Geplaatst op: 25-07-2025
Auteur: Peter Bekkering
NRIT
Publicatie: RT202503

Mikael Andersson, Landal

Captains of Industry

Mikael Andersson, Landal
Mikael Andersson op vakantiepark Landal Rabbitt Hill in Nieuw Milligen op de Veluwe.

R&T gaat in gesprek met captains of industry in de vrijetijdssector. In de vijftiende aflevering een gesprek met Mikael Andersson (55), CEO van Landal. Hij ziet dat steeds meer mensen kiezen voor een huisje in plaats van een hotel en heeft daar wel een verklaring voor: "Een huis geeft namelijk privacy en vrijheid.”

Mikael groeide met een jongere broer en zus op in een relatief kleine stad (ongeveer 20.000 inwoners), te midden van bossen en meren in de provincie Småland in het zuiden van Zweden. Hij woonde er tot zijn vijftiende. Zijn beide ouders waren leraren. Dat betekende onder meer drie maanden vakantie. "In Zweden zeggen ze wel eens spottend: er zijn drie redenen waarom mensen leraar worden: juni, juli en augustus. Wij reden in de zomervakantie altijd twee uur naar het westen, naar Göteborg. Mijn ouders kwamen daar vandaan en hadden – net als veelZweden – een buitenhuis. Het lag aan het meer en was gebouwd op grond van hun ouders. Je was daar echt in contact met de natuur en je kon er als kind heerlijk spelen, fietsen en zwemmen.” Lees verder >>>

Dit artikel is exclusief voor leden van het NRIT Media Vrijetijdsplatform.
Het complete artikel lezen? Log dan in of word lid.
E-mailadres:
Wachtwoord:

Wachtwoord vergeten? - Lid of abonnee en nog niet geregistreerd?

Geen lid van het NRIT Media Vrijetijdsplatform? Word hier lid

 Proeflidmaatschap
NRIT Media Vrijetijdsplatform
Jaarlidmaatschap
NRIT Media Vrijetijdsplatform
Bedrijfslidmaatschap
NRIT Media Vrijetijdsplatform

Stopt automatisch
Compleet individueel
lidmaatschap
Compleet bedrijfs-lidmaatschap
Lidmaatschap NRIT Media Vrijetijdsplatform90 dagen365 dagen365 dagen
Onbeperkt digitaal toegang tot alle content Kennisbank
Nieuwsbrief NRIT Actueel
Recreatie & Toerisme
Vrijetijdstudies
Toegang zonder inloggen
€ 45,-
€ 165,75 per jaarVanaf € 331,50 per jaar
Probeer nu
Bestel nu
Bestel nu
Trefwoorden: verblijfsrecreatie, vakantieparken

CELTH



||| Nieuws |||

24/06/26
Exclusief voor leden
Better Places lanceert keuzehulp voor bewustere reiskeuzes
Veel reizigers willen wel bewustere keuzes maken, maar weten niet waar ze moeten beginnen. Daarom ontwikkelde touroperator Better Places met steun van het Europese innovatieprogramma Cross-Re-Tour, een nieuwe online keuzehulp.
17/06/26
Exclusief voor leden
Delft beloont met D'serve bezoekers voor duurzaam gedrag
Delft was vorig jaar de eerste stad in Nederland die bezoekers actief beloonde voor duurzame keuzes. Na een zeer succesvolle pilot-editie in 2025 keert het initiatief D’serve deze zomer terug.
29/05/26
VeluweAlliantie video over balans in natuur en toerisme
De Veluwe is een van de grootste en meest waardevolle natuurgebieden van Nederland. Het is een destinatie waar ruimte is voor miljoenen bezoekers per jaar. In de nieuwe video van de VeluweAlliantie wordt helder uitgelegd voor welke opgaven dit gebied staat.
22/05/26
ACM let ook scherp op duurzaamheid
We kennen ACM als waakhond voor de economie maar het instituut wil nu ook scherper letten op de ontwikkeling van duurzaamheid. De Autoriteit Consument & Markt (ACM) publiceert de eerste editie van de Focus op Verduurzaming.
21/05/26
Exclusief voor leden
Drenthe zoekt met ondernemers naar verlaging uitstoot stikstof
Vergunningverlening weer op gang, de natuur herstellen en een leefbaar platteland. Provincie Drenthe komt met de volgende stap in het programma voor het landelijk gebied. Het vraagt onder meer ondernemers mee te helpen met de reductie van stikstofuitstoot variërend van 15 tot 30% per gebied waar actie nodig is.
20/05/26
Exclusief voor leden
'Samen steeds reisbewuster' wordt geladen in ANVR-campagnes
De ANVR lanceert de beweging ‘Samen Steeds Reisbewuster’. Met dit initiatief wil de brancheorganisatie reisorganisaties en reizigers vragen eerst even stil te staan bij het maken van bewustere reiskeuzes.
06/05/26
20.000 bomen bij elkaar dansen
In vijf jaar tijd hebben ticketplatform Weeztix en Trees for All samen met festivalgangers