Geplaatst op: 22-08-2025
Auteur: Redactie
NRIT

Volop inspiratie voor agrotoerisme op speciale themapagina

Volop inspiratie voor agrotoerisme op speciale themapagina

Agrotoerisme heeft een eigen inspiratiepagina gekregen op nlbestemmingsmanagement.nl. Het nieuwe thema bundelt inspirerende praktijkvoorbeelden en biedt houvast aan ondernemers en organisaties die agrotoerisme willen ontwikkelen of versterken.

Agrotoerisme is volop in ontwikkeling in Nederland. Het verbindt landbouw, toerisme, erfgoed en lokale economie en draagt zo bij aan een vitaal landelijk gebied.

Themapagina

De themapagina volgt het zeven-stappenmodel van de Leidraad Bestemmingsmanagement, van analyse en ambitie tot bestemmingsontwikkeling, vraagsturing, monitoring en organisatie. Lees vooral de Verkenning Agrotoerisme die inzicht geeft in kansen, uitdagingen en behoeften rond agrotoerisme in Nederland. Op de themapagina heel veel inspirerende voorbeelden uit het hele land: van boerderijroutes in Drenthe en korte keten-initiatieven in Overijssel tot strategische samenwerkingen in Limburg. Ook is er aandacht voor kwaliteitslabels, vraaggerichte productontwikkeling en inspirerende initiatieven waarbij streekproducten en toerisme hand in hand gaan. Maar ook een internationaal inspirerend voorbeeld: het kwaliteitslabel Roter Hahn in Zuid-Tirol.

Het thema agrotoerisme is ingestoken via de zeven stappen van bestemmingsmanagement en maakt dan ook deel uit van de bredere Leidraad Bestemmingsmanagement. De website wordt beheerd door NBTC, in samenwerking met partners uit provincies, gemeenten, brancheorganisaties en marketingorganisaties.

Link: https://www.nlbestemmingsmanagement.nl/nl/home/praktijkvoorbeelden/themas/agrotoerisme-2
Trefwoorden: toerisme, beleid, ondernemen, bestemmingsmanagement, bestemmingsontwikkeling, agrotoerisme

CELTH



||| Nieuws |||

01/04/26
LDA vernieuwt handig overzicht met toeristische databronnen
De Landelijke Data Alliantie (LDA) presenteert de vernieuwde Datalandschap Wegwijzer 2.0: een compleet geactualiseerde gids voor iedereen die met toeristische data werkt – van beleidsmakers tot bestemmingsmarketeers en onderzoekers.
01/04/26
CEO Mieke De Schepper verlaat Sunweb Group
Sunweb Group maakte op 31 maart bekend dat Mieke De Schepper heeft besloten terug te treden als CEO en Sunweb te verlaten.
01/04/26
Exclusief voor leden
Treinen internationale Maaslijn rijden in Limburg
Reizigers in Zuid-Limburg maakten op 31 maart alvast kennis met de nieuwe Maaslijn-treinen.
01/04/26
Besteding onder druk?
De recreatiesector staat aan de vooravond van een nieuwe economische realiteit. Dat stelt Richard de Bruin namens Stichting Bureau Toerisme (BT), op basis van actuele marktontwikkelingen en signalen uit het werkveld.
01/04/26
1 april grap over handdoekenstress
Een hotelzwembad zonder handdoekenstress — dat leek deze week ineens binnen handbereik. Touroperator Dé VakantieDiscounter kondigde de introductie aan van Liggynog, een slimme zwembadrobot die onbeheerde handdoeken verwijdert en ligbedden weer vrijmaakt voor andere gasten.
01/04/26
Het Apple Museum opent op 2 april
Het Apple Museum in Utrecht opent officieel zijn deuren voor het publiek op 2 april in De Muur in Utrecht, Nederland.
01/04/26
Breda blij met groei herhaalbezoek
Het toeristisch bezoek van Nederlandse inwoners aan Breda is in 2025 met 9% gestegen, van bijna 4,9 miljoen naar ruim 5,3 miljoen bezoeken. Onder meer waterrecreatie laat een groeispurt zien.
01/04/26
Breda lanceert Breda Mix: bezoekers stellen zelf hun ideale stadsdag samen
Tijdens een drukbezochte bijeenkomst van Breda Marketing is gisteren de Breda Mix gepresenteerd: een nieuw on- én offline platform waarmee bezoekers hun eigen perfecte dag in Breda kunnen samenstellen.

||| Agenda |||

02/04/26
02/04/26 t/m 02-04-26: Trendcongres Toerisme 2026
Het Trendcongres Toerisme 2026 is op donderdag 2 april 2026 bij Saxion Hogeschool in Deventer. De ed...
22/04/26 t/m 23-04-26
22/04/26 t/m 23-04-26: Independent Hotel Show Amsterdam
A firm fixture in the calendar of independent hoteliers and industry professionals alike, the show p...
21/09/26 t/m 23-09-26
21/09/26 t/m 23-09-26: Gastvrij Rotterdam
Gastvrij Rotterdam is dé horeca vakbeurs voor ambitieuze horecaprofessionals in Rotterdam Aho...