Genieten van Maasvallei vanaf mobiel uitkijkpunt
Project Grenzeloos landschapstoerisme

Uitkijkpunt over Masvallei bij Itteren. Foto: Gemeente Maastricht.
In de Limburgse plaats Itteren staat sinds deze week op de dijk een verplaatsbaar uitkijkpunt. Dat reist de komende jaren langs verschillende plekken in het RivierPark Maasvallei in België en Nederland.
Het uitkijkpunt staat er tot april 2026. Het uitkijkpunt staat nu in Itteren op de dijk bij ‘Op de Meer’.
Wethouder Mackus: "Vanaf deze plek kijk je letterlijk over de grens heen. Vanaf het uitkijkpunt zie je de Maas én het Belgische landschap aan de overkant. Het benadrukt hoe nauw onze regio’s met elkaar verbonden zijn – niet alleen geografisch, maar ook op het vlak van natuur, water en beleving. Dit initiatief laat bezoekers ervaren hoe de grens hier vervaagt en hoe we samen één Maasvallei vormen. Bovendien ontwikkelt dit natuurrijke gebied, dat een belangrijke bufferende rol speelt voor Maastricht, zich nog steeds volop. De plaatsing van deze tijdelijke constructie is een goede reden om een kijkje te komen nemen.”
Het uitkijkpunt hoort bij het INTERREG-project ‘Grenzeloos Landschapstoerisme’. Het uitkijkpunt nodigt bezoekers uitnodigt om de grensoverschrijdende natuur op een unieke manier te beleven.
Topics:Dagrecreatie, Leisure, Natuur, Toerisme
Trefwoorden: Maasvallei, uitkijkpunt, toerisme, rivierpark


























































