Geplaatst op: 20-02-2026

Twee krachtige perspectieven op de toekomst van toerisme

Keynotes Trendcongres Toerisme & Vrijetijd 2026 bekend

Twee krachtige perspectieven op de toekomst van toerisme

Het Trendcongres Toerisme & Vrijetijd 2026 maakt vandaag de twee keynote-sprekers bekend die het congres op 2 april openen: Signe Jungersted (Group NAO) en Kees Klomp (lector Betekeniseconomie). Beide sprekers benaderen de toekomst van toerisme vanuit een ander systeem, maar delen dezelfde boodschap: de visitor economy beweegt een kantelpunt binnen, en vraagt om nieuw denken, nieuwe waarden en nieuwe vormen van bestuurlijke en maatschappelijke samenwerking.

Het congres staat dit jaar in het teken van ‘Ruimte voor Verbeelding’, het verkennen van nieuwe perspectieven op de rol van toerisme in een veranderende samenleving.

Signe Jungersted, CEO & Founding Partner, Group NAO: Toerisme als strategische transformatie-opgave

Signe Jungersted, CEO & Founding Partner, Group NAO: Toerisme als strategische transformatie-opgave

Signe Jungersted: toerisme als strategische transformatie-opgave

Signe Jungersted, CEO en Founding Partner van Group NAO, geldt internationaal als een van de belangrijkste vernieuwers op het gebied van destination development en governance. Haar keynote laat zien hoe toerisme niet langer uitsluitend een economische sector is, maar een strategische opgave die raakt aan leefkwaliteit, stedelijke ontwikkeling, klimaat en de rol van technologie.

Jungersted deelt inzichten uit recente NAO-projecten, zoals Time for DMOcracy, waarin bestemmingen worden gezien als stewards van een democratische en duurzame visitor economy. Ook gaat zij in op Tourism Taxes by Design, een visie waarin toerismeheffingen worden ingezet als instrument voor veerkracht, regeneratie en leefbaarheid. Daarnaast toont zij internationale voorbeelden uit o.a. Luxemburg en Belfast, waar duurzaamheid, community-waarde en betekenisvolle bezoekerservaringen de basis vormen voor nieuwe toerismestrategieën.

Bekend is Jungersted van haar werk bij Wonderful Copenhagen, waar zij de invloedrijke strategie The End of Tourism as We Know It ontwikkelde en het concept localhood introduceerde — een benadering waarin bewoners, identiteit en lokale waarde centraal staan.

Haar keynote geeft bezoekers een strategische lens op de toekomst, met concrete lessen over governance, AI-gedreven innovatie en het creëren van waarde in plaats van volume.

Kees Klomp, Expert & lector betekeniseconomie: Socio-economische Systeemverandering

Kees Klomp, Expert & lector betekeniseconomie: Socio-economische Systeemverandering

Kees Klomp: waarom het economische systeem tegen zijn grenzen aanloopt

De tweede keynote wordt verzorgd door Kees Klomp, lector en expert Betekeniseconomie. Klomp plaatst toerisme in het grotere verhaal van systeemverandering. Volgens hem zijn klimaatverandering, biodiversiteitsverlies en vervuiling geen losse problemen, maar symptomen van een economisch model dat ecologische en sociale grenzen overschrijdt.

In zijn bijdrage verkent Klomp hoe nieuwe betekeniseconomische principes handvatten bieden voor beleidsmakers, ondernemers en gebiedsontwikkelaars. Hij laat zien hoe de visitor economy toekomstbestendig kan worden door andere waarden centraal te stellen: maatschappelijke betekenis, welzijn, verbondenheid en regeneratie. Zijn keynote is daarmee direct relevant voor organisaties die richting zoeken in een tijd van transitie.

Een inhoudelijk krachtige start van Trendcongres 2026

Met twee uiteenlopende perspectieven — internationaal strategisch én sociaal-economisch — biedt de opening van het congres deelnemers een breed en scherp kader voor het thema Ruimte voor Verbeelding. Beide keynotes markeren de agenda voor de rest van het congres, dat verder bestaat uit workshops, tracks en gesprekken over beleid, onderwijs, onderzoek en ondernemen.

