Geplaatst op: 29-08-2025
Auteur: Marc Gerlings

15.000 hotels in Europa in massaclaim tegen Booking.com

15.000 hotels in Europa in massaclaim tegen Booking.com
Bijna 1.100 Nederlandse hotels sloten zich aan bij een Europese massaclaim tegen Booking.com, dat heeft Koninklijke Horeca Nederland (KHN) aan de NOS-redactie gemeld en in heel Europa doen 15.000 hotels mee. HOTREC spreekt van een "overweldigende respons".

De hotels willen een schadevergoeding omdat ze een overnachting op hun eigen site niet goedkoper mochten aanbieden dan op Booking.com. De claim wordt op Europees niveau ingezet door de Europese hospitality brancheorganisatie HOTREC Iets meer dan een jaar geleden oordeelde het Hof van Justitie van de Europese Unie dat het boekingsbedrijf geen prijsbeperking mag opleggen.

Alexandros Vassilikos, voorzitter van HOTREC: "De overweldigende respons van Europese hotels op onze oproep om zich aan te sluiten bij de collectieve actie bewijst dat de horeca eensgezind is en eist dat de dominante poortwachter zijn marktgedrag verandert en verantwoordelijkheid neemt voor zijn wangedrag."

Hotels kunnen zich tot en met 29 augustus aansluiten bij de massaclaim. In heel Europa hebben zich meer dan 15.000 hotels gemeld, zegt HOTREC.

Marie Audren, directeur-generaal van HOTREC, lichtte de volgende stappen toe: "In de komende weken worden de gegevens van de hotels geconsolideerd en gevalideerd en wordt de dagvaarding opgesteld. Het is de bedoeling om de collectieve actie vóór het einde van dit jaar bij de rechtbank Amsterdam in te dienen."

Een woordvoerder van Booking.com meldt aan NRIT over de claim. "Op dit moment heeft HOTREC geen contact opgenomen met Booking.com over een claim, waardoor er nog geen officiële zaak is. Booking.com staat altijd open voor een constructieve dialoog, maar is ook bereid de claim in de rechtbank te bestrijden als het zover komt."
Trefwoorden: hotel, Booking, massaclaim, KHN, Hotrec

CELTH



||| Nieuws |||

20/03/26
Samenwerking Groenn maakt Groningse evenementen toegankelijker
Eén op de vijf mensen in Nederland heeft een handicap. De oprichters van het?Groningse platform GROENN (ESNS, Noorderzon, Bevrijdingsfestival Groningen en Paradigm) kwamen dit verschijnsel ook tegen en besloten tot actie tot meer toegankelijkheid van mensen met een beperking.
20/03/26
KLM mijdt langer Dubai, Riyadh en Dammam
Vanwege de aanhoudende geopolitieke onrust in het Midden-Oosten heeft KLM besloten om alle vluchten ...
19/03/26
Ontwerp van recreatieplek Poort van Buijtenland is klaar
Het Definitief Ontwerp van de Poort van Buijtenland bij de plaats Rhoon is klaar. Het is de bedoelin...
19/03/26
Landgoed Het Zand wint Gouden Haring 2026 door innovaties
De eigenaren van Natuurkampeerterrein Landgoed Het Zand Hattemer Oldenburger en Natuurkampeerterrein de Polmate zijn de winnaars van de Gouden Haringen 2026. Deze prijzen erkennen beheerders van Natuurkampeerterreinen die uitblinken in innovaties, gastvrijheid en betrokkenheid bij het netwerk.
18/03/26
Groningen beoogt beter behoud erfgoed boerderijen
De provincie Groningen investeert dit jaar ruim € 10,9 miljoen in het versterken van karakteristieke panden en gemeentelijke monumenten. Met de opening van de vernieuwde Subsidieregeling Onderhoud Karakteristieke Panden (SOK) op 1 april 2026 krijgen vooral boerderijen een stevige impuls.
18/03/26
Swipe technologie wint vervoersaward
De component vervoer in toerisme maakt een snelle ontwikkeling door. Een goed voorbeeld van innovatie is de swipe technologie bij Arriva. Het bedrijf wint de Transport Ticketing Global Award 2026.
18/03/26
Exclusief voor leden
Merkontwikkeling met ai
Kantar, marketing- en onderzoeksbureau, is een strategisch partnerschap aangegaan met Quilt.AI. Het eerste product door de samenwerking is de EvaluateExplorer.
17/03/26
Exclusief voor leden
Nala Village opent met eerste Horizon Festival
Op 18 en 19 juli vindt in de Achterhoek de eerste editie plaats van Horizon Festival, een nieuw tweedaags boutique festival waar internationale livemuziek en welzijn samenkomen. Nala Village is een nieuw concept in vakantieparken, sterk op duurzaamheid en natuurbeleving gericht.

||| Agenda |||

02/04/26
02/04/26 t/m 02-04-26: Trendcongres Toerisme 2026
Het Trendcongres Toerisme 2026 is op donderdag 2 april 2026 bij Saxion Hogeschool in Deventer. De ed...
22/04/26 t/m 23-04-26
22/04/26 t/m 23-04-26: Independent Hotel Show Amsterdam
A firm fixture in the calendar of independent hoteliers and industry professionals alike, the show p...
21/09/26 t/m 23-09-26
21/09/26 t/m 23-09-26: Gastvrij Rotterdam
Gastvrij Rotterdam is dé horeca vakbeurs voor ambitieuze horecaprofessionals in Rotterdam Aho...