Geplaatst op: 29-08-2025
Auteur: Marc Gerlings

Genieten van Maasvallei vanaf mobiel uitkijkpunt

Project Grenzeloos landschapstoerisme

Genieten van Maasvallei vanaf mobiel uitkijkpunt
Uitkijkpunt over Masvallei bij Itteren. Foto: Gemeente Maastricht.
In de Limburgse plaats Itteren staat sinds deze week op de dijk een verplaatsbaar uitkijkpunt. Dat reist de komende jaren langs verschillende plekken in het RivierPark Maasvallei in België en Nederland. 

Het uitkijkpunt staat er tot april 2026. Het uitkijkpunt staat nu in Itteren op de dijk bij ‘Op de Meer’.

Wethouder Mackus: "Vanaf deze plek kijk je letterlijk over de grens heen. Vanaf het uitkijkpunt zie je de Maas én het Belgische landschap aan de overkant. Het benadrukt hoe nauw onze regio’s met elkaar verbonden zijn – niet alleen geografisch, maar ook op het vlak van natuur, water en beleving. Dit initiatief laat bezoekers ervaren hoe de grens hier vervaagt en hoe we samen één Maasvallei vormen. Bovendien ontwikkelt dit natuurrijke gebied, dat een belangrijke bufferende rol speelt voor Maastricht, zich nog steeds volop. De plaatsing van deze tijdelijke constructie is een goede reden om een kijkje te komen nemen.” 

Het uitkijkpunt hoort bij het INTERREG-project ‘Grenzeloos Landschapstoerisme’. Het uitkijkpunt nodigt bezoekers uitnodigt om de grensoverschrijdende natuur op een unieke manier te beleven. 
Trefwoorden: Maasvallei, uitkijkpunt, toerisme, rivierpark

CELTH



||| Nieuws |||

21/01/26
Switch je route
De Fiets en Wandelbeurs in Jaarbeurs Utrecht is 13, 14 en 15 februari weer hét ontmoetingspunt voor iedereen met een passie voor fietsen en wandelen. Het thema van de komende editie is ‘Switch je route’. Bezoekers worden uitgedaagd hun blik te verruimen en nieuwe paden te verkennen: van onbekende langeafstandsroutes tot verrassende tochten dicht bij huis.
16/01/26
Exclusief voor leden
Stationsgebied Groningen krijgt groene stadsentree
Het beeldbepalende Stadsbalkon verdwijnt. Een levendig, groen en gastvrij Stationsplein voor het monumentale stationsgebouw, comfortabele loop- en fietsroutes, een groene kade met kunst langs het Verbindingskanaal en een autoluwe Stationsweg.
15/01/26
Na afronding van transformatie vertrekt Mikael Andersson bij Landal
Landal meldt dat Mikael Andersson na zes jaar heeft besloten zijn rol als Chief Executive Officer neer te leggen. De zoektocht naar zijn opvolger is gestart. Tijdens de overgangsperiode zal Chief Transformation & Strategy Officer Martijn Bouquet de dagelijkse verantwoordelijkheden van CEO a.i. op zich nemen, ondersteund door het bredere Executive Team.
14/01/26
20 miljoen reizigers pakken de Eurostar
Treinbedrijf Eurostar vervoerde voor het eerst voor het eerst meer dan twintig miljoen reizigers door Europa. Vooral de lijn Londen - Amsterdam liet groei zien. Dat is niet raar omdat die lijn eerder een tijd eruit lag door werkzaamheden.
13/01/26
Exclusief voor leden
Schenking 60 miljoen euro voor beeldentuin Rijksmuseum
Dankzij een uitzonderlijke schenking van de Don Quixote Foundation kan het Rijksmuseum de stad Amsterdam verrijken met een vrij toegankelijke beeldentuin van internationale allure.
12/01/26
Kopenhagen wordt belangrijker voor Emirates
Emirates zet de vernieuwing van de vloot voort en blijft gemoderniseerde Boeing 777- en nieuwe A350-toestellen inzetten op belangrijke bestemmingen in Europa, Noord-Amerika, Azië, het Midden-Oosten, Afrika en Australië. Extra vluchten en capaciteit naar vooral Kopenhagen, Phuket en Kaapstad.
12/01/26
Eindhoven Airport beleeft met 2025 een recordjaar
Eindhoven Airport verwelkomde in 2025 met 6.956.486 passagiers een recordaantal passagiers (vertrekkend en aankomend opgeteld). In 2023 (het voorlaatste recordjaar) lag het aantal passagiers op 6.814.214 miljoen passagiers (2024: 6.798.982).
09/01/26
Bospark Aagjeshoeve en Kampeerhoeve Bussloo sluiten zich aan bij SVR
SVR heeft naast 2 nieuwe buitenlandse campings in het aanbod (in Portugal en Frankrijk) ook twee nie...

||| Agenda |||

27/01/26 t/m 30-01-26
27/01/26 t/m 30-01-26: ENTER2026 eTourism Conference
De Breda University of Applied Sciences organiseert in januari 2026 de ENTER2026 eTourism Conference...
12/02/26
12/02/26 t/m 12-02-26: Dagrecreatie Live: het nieuwe ontmoetingspunt voor ondernemers in de dagrecreatie
Na twee edities van Recreatie Next Level is het op 12 februari in Evenementenhal Gorinchem tijd voor...
13/02/26 t/m 15-02-26
13/02/26 t/m 15-02-26: Fiets en Wandelbeurs
De Fiets en Wandelbeurs 2026. Drie dagen vol inspiratie, routes, outdoormateriaal, lezingen en vakan...
09/03/26
09/03/26 t/m 09-03-26: Nationaal Congres Evenementen 9 maart 2026
11? NCE is in Zandvoort op 9 maart 2026. De gemeente heeft zich, in samenwerking Zandvoort Marketing...
02/04/26
02/04/26 t/m 02-04-26: Trendcongres Toerisme 2026
Het Trendcongres Toerisme 2026 is op donderdag 2 april 2026 bij Saxion Hogeschool in Deventer. De ed...