Geplaatst op: 22-12-2025
Auteur: Redactie
NRIT

Mauritshuis introduceert €4-ticket en verbreekt bezoekersrecord

Mauritshuis introduceert €4-ticket en verbreekt bezoekersrecord

Het Mauritshuis in Den Haag sluit 2025 af met een historisch hoog aantal bezoekers én kondigt een opvallende nieuwe maatregel aan. Vanaf 1 januari 2026 kunnen bezoekers het museum dagelijks na 16.00 uur binnen voor slechts €4. Met deze stap wil het Mauritshuis kunst toegankelijker maken voor iedereen.

Betaalbare kunstbeleving

Het museum is het eerste in Nederland dat structureel een sterk gereduceerde entreeprijs hanteert. Het speciale ticket geldt voor alle in Nederland wonende bezoekers vanaf 19 jaar en is alleen verkrijgbaar aan de kassa. Groepen zijn welkom tot maximaal vier personen. Het initiatief loopt in eerste instantie zes maanden en wordt daarna geëvalueerd. Voor jongeren tot en met 18 jaar blijft toegang gratis.

Algemeen directeur Martine Gosselink benadrukt het belang van deze keuze: Algemeen directeur Martine Gosselink benadrukt het belang van deze keuze: ‘Een belangrijk onderdeel van onze missie is dat iedereen zich in het Mauritshuis thuis kan voelen, een ambitie waar we continu aan werken. Onze huidige ticketprijs kan een drempel zijn om een bezoek te brengen aan het museum en is daarmee niet in lijn met onze missie. We zijn blij om zo nog meer mensen te kunnen verwelkomen.’

Recordjaar 2025

Naast deze nieuwe stap heeft het Mauritshuis alle reden tot feest: het museum verwacht dit jaar circa 520.000 bezoekers, een stijging van 5% ten opzichte van 2024. Daarmee is 2025 het meest succesvolle jaar ooit voor het museum, inclusief het bezoek aan de Galerij Prins Willem V.

Topics:Cultuur
Trefwoorden: cultuur, musea

CELTH



||| Nieuws |||

11/03/26
Exclusief voor leden
Geopolitieke ontwikkelingen raken Drents Museum: uitstel tentoonstelling
Gisteren kreeg het Drents Museum van het Indiase ministerie van Cultuur het bericht dat zij vanwege de huidige geopolitieke spanningen heeft besloten de circa 60 kunstwerken voor de tentoonstelling Amrita Sher-Gil - 'Europa is van Picasso, India is van mij' niet op transport te laten gaan.
11/03/26
Europees Parlement wil creatief werk beschermen tegen AI
Creatieve producten waar auteursrecht op zit moeten worden beschermd tegen gebruik door kunstmatige intelligentie (AI). Dat wil het Europarlement. Ook moeten creatieve makers een vergoeding krijgen wanneer AI gebruik maakt van hun producten.
10/03/26
Exclusief voor leden
Marije Hulshof wordt lid RvT van veranderend Kröller-Müller
Op 14 april 2026 treedt Marije Hulshof toe tot de Raad van Toezicht van het Kröller-Müller Museum. Zij volgt Thessa Menssen op, die sinds 2018 lid was van de Raad. Kröller-Müller Museum komt terecht in een uitbreidingsfase.
09/03/26
Koning opent vernieuwd museum Spinozahuis
Koning Willem-Alexander opent woensdag 8 april het vernieuwde museum Het Spinozahuis in Rijnsburg.
06/03/26
Eveline Buter directeur NP Hollandse Duinen
Op 23 maart start Eveline Buter als directeur van Nationaal Park Hollandse Duinen. Zij volgt Georgette Leltz op die met pensioen gaat.
06/03/26
5x immaterieel erfgoed voorgedragen
Gisteravond maakt de Raad voor Cultuur in een adviesbekend welk immaterieel erfgoed kansrijk is om te worden opgenomen op UNESCO's 'Representatieve lijst van het immaterieel cultureel erfgoed van de mensheid'.
05/03/26
Exclusief voor leden
Verbouwing Westfries Museum leidt naar oudste stenen huis van Hoorn
Hoorn heeft onverwacht een nieuwe attractie erbij. Tijdens het funderingsherstel van het monumentale hoofdgebouw van het Westfries Museum aan de Roode Steen uit 1632 zijn zware middeleeuwse muren, kelders en zelfs een stenen traptoren van het oudste bakstenen huis van Hoorn tevoorschijn gekomen.
26/02/26
Utrecht verbetert viewer op erfgoed
Wil je bezoekers naar het erfgoed van de provincie Utrecht verwijzen? De provincie heeft de bestaande viewer verbeterd.