Geplaatst op: 27-01-2026
Auteur: Marc Gerlings

Hof van Saksen haalt weer meerdere awards binnen

Hof van Saksen haalt weer meerdere awards binnen
General manager Frank Bulthuis (Hof van Saksen) met drie awards. Foto: Parkvakanties.
Op dinsdag 27 januari zijn de winnaars van de Parkvakanties Awards 2026 bekendgemaakt. De bezoekers van vakantieplatform Parkvakanties stemden de afgelopen weken ruim 8.000 keer op hun favoriete vakantieparken. De meeste prijzen gingen naar Landal parken en resort Hof van Saksen.

Het was dit jaar de tweede editie van de Parkvakanties Awards. Er kon gestemd worden op genomineerde parken in 18 categorieën. Nieuw dit jaar waren de categorieën 'Vakantiepark nieuw', 'Vakantiepark toegankelijk' en 'Leukste uitje van Nederland'.

De awards werden op ieder park uitgereikt door het team van Parkvakanties. Ze werden blij in ontvangst genomen door de parkmanagers, die de awards ook zien als echte publieksprijzen. Enkele parken ontvingen voor de tweede maal een Parkvakanties Award, zoals Recreatiepark De Leistert in de categorie ‘Vakantiepark met binnenspeeltuin’. De award voor ‘Vakantiepark in de natuur’ ging naar Landal Landgoed 't Loo, gelegen aan de rand van de Veluwe.

Maar er is meer te vinden in de wereld van vakantieparken naast Landal. Zo krijgt Familie Resort Molewaard de award voor 'Vakantiepark kindvriendelijk' en het Friese Pean de award voor 'Vakantiepark kleinschalig'.

Parkvakanties oprichter Laurens Taekema: "Dat er zo massaal gestemd is en dat iedereen in de branche zo enthousiast reageert, bevestigt duidelijk het bestaansrecht van onze awards. In veel categorieën was het tot het eind toe erg spannend.”

Winnaar Vakantiepark met zwemparadijs is Landal Het Vennebos

Aanbieder Landal was dit jaar wederom de grote winnaar. Er mochten maar liefst zeven Landal-parken een award in ontvangst nemen. Vorig jaar waren dat er nog vier, maar door de samensmelting met Roompot is het aantal vakantieparken van Landal flink uitgebreid. Niet geheel onverwacht ging de award voor populairste aanbieder dan ook naar Landal. De prestigieuze award voor ‘Vakantiepark met zwemparadijs’ ging dit jaar eveneens naar Landal (Het Vennenbos) en de winnaar in de categorie ‘Vakantiepark nieuw’ ging naar Landal Waterpark Oudehaske in Friesland.

Hof van Saksen gooit weer hoge ogen

Luxe resort Hof van Saksen in Drenthe wist opnieuw meerdere awards in de wacht te slepen. Van de vier nominaties werden er drie verzilverd, te weten ‘Vakantiepark luxe’, ‘Vakantiepark met wellness’ en ‘Vakantiepark met restaurant’. Een bijzondere prestatie die general manager Frank Bulthuis zeer tevreden stemde: ‘Wat een mooi begin van het jaar. Ik ben onwijs trots op het team en dit hele mooie resultaat.”

De bijzondere award voor ‘Leukste uitje van Nederland’ werd gewonnen door De Efteling en in het buitenland vielen Pairi Daiza Resort (België) en Landal Hochwald (Duitsland) in de prijzen.

Alle winnaars en genomineerden voor de Parkvakanties Awards 2026 zijn hier te vinden
Trefwoorden: vakantiepark, award, 2026

CELTH



||| Nieuws |||

08/05/26
Exclusief voor leden
Marktkans: groeimarkt solo-reizen vrouwen maar sector moet bewustzijn over veiligheid verhogen
Nieuw onderzoek in opdracht van Airbnb en met hun interne boekingsdata laten zien dat solo reizen onder vrouwen het afgelopen jaar sterk is toegenomen. De toeristische sector moet meer gevoel voor veiligheid ontwikkelen voor deze doelgroep.
07/05/26
Exclusief voor leden
Analyse meivakantie: daling boekingen bij vakantieparken
Het aantal boekingen bij Nederlandse vakantieparken daalde in de meivakantieperiode van 2026 met 26% ten opzichte van 2024. Achter die daling ziet BungalowSpecials drie duidelijke verschuivingen.
05/05/26
Meerdaagse conferentie over duurzaam en regeneratief toerisme in Waddengebied
Van 7 tot en met 9 september vindt op Ameland de meerdaagse conferentie WadNext plaats. De provincie Fryslân organiseert het evenement om professionals uit beleid, ondernemerschap en onderzoek samen te brengen rond de vraag hoe toerisme kan bijdragen aan natuur, gemeenschap en economie.
04/05/26
Eerste UNESCO Leerstoel voor Rijksuniversiteit Groningen richt zich op landschap en burgerwetenschap
Hoe kunnen miljoenen mensen die fan zijn van een natuurgebied, bijdragen aan het beheer ervan? En hoe kunnen we dat, binnen Nederland én samen met partners in bijna 800 natuurgebieden in 140 landen, beter vormgeven? Daarover gaat onder meer de nieuwe UNESCO Leerstoel Sustainable Landscape Governance, Education and Citizen Science.
22/04/26
Consumentenvertrouwen duikt naar beneden
Het vertrouwen van consumenten verslechtert in april 2026 fors verder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Het consumentenvertrouwen gaat van -30 in maart naar -44 in april. Dat is de op een na grootste daling sinds het begin van de statistiek in april 1986.
21/04/26
Exclusief voor leden
Bezoeker kiest zekerheid in bekende attracties
Nederlanders bezoeken steeds vaker attractieparken en dierentuinen. Tegelijk is er duidelijk verschil tussen aanbieders. Vooral grote namen zoals de Efteling, Artis en Diergaarde Blijdorp hebben een hoge bezoekfrequentie, terwijl andere dagattracties duidelijk achterblijven. Dit blijkt uit de Nationale Benchmark Attractieparken en Dierentuinen, een grootschalig onderzoek van Multiscope onder ruim 4.000 Nederlanders.
21/04/26
2025: hoogste groei arbeidsproductiviteit in twintig jaar
De Nederlandse economie groeide in 2025 met 1,8 procent. Er werd in totaal 0,6 procent minder uren gewerkt, zodat de arbeidsproductiviteit 2,4 procent hoger was dan een jaar eerder. Onder meer door stijgende uitgaven aan recreatie.
17/04/26
52,2 mln gasten in 2025: Minder binnenlandse maar meer buitenlandse gasten in logiesaccommodaties
In 2025 verbleven er 52,2 miljoen gasten in Nederlandse hotels, op campings en op huisjesterreinen. Dat is bijna 2 procent meer dan in 2024.

||| Agenda |||

28/05/26
28/05/26 t/m 28-05-26: LDA Kennisdag 2026 - Verhalen vertellen met data
Hoe vertaal je complexe data en analyses naar een begrijpelijk, overtuigend verhaal en maak je daarm...
09/06/26
09/06/26 t/m 09-06-26: European Sustainable Tourism Mobility Forum 2026
Breda University of Applied Sciences is trots om op 9 juni 2026 de derde editie van het European Sus...
07/09/26 t/m 09-09-26
07/09/26 t/m 09-09-26: Wadnext conference
From 7 to 9 September 2026, WadNext Conference brings together policymakers, destinations,...