Geplaatst op: 10-02-2026
Auteur: Marc Gerlings

Veel gezinsboekingen voor Emirates bij start 2026

Veel gezinsboekingen voor Emirates bij start 2026
Cabinepersoneel maakt Polaroidfoto van gezin. Foto: Emirates.
Januari is traditioneel een piekmaand voor boekingen van gezinsreizen bij Emirates. Economy-reizigers boekten vroeg, met name groepen en gezinnen: meer dan 65% van de groepsboekingen werd minimaal drie maanden voor vertrek gemaakt en ruim 65% van de families boekte ten minste twee maanden vooraf. 

Reizen voor de voorjaars- en zomervakantie worden doorgaans al in januari geboekt, terwijl in de zomer een nieuwe golf boekingen wordt verwacht voor vertrek later in het jaar. Emirates is verrast over het aantal boekingen door gezinnen en spreekt van een nieuwe topmaand.

Emirates biedt families wereldwijd priority boarding, zodat zij extra tijd hebben om kinderen comfortabel te installeren. Daarnaast worden gezinnen waar mogelijk bij elkaar geplaatst. Ouders kunnen stoelen reserveren naast speciale babywiegjes voor kinderen tot twee jaar en met een gewicht tot 11 kg. Ook mogen goedgekeurde autostoeltjes mee aan boord worden genomen, voor een extra gevoel van vertrouwdheid en veiligheid.  

Getraind cabinepersoneel 

Het cabinepersoneel van Emirates bestaat uit medewerkers van meer dan 140 nationaliteiten die samen ruim 70 talen spreken. De uitgebreide training richt zich op veiligheid, consistentie en gastvrijheid in een internationale omgeving. Dankzij doordachte serviceprocessen verloopt de vlucht comfortabel, met aandacht voor onder meer de timing van maaltijden, aanpassingen in cabineverlichting en persoonlijke comfortchecks. 

Daarnaast gelden speciale procedures voor families, alleenreizende minderjarigen en passagiers die extra ondersteuning nodig hebben. Om bijzondere momenten vast te leggen, maakt het cabinepersoneel regelmatig foto’s met een Polaroidcamera, die in een speciale Emirates-fotolijst worden aangeboden als blijvende herinnering aan de reis. 

Zo brengt Emirates de Economy Class in beeld, met verhalen en veel beeldmateriaal.
Trefwoorden: vliegen, reizen, gezin, boeking, marketing, sales

CELTH



||| Nieuws |||

08/05/26
52 miljoen euro naar recreatiegebieden Zuid-Holland
De provincie Zuid-Holland stelt de komende vier jaar ruim 52 miljoen euro beschikbaar om 26 grote en kleinere recreatiegebieden, tot en met 2029, aantrekkelijk, schoon, heel en veilig te houden.
08/05/26
Exclusief voor leden
Marktkans: groeimarkt solo-reizen vrouwen maar sector moet bewustzijn over veiligheid verhogen
Nieuw onderzoek in opdracht van Airbnb en met hun interne boekingsdata laten zien dat solo reizen onder vrouwen het afgelopen jaar sterk is toegenomen. De toeristische sector moet meer gevoel voor veiligheid ontwikkelen voor deze doelgroep.
08/05/26
Exclusief voor leden
Hoe werk je als manager aan mentaal welbevinden in je bedrijf?
Psychische klachten vormen een groeiende oorzaak van langdurig verzuim en raken zowel werknemers als organisaties. Preventie is daarom geen luxe, maar een noodzaak. Leidinggevenden weten lang niet altijd hoe je dat doet.
07/05/26
Documentaire AI toepassen in toerisme
Ruurt van der Wel directeur Eilandmarketing Schouwen-Duivenland werkte mee aan de documentaire van Provincie Zeeland over de rol van AI in de toeristische sector. Bekijk de aflevering hieronder en ontdek in minder dan 10 minuten welke kansen AI biedt voor de sector.
07/05/26
Exclusief voor leden
Fusie in reissoftware
TravelSpirit en 1TIS, beide aanbieders van enterprise resource planning (ERP)-software voor de reisbranche, zijn gefuseerd. Als onderdeel van de fusie heeft investeerder Vortex Capital Partners een meerderheidsbelang verworven om de verdere groei van de organisatie te faciliteren.
07/05/26
Exclusief voor leden
Titanic beleving in Jaarbeurs
De Jaarbeurs staat vanaf 12 juni volledig in het teken van de Titanic. Met de opening van de expositie ‘Titanic: An Immersive Voyage’ komt het iconische schip op een moderne manier tot leven.
07/05/26
Exclusief voor leden
Groningen zet volgende stap met Lelylijn
Een van de grote wensen van de drie noordelijke provincies is de spoorverbinding Lelylijn. Politiek Den Haag schuift de investering naar de toekomst maar provincie Groningen zet al een volgende stap.
07/05/26
Exclusief voor leden
Analyse meivakantie: daling boekingen bij vakantieparken
Het aantal boekingen bij Nederlandse vakantieparken daalde in de meivakantieperiode van 2026 met 26% ten opzichte van 2024. Achter die daling ziet BungalowSpecials drie duidelijke verschuivingen.

||| Agenda |||

19/05/26
19/05/26 t/m 19-05-26: Kennistafel 6: FEC uitje op vakantie
Van vakantiepark naar leisure-hub met een verhoogde gastbeleving dinsdag 19 mei 2026 Vakan...
26/05/26
26/05/26 t/m 26-05-26: Masterclass Interne Gastvrijheid
Hoe ga je om met alle 'lastige' (jong) medewerkers? Wat is het fundament voor succes? dinsdag 2...
28/05/26
28/05/26 t/m 28-05-26: LDA Kennisdag 2026 - Verhalen vertellen met data
Hoe vertaal je complexe data en analyses naar een begrijpelijk, overtuigend verhaal en maak je daarm...
09/06/26
09/06/26 t/m 09-06-26: European Sustainable Tourism Mobility Forum 2026
Breda University of Applied Sciences is trots om op 9 juni 2026 de derde editie van het European Sus...
10/06/26 t/m 13-06-26
10/06/26 t/m 13-06-26: International Adventure conference
Samen met de Adventure Tourism Research Association (ATRA) en Wageningen University & Research (...