Geplaatst op: 04-02-2026
Auteur: Marc Gerlings

NEMO is even voor volwassenen

NEMO is even voor volwassenen
Theatervoorstelling You’re too cute to be an astronaut. Foto Dave Pelham / NEMO.
Het techniek- en ontdekkingsmuseum NEMO is altijd op de jeugd gericht. Maar nu zijn de volwassenen aan de beurt met een speciaal gemaakt programma in de avonden in de komende maanden. Het museum zorgt ook nog voor een drankje. 

de avonden. De komende maanden opent NEMO Science Museum ’s avonds de deuren speciaal voor een volwassen publiek. Verwacht een mix van kleine expo’s en voorstellingen, films, wetenschapsquizzen, muziek en lezingen. Alles met een link naar wetenschap en technologie, bekeken vanuit verschillende perspectieven en vaak in samenwerking met partners.
 
Op donderdagavond 12 februari neemt actrice Judy Lijdsman je mee in deze komische en ontroerende onewomanshow. De theatervoorstelling You’re too cute to be an astronaut is een reis door de tijd en ruimte. Word gelanceerd naar de jaren 80 en ontmoet Judy Resnik: NASA’s tweede vrouwelijke astronaut. Wie was deze geniale ingenieur, die door de buitenwereld vanwege haar knappe verschijning vooral als vrouw geprofileerd werd?

Vanaf Judy's aanmelding voor het Space Shuttle programma, het strenge selectieproces en het mediacircus rondom de eerste ruimtevrouwen, tot de bloedstollende lancering van Challenger. De timing van deze voorstelling is extra relevant, want dit jaar is het precies 40 jaar geleden dat Space Shuttle Challenger opsteeg. Bovendien gaan we dit jaar opnieuw naar de maan: naar verwachting lanceert Artemis II in maart, met onder andere vrouwelijke astronaut Christina Koch.

Praktische informatie
Ticket: €18,50 inclusief drankje
Taal: Nederlands
Duur: 80 minuten
Locatie: Auditorium op tweede verdieping van NEMO
NEMO open: 18.30 uur. Je kunt de tentoonstelling Technium bezoeken.
Aanvang voorstelling: 20.15 uur

Meer informatie: nemosciencemuseum.nl/cuteastronaut
Trefwoorden: NEMO, museum, volwassenen, attractie

CELTH



||| Nieuws |||

20/04/26
Exclusief voor leden
Drouwenerzand opent dark ride in 2027
Drouwenerzand introduceert eerste GameChanger Dark Ride van bouwer Lagotronics in Nederland. Dit project, dat in 2027 opent, is de eerste roterende dark ride-concept op de Nederlandse markt van deze bouwer.
20/04/26
Exclusief voor leden
Jubilerend Dam tot Dam ook virtueel af te leggen
Het grootste sportevenement van Nederland, de NN Dam tot Damloop, is opnieuw in een recordtempo uitverkocht. De individuele startbewijzen voor de 10 Engelse Mijl gingen zaterdagochtend om 9.00 uur in de verkoop en waren binnen ruim een uur volledig vergeven.
20/04/26
Deelscooters en -fietsen Go Sharing onder de veilinghamer
Op woensdag 29 april worden 150 e-scooters waarvan 75 nieuw in de verpakking en 50 e-bikes geveild. Het deelscooterbedrijf ging in november 2025 voor de tweede keer failliet.
17/04/26
52,2 mln gasten in 2025: Minder binnenlandse maar meer buitenlandse gasten in logiesaccommodaties
In 2025 verbleven er 52,2 miljoen gasten in Nederlandse hotels, op campings en op huisjesterreinen. Dat is bijna 2 procent meer dan in 2024.
17/04/26
GeoFort biedt historie voor volwassenen
GeoFort in Herwijnen heeft het aanbod uitgebreid met een nieuwe mogelijkheid voor volwassenen om het historische deel van Fort bij de Nieuwe Steeg te verkennen. De introductie speelt in op de groeiende belangstelling voor erfgoed en de geschiedenis van de Nieuwe Hollandse Waterlinie.
17/04/26
Mooiste Ommetje Groningen wint aanlegkosten terug
Het ommetje van Oude Pekela is gekozen tot Mooiste ommetje van Groningen. De bedenkers van de route winnen de volledige aanleg ervan door Landschapsbeheer Groningen, ter waarde van 10.000 euro.
17/04/26
Exclusief voor leden
60 jaar Amstel Gold Race - Dumoulin wordt koersdirecteur
Bekende toeristische destinatie Valkenburg viert een wielerfeest aanstaande zondag. De Amstel Gold Race bestaat op zondag 19 april 2026 60 jaar. 15.000 recreatieve renners fietsen de toerversie.
17/04/26
Exclusief voor leden
Sterk gestegen kerosineprijs zit KLM dwars
Door de sterk gestegen kerosineprijs, zal KLM een aantal onrendabele vluchten uit zijn schema halen. De passagiers worden omgeboekt naar andere vluchten. De meivakantie komt niet in gevaar.

||| Agenda |||

22/04/26 t/m 23-04-26
22/04/26 t/m 23-04-26: Independent Hotel Show Amsterdam
A firm fixture in the calendar of independent hoteliers and industry professionals alike, the show p...
19/05/26
19/05/26 t/m 19-05-26: Kennistafel 6: FEC uitje op vakantie
Van vakantiepark naar leisure-hub met een verhoogde gastbeleving dinsdag 19 mei 2026 Vakan...
26/05/26
26/05/26 t/m 26-05-26: Masterclass Interne Gastvrijheid
Hoe ga je om met alle 'lastige' (jong) medewerkers? Wat is het fundament voor succes? dinsdag 2...
09/06/26
09/06/26 t/m 09-06-26: European Sustainable Tourism Mobility Forum 2026
Breda University of Applied Sciences is trots om op 9 juni 2026 de derde editie van het European Sus...
10/06/26 t/m 13-06-26
10/06/26 t/m 13-06-26: International Adventure conference
Samen met de Adventure Tourism Research Association (ATRA) en Wageningen University & Research (...