Mikael Andersson, Landal
Captains of Industry
Mikael Andersson op vakantiepark Landal Rabbitt Hill in Nieuw Milligen op de Veluwe. R&T gaat in gesprek met captains of industry in de vrijetijdssector. In de vijftiende aflevering een gesprek met Mikael Andersson (55), CEO van Landal. Hij ziet dat steeds meer mensen kiezen voor een huisje in plaats van een hotel en heeft daar wel een verklaring voor: "Een huis geeft namelijk privacy en vrijheid.” Mikael groeide met een jongere broer en zus op in een relatief kleine stad (ongeveer 20.000 inwoners), te midden van bossen en meren in de provincie Småland in het zuiden van Zweden. Hij woonde er tot zijn vijftiende. Zijn beide ouders waren leraren. Dat betekende onder meer drie maanden vakantie. "In Zweden zeggen ze wel eens spottend: er zijn drie redenen waarom mensen leraar worden: juni, juli en augustus. Wij reden in de zomervakantie altijd twee uur naar het westen, naar Göteborg. Mijn ouders kwamen daar vandaan en hadden – net als veelZweden – een buitenhuis. Het lag aan het meer en was gebouwd op grond van hun ouders. Je was daar echt in contact met de natuur en je kon er als kind heerlijk spelen, fietsen en zwemmen.” Lees verder >>>
Dit artikel is exclusief voor leden van het NRIT Media Vrijetijdsplatform. Het complete artikel lezen? Log dan in of word lid.
Trefwoorden: verblijfsrecreatie, vakantieparken
|
|
22/04/26
Het voormalige Attractiepark Rotterdam - Rivoli, ontwikkeld door ondernemer Henny van der Most, is verkocht via een openbare veiling.
|
22/04/26
Herzog Medical verbindt zich als nieuwe partner aan de Amsterdam City Walk.
|
22/04/26
Het vertrouwen van consumenten verslechtert in april 2026 fors verder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Het consumentenvertrouwen gaat van -30 in maart naar -44 in april. Dat is de op een na grootste daling sinds het begin van de statistiek in april 1986.
|
21/04/26
Martin Hendriks is benoemd tot directeur van museum Cuypershuis (Roermond). Hij is per 1 april 2026 gestart en gaat de verdere ontwikkeling van het museum aansturen. De benoeming is een volgende stap in de nieuwe koers ‘Vooruit met Cuypers’.
|
21/04/26
Nederlanders bezoeken steeds vaker attractieparken en dierentuinen. Tegelijk is er duidelijk verschil tussen aanbieders. Vooral grote namen zoals de Efteling, Artis en Diergaarde Blijdorp hebben een hoge bezoekfrequentie, terwijl andere dagattracties duidelijk achterblijven. Dit blijkt uit de Nationale Benchmark Attractieparken en Dierentuinen, een grootschalig onderzoek van Multiscope onder ruim 4.000 Nederlanders.
|
21/04/26
Nederlanders bezoeken steeds vaker attractieparken en dierentuinen. Tegelijk is er duidelijk verschil tussen aanbieders. Vooral grote namen zoals de Efteling, Artis en Diergaarde Blijdorp hebben een hoge bezoekfrequentie, terwijl andere dagattracties duidelijk achterblijven. Dit blijkt uit de Nationale Benchmark Attractieparken en Dierentuinen, een grootschalig onderzoek van Multiscope onder ruim 4.000 Nederlanders.
|
21/04/26
Bureau AVIAREPS, gaat een samenwerking aan met het Zwitserse ski- en outdoorresort Laax. Lynnette Hartsink, General Manager AVIAREPS Benelux, meldt dat het partnerschap gericht is op de Nederlandse en Belgische reisbranche.
|
21/04/26
De Nederlandse economie groeide in 2025 met 1,8 procent. Er werd in totaal 0,6 procent minder uren gewerkt, zodat de arbeidsproductiviteit 2,4 procent hoger was dan een jaar eerder. Onder meer door stijgende uitgaven aan recreatie.
|
|
22/04/26 t/m 23-04-26
A firm fixture in the calendar of independent hoteliers and industry professionals alike, the show p...
|
19/05/26
Van vakantiepark naar leisure-hub met een verhoogde gastbeleving dinsdag 19 mei 2026 Vakan...
|
26/05/26
Hoe ga je om met alle 'lastige' (jong) medewerkers? Wat is het fundament voor succes? dinsdag 2...
|
28/05/26
Hoe vertaal je complexe data en analyses naar een begrijpelijk, overtuigend verhaal en maak je daarm...
|
09/06/26
Breda University of Applied Sciences is trots om op 9 juni 2026 de derde editie van het European Sus...
|
|