Meer informatie: Website Trendcongres

Link: https://www.toerismecongres.nl
Trefwoorden: Beleid, DMO, Onderzoek, Toerisme, Trendcongres, Visitor economy

CELTH



||| Nieuws |||

27/08/26
Infrastructuur kan niet wachten
Voor gezond toerisme is een sterke basis van infrastructuur nodig voor het reizen. Daar hapert het, bruggen moeten vervangen worden en wegen vragen om onderhoud. 4 investeringsmaatregelen worden gevraagd door een coalitie van ondernemersorganisaties.
27/08/26
Digitale infrastructuur in toerisme: van achterstand naar strategisch voordeel
Elk jaar meet het NBTC hoe ver de Nederlandse toeristische sector staat met digitalisering. En elk jaar is de conclusie tweeledig: de ambities zijn er, maar de implementatie blijft achter. Ondernemers weten dat digitaal werken noodzakelijk is — maar de dagelijkse praktijk van een druk seizoen, beperkte IT-kennis en verouderde systemen maakt de stap naar een solide digitale infrastructuur lastig.
27/08/26
Exclusief voor leden
Nederlanders vaker naar West-Zweden
Steeds meer Nederlanders kiezen voor een kampeervakantie in West-Zweden. In 2025 brachten Nederlandse gasten 74.008 nachten door op campings in de regio West-Zweden, een stijging van maar liefst 17,9 procent ten opzichte van 2024. In dat jaar werden 62.768 Nederlandse campingovernachtingen geregistreerd.
27/08/26
Andere kijk op arbeidsuitwisseling recreatie en horeca
De horeca heeft blijvend behoefte aan nieuwe medewerkers én wil bestaande medewerkers perspectief bieden. Vanaf nu is er een nieuw instrument dat daarbij moet helpen. Het Sectoraal Ontwikkelpad Horeca maakt zichtbaar welke functies, opleidingen en doorgroeimogelijkheden er binnen de branche zijn, deze is ook voor recreatie beschikbaar.
27/08/26
Utrecht klaar voor EuroVelo
Utrecht wordt van 27 september tot en met 4 oktober 2026 het internationale middelpunt van de fietswereld tijdens Dutch Cycling Week. Een van de hoogtepunten is de EuroVelo & Cycling Tourism Conference 2026, Europa's belangrijkste congres over fietstoerisme en recreatieve fietsroutes.
27/08/26
Rotterdammert naar Ina Klaassen
Ina Klaassen ontving Stadspenning de Rotterdammert op vrijdag 21 augustus in kleine kring uit handen van wethouder Diederik van Dommelen (Financiën, Organisatie, Vastgoed, Handhaving). De directeur van Museum Boijmans Van Beuningen kreeg de stadspenning voor haar betekenisvolle bijdrage aan de culturele sector van Rotterdam.
26/08/26
SunExpress Airlines start in 2027 een nieuwe verbinding naar Antalya
Vanaf de meivakantie in 2027 is het weer mogelijk om vanaf Airport Weeze dagelijks rechtstreeks naar de Turkse Rivièra te vliegen met SunExpress Airlines.
26/08/26
WK Masters Atletiek 2028 in Breda, Etten-Leur en Oosterhout
De wereldkampioenschappen atletiek voor masters komen in 2028 naar Nederland, naar Breda, Etten-Leur en Oosterhout. Tijdens de General Assembly van World Masters Athletics (WMA) in Daegu (Zuid?Korea) is het evenement officieel toegekend aan de Nederlandse kandidatuur.

||| Agenda |||

03/09/26
03/09/26 t/m 03-09-26: Ruimte in de drukte
Het Openbare Ruimte Congres heeft het thema Ruimte in de drukte. Een actueler onderwerp is nauwelijk...
07/09/26 t/m 09-09-26
07/09/26 t/m 09-09-26: Wadnext conference
From 7 to 9 September 2026, WadNext Conference brings together policymakers, destinations,...
14/09/26
14/09/26 t/m 14-09-26: Perspectief 2040: validatiewebinar
Perspectief 2040 krijgt steeds meer vorm. Maar voordat we de volgende stap zetten, wil NBTC toetsen ...
18/09/26
18/09/26 t/m 18-09-26: Kennisdag Waterlinies
Deze nazomer organiseren de Alliantie Zuiderwaterlinie, de Vereniging Nederlandse Vestingsteden, de ...
21/09/26 t/m 23-09-26
21/09/26 t/m 23-09-26: Gastvrij Rotterdam
Gastvrij Rotterdam is dé horeca vakbeurs voor ambitieuze horecaprofessionals in Rotterdam Aho...