Geplaatst op: 21-11-2025
Auteur: Marc Gerlings

Ondernemers verwachten toename regeldruk

Ondanks dat de overheid 500 regels wil schrappen

Ondernemers verwachten toename regeldruk
Een derde van alle ondernemers ervaart veel regeldruk. Naarmate een onderneming meer medewerkers heeft, stijgt dat aandeel: het geldt voor bijna twee keer zoveel mkb’ers (52%) als zzp’ers (28%) en loopt op tot driekwart bij ondernemers met ten minste 10 werknemers. De ervaren regeldruk is licht toegenomen vergeleken met het vierde kwartaal van 2024. Dit blijkt uit onderzoek van KVK eerder dit jaar, onder 650 ondernemers.

Ruim twee op de vijf zzp’ers en drie op de vijf mkb’ers verwacht dat de regeldruk de komende 3 jaar nog toeneemt. Zzp’ers noemen daarbij de strengere handhaving op schijnzelfstandigheid en de invoering van verplichte AOV, naast sectorspecifieke regelgeving. Mkb’ers noemen onder meer strengere regelgeving, vooral rond milieu en duurzaamheid. Ze maken zich zorgen dat nieuwe regels de concurrentiepositie van mkb-ondernemingen verder onder druk zetten en vinden dat de overheid onrealistische eisen stelt, wat leidt tot onnodige bureaucratie.
 

Weinig vertrouwen

Mkb’ers hebben weinig vertrouwen in de belofte dat de regeldruk lager wordt, omdat de praktijk telkens anders uitwijst: "Ik heb nog niet meegemaakt dat het minder is geworden”  en "Men bedenkt steeds wat nieuws”, geven mkb’ers in het onderzoek aan. Lees verder >>>
Dit artikel is exclusief voor leden van het NRIT Media Vrijetijdsplatform.
Het complete artikel lezen? Log dan in of word lid.
E-mailadres:
Wachtwoord:

Wachtwoord vergeten? - Lid of abonnee en nog niet geregistreerd?

Geen lid van het NRIT Media Vrijetijdsplatform? Word hier lid

 Proeflidmaatschap
NRIT Media Vrijetijdsplatform
Jaarlidmaatschap
NRIT Media Vrijetijdsplatform
Bedrijfslidmaatschap
NRIT Media Vrijetijdsplatform

Stopt automatisch
Compleet individueel
lidmaatschap
Compleet bedrijfs-lidmaatschap
Lidmaatschap NRIT Media Vrijetijdsplatform90 dagen365 dagen365 dagen
Onbeperkt digitaal toegang tot alle content Kennisbank
Nieuwsbrief NRIT Actueel
Recreatie & Toerisme
Vrijetijdstudies
Toegang zonder inloggen
€ 45,-
€ 165,75 per jaarVanaf € 331,50 per jaar
Probeer nu
Bestel nu
Bestel nu
Topics:Beleid
Trefwoorden: regeldruk, ondernemen, beleid

CELTH



||| Nieuws |||

03/12/25
BillyBird exploiteert openluchtzwembad Het Run tot 2030
BillyBird heeft de Europese openbare aanbesteding voor de exploitatie van openluchtzwembad Het Run in Drunen gewonnen. Daarmee blijft BillyBird, dat het zwembad al sinds 2019 beheert, ook de komende jaren verantwoordelijk voor de exploitatie.
28/11/25
Louvre introduceert hogere toegangsprijzen voor niet-EU bezoekers
Het wereldberoemde Louvre Museum kondigt aan dat vanaf 14 januari 2026 een aangepast prijsbeleid van kracht wordt. Bezoekers van buiten de Europese Economische Ruimte zullen een toegangsprijs van €32 betalen, tegenover het huidige tarief van €22.
27/11/25
Bezuiniging op openbaar vervoer tegengehouden
De Tweede Kamer heeft vandaag besloten om geplande bezuinigingen op het openbaar vervoer in 2026 en 2027 tegen te houden. Dat betekent dat er in totaal €448 miljoen beschikbaar blijft om het openbaar vervoer in heel het land op peil te houden.
21/11/25
Exclusief voor leden
Ondernemers verwachten toename regeldruk
Een derde van alle ondernemers ervaart veel regeldruk. Naarmate een onderneming meer medewerkers heeft, stijgt dat aandeel: het geldt voor bijna twee keer zoveel mkb’ers (52%) als zzp’ers (28%) en loopt op tot driekwart bij ondernemers met ten minste 10 werknemers. De ervaren regeldruk is licht toegenomen vergeleken met het vierde kwartaal van 2024. Dit blijkt uit onderzoek van KVK eerder dit jaar, onder 650 ondernemers.
17/11/25
Contant geld acceptatieplicht maar er zijn uitzonderingen
Er komt daarom een wettelijke acceptatieplicht voor contant geld. Dit betekent dat contant geld verp...
14/11/25
Exclusief voor leden
Beleving bij erfgoed fors omhoog door 3,5 miljoen euro subsidie
In 2026 kunnen 63 Zuid-Hollandse initiatiefnemers voor het behoud en ontwikkeling van erfgoed een subsidie tegemoet zien binnen het maatregelenpakket van de zeven Zuid-Hollandse erfgoedlijnen. Gedeputeerde Staten stellen hiervoor in 2026 bijna € 3,5 miljoen beschikbaar. Van haven tot Limes, veel projecten krijgen meer belevingswaarde voor de bezoeker.
12/11/25
Groningen ondersteunt karakteristieke evenementen
Organisatoren van grote en Karakteristieke Evenementen in de provincie Groningen kunnen vanaf 24 november 2025 opnieuw subsidie aanvragen. In totaal is er voor 2026 een bedrag van 300.000 euro beschikbaar binnen de Subsidieregeling Karakteristieke Evenementen provincie Groningen.
11/11/25
Ingrid Thijssen stapt over naar TU Delft
VNO-NCW voorzitter Ingrid Thijssen wordt per 1 maart 2026 voorzitter van het College van Bestuur van de TU Delft.