Geplaatst op: 02-10-2025
Auteur: Marc Gerlings

Marcel de Nooijer verlaat Transavia

Marcel de Nooijer verlaat Transavia
Marcel de Nooijer. Foto: Transavai
Na zes jaar leiding te hebben gegeven aan Transavia, heeft Marcel de Nooijer besloten zijn functie als CEO per 31 december 2025 neer te leggen. Op 1 januari 2026 treedt hij aan als Chief Executive Officer van Heerema Marine Contractors. 

Onder leiding van De Nooijer kende Transavia na het uitbreken van de coronapandemie een voorspoedig herstel en zijn belangrijke strategische stappen gezet die de basis legden voor verdere groei en investeringen. Zo werd de vloot vernieuwd met de overstap van Boeing naar Airbus, waarbij stillere, schonere en efficiëntere vliegtuigen in gebruik zijn genomen. Ook is een bredere duurzaamheidsagenda geïntroduceerd, met initiatieven gericht op CO?-reductie en innovatie. Met het 60-jarige bestaan in oktober 2025 is gekozen om het krachtige Transavia merk op te frissen en de positionering aan te scherpen, een vernieuwing die de koers voor de toekomst markeert. lees verder >>>
Dit artikel is exclusief voor leden van het NRIT Media Vrijetijdsplatform.
Het complete artikel lezen? Log dan in of word lid.
E-mailadres:
Wachtwoord:

Wachtwoord vergeten? - Lid of abonnee en nog niet geregistreerd?

Geen lid van het NRIT Media Vrijetijdsplatform? Word hier lid

 Proeflidmaatschap
NRIT Media Vrijetijdsplatform
Jaarlidmaatschap
NRIT Media Vrijetijdsplatform
Bedrijfslidmaatschap
NRIT Media Vrijetijdsplatform

Stopt automatisch
Compleet individueel
lidmaatschap
Compleet bedrijfs-lidmaatschap
Lidmaatschap NRIT Media Vrijetijdsplatform90 dagen365 dagen365 dagen
Onbeperkt digitaal toegang tot alle content Kennisbank
Nieuwsbrief NRIT Actueel
Recreatie & Toerisme
Vrijetijdstudies
Toegang zonder inloggen
€ 45,-
€ 165,75 per jaarVanaf € 331,50 per jaar
Probeer nu
Bestel nu
Bestel nu
Trefwoorden: Transavia, luchtvaart, toerisme, reizen, management

CELTH



||| Nieuws |||

05/05/26
Algemeen bestuur en dagelijks bestuur Destinatie Nederland gepresenteerd
Tijdens de recente directiebijeenkomst is de samenstelling van het algemeen bestuur (AB) en het dagelijks bestuur (DB) van Destinatie Nederland gepresenteerd.
05/05/26
Meerdaagse conferentie over duurzaam en regeneratief toerisme in Waddengebied
Van 7 tot en met 9 september vindt op Ameland de meerdaagse conferentie WadNext plaats. De provincie Fryslân organiseert het evenement om professionals uit beleid, ondernemerschap en onderzoek samen te brengen rond de vraag hoe toerisme kan bijdragen aan natuur, gemeenschap en economie.
05/05/26
Exclusief voor leden
Ontwikkeling onbemande winkels voor Hofparken
Met de opening van een onbemande parkshop op vakantiepark Hofparken Wiltershaar in Kotten is de samenwerking tussen Hofparken en OMISE Shop officieel van start gegaan.
05/05/26
Koen Brakenhoff versterkt culturele kennis Leiden&Partners
Leiden&Partners meldt dat Koen Brakenhoff toetreedt tot haar Raad van Commissarissen. Met zijn brede ervaring in de cultuursector en museale wereld brengt hij waardevolle kennis en een relevant netwerk mee als toezichthouder bij de citymarketingorganisatie.
05/05/26
Exclusief voor leden
Interrail en Trenitalia bieden digitale pas voor treinreizen in Europa
Het aanschaffen van een Interrail-pas bij Trenitalia is nu makkelijker gemaakt. Interrail B.V. en het Italiaanse treinbedrijf Trenitalia (FS Group) hebben een samenwerking aangekondigd met de integratie van de OSDM-standaard (Open Sales and Distribution Model).
05/05/26
Boshuis bijna energieneutraal
Op zaterdag 18 april heeft Stichting Paasheuvelgroep haar nieuwe groepsaccommodatie Het Boshuis in Vierhouten officieel geopend. Met deze nieuwbouw zet de organisatie een volgende stap in de ontwikkeling van haar locaties én haar maatschappelijke rol.
04/05/26
Gebied Hollandse Duinen ook officieel Nationaal Park
Minister van Essen van Landbouw, Visserij, Voedselzekerheid en Natuur (LVVN) heeft Nationaal Park Hollandse Duinen officieel de status van nationaal park verleend.
04/05/26
Kasteel Arcen heropent Florakamer
Gebaseerd op een inventarislijst uit 1767 is de Florakamer in de zuidvleugel van Kasteel Arcen volledig gereconstrueerd.

||| Agenda |||

19/05/26
19/05/26 t/m 19-05-26: Kennistafel 6: FEC uitje op vakantie
Van vakantiepark naar leisure-hub met een verhoogde gastbeleving dinsdag 19 mei 2026 Vakan...
26/05/26
26/05/26 t/m 26-05-26: Masterclass Interne Gastvrijheid
Hoe ga je om met alle 'lastige' (jong) medewerkers? Wat is het fundament voor succes? dinsdag 2...
28/05/26
28/05/26 t/m 28-05-26: LDA Kennisdag 2026 - Verhalen vertellen met data
Hoe vertaal je complexe data en analyses naar een begrijpelijk, overtuigend verhaal en maak je daarm...
09/06/26
09/06/26 t/m 09-06-26: European Sustainable Tourism Mobility Forum 2026
Breda University of Applied Sciences is trots om op 9 juni 2026 de derde editie van het European Sus...
10/06/26 t/m 13-06-26
10/06/26 t/m 13-06-26: International Adventure conference
Samen met de Adventure Tourism Research Association (ATRA) en Wageningen University & Research (...