt, zodat de arbeidsproductiviteit 2,4 procent hoger was dan een jaar eerder. Onder meer door stijgende uitgaven aan recreatie.
    20/04/26
    Exclusief voor leden
    Reizen samenstellen met AI via touroperator VakantieDiscounter
    Dé VakantieDiscounter is als eerste Nederlandse pakketreisaanbieder beschikbaar als app binnen ChatGPT. Door het eigen aanbod te integreren in het populaire AI-platform, speelt dé VakantieDiscounter in op veranderend zoek- en oriëntatiegedrag van consumenten.
    20/04/26
    Exclusief voor leden
    Drouwenerzand opent dark ride in 2027
    Drouwenerzand introduceert eerste GameChanger Dark Ride van bouwer Lagotronics in Nederland. Dit project, dat in 2027 opent, is de eerste roterende dark ride-concept op de Nederlandse markt van deze bouwer.
    20/04/26
    Exclusief voor leden
    Jubilerend Dam tot Dam ook virtueel af te leggen
    Het grootste sportevenement van Nederland, de NN Dam tot Damloop, is opnieuw in een recordtempo uitverkocht. De individuele startbewijzen voor de 10 Engelse Mijl gingen zaterdagochtend om 9.00 uur in de verkoop en waren binnen ruim een uur volledig vergeven.

    ||| Agenda |||

    22/04/26 t/m 23-04-26
    22/04/26 t/m 23-04-26: Independent Hotel Show Amsterdam
    A firm fixture in the calendar of independent hoteliers and industry professionals alike, the show p...
    19/05/26
    19/05/26 t/m 19-05-26: Kennistafel 6: FEC uitje op vakantie
    Van vakantiepark naar leisure-hub met een verhoogde gastbeleving dinsdag 19 mei 2026 Vakan...
    26/05/26
    26/05/26 t/m 26-05-26: Masterclass Interne Gastvrijheid
    Hoe ga je om met alle 'lastige' (jong) medewerkers? Wat is het fundament voor succes? dinsdag 2...
    28/05/26
    28/05/26 t/m 28-05-26: LDA Kennisdag 2026 - Verhalen vertellen met data
    Hoe vertaal je complexe data en analyses naar een begrijpelijk, overtuigend verhaal en maak je daarm...
    09/06/26
    09/06/26 t/m 09-06-26: European Sustainable Tourism Mobility Forum 2026
    Breda University of Applied Sciences is trots om op 9 juni 2026 de derde editie van het European Sus...