Geplaatst op: 30-09-2025
Auteur: Marc Gerlings

Circulair hotel De Groene Afslag opent 4 oktober

250 proefslapers geven feedback

Circulair hotel De Groene Afslag opent 4 oktober
Deel van de lobby van het circulaire hotel. Foto: De Groene Afslag.
De Groene Afslag , het veranderhuis voor de Nederlandse economie, opent zaterdag 4 oktober 2025 officieel zijn circulaire hotel, waarvan de 30 kamers door kunstenaars zijn ingericht. 

Dat gebeurt door alle bouwers en iedereen die de afgelopen maanden heeft meegewerkt aan de metamorfose van de voormalige militaire school in Bussum tot meest circulaire restaurant, school, hotel, kantoor-, werk- en vergadercomplex van Nederland.

Het is dan Werelddierendag, maar De Groene Afslag viert zaterdag Wereld-eet-geen-dierendag. "Hoe leuk is het dat je het pand laat openen door alle mensen die het gemaakt hebben. Niet de hotemetoten, maar de doeners", stelt oprichter en aanjager Lucas Mol van De Groene Afslag.

Het circulaire minidorp zat de afgelopen zes jaar in een voormalig kazerne en AZC, een paar honderd meter verderop. In de verbouwde militaire school wordt volgens Mol gewerkt aan de nieuwe economie en worden mensen uit het bedrijfsleven en andere bezoekers geleerd anders te eten, anders te denken, anders zaken te doen en nu ook anders te slapen. Lees verder >>>
Dit artikel is exclusief voor leden van het NRIT Media Vrijetijdsplatform.
Het complete artikel lezen? Log dan in of word lid.
E-mailadres:
Wachtwoord:

Wachtwoord vergeten? - Lid of abonnee en nog niet geregistreerd?

Geen lid van het NRIT Media Vrijetijdsplatform? Word hier lid

 Proeflidmaatschap
NRIT Media Vrijetijdsplatform
Jaarlidmaatschap
NRIT Media Vrijetijdsplatform
Bedrijfslidmaatschap
NRIT Media Vrijetijdsplatform

Stopt automatisch
Compleet individueel
lidmaatschap
Compleet bedrijfs-lidmaatschap
Lidmaatschap NRIT Media Vrijetijdsplatform90 dagen365 dagen365 dagen
Onbeperkt digitaal toegang tot alle content Kennisbank
Nieuwsbrief NRIT Actueel
Recreatie & Toerisme
Vrijetijdstudies
Toegang zonder inloggen
€ 45,-
€ 165,75 per jaarVanaf € 331,50 per jaar
Probeer nu
Bestel nu
Bestel nu
Topics:Horeca, Leisure
Trefwoorden: hotel, circulair

CELTH



||| Nieuws |||

08/09/26
Exclusief voor leden
Women in travel finalisten bekend
Women in Travel CIC maakte de finalisten bekend van de IWTTF Awards 2026. De winnaars worden op 16 september, voor het eerst buiten Londen uitgereikt, in Utrecht.
07/09/26
Hackathon: indoorsurfbaan voor Groningen en Wandelbox Noord-Nederland
Hackathon barst van creatieve ideeën voor recreatie en toerisme: gaan we over tien jaar massaal naar de indoorsurfbaan in Noord-Nederland?
07/09/26
Exclusief voor leden
Idee uit Haarlo wordt werkelijkheid: nieuwe wandelbeleving rond de Berkel
Een idee van inwoners van Haarlo is werkelijkheid geworden. Gedeputeerde Peter Drenth heeft op vrijdag 4 september het nieuwe wandelpontje over de Berkel officieel in gebruik genomen. Tegelijkertijd zijn drie wandelroutes rond Haarlo geopend.
07/09/26
Airportsprinter rijdt wel op stakingsdag
Op woensdag 9 september rijden er door een aangekondigde staking van de vakbonden de hele dag geen NS-treinen. Uitzondering is de Airport Sprinter.
07/09/26
Exclusief voor leden
Proef je Regio festival levert bestelplatform streekproducten op
In toerisme en recreatie spelen streekproducten een interessante rol. Vaak gebruikt in routes en festivals maar hoe krijg je de producten bij de consument thuis? Proef je Regio festival levert een bestelplatform op.
07/09/26
Hoe je de perfecte tas kiest voor werk en vrije tijd: tips en trends voor leisure-professionals
Een leisure-professional bereidt zich op een zakenreis of beursbezoek praktisch en stijlvol voor door een tas te kiezen die zowel functioneel is als een professionele uitstraling heeft. Dit ondersteunt zakelijke mobiliteit en versterkt het vertrouwen van stakeholders tijdens ontmoetingen in de toerisme- en hospitalitysector.
07/09/26
De Hoge Venen weer toegankelijk
Natuurgebied de Hoge Venen is weer toegankelijk. Natuur, erfgoed en ontspanning zijn bereikbaar, meldt Visit Wallonië.
05/09/26
Polarsteps reactie op Follow The Money: géén datalek
Follow The Money heeft na een tip manden lang inzicht verworven in profielen van gebruikers van reis...

||| Agenda |||

07/09/26 t/m 09-09-26
07/09/26 t/m 09-09-26: Wadnext conference
From 7 to 9 September 2026, WadNext Conference brings together policymakers, destinations,...
14/09/26
14/09/26 t/m 14-09-26: Perspectief 2040: validatiewebinar
Perspectief 2040 krijgt steeds meer vorm. Maar voordat we de volgende stap zetten, wil NBTC toetsen ...
18/09/26
18/09/26 t/m 18-09-26: Kennisdag Waterlinies
Deze nazomer organiseren de Alliantie Zuiderwaterlinie, de Vereniging Nederlandse Vestingsteden, de ...
21/09/26 t/m 23-09-26
21/09/26 t/m 23-09-26: Gastvrij Rotterdam
Gastvrij Rotterdam is dé horeca vakbeurs voor ambitieuze horecaprofessionals in Rotterdam Aho...
22/09/26
22/09/26 t/m 22-09-26: TravDay
TravDay 22 september in De Rijtuigenloods in Amersfoort.Na een geweldige 10e editie in het voorjaar,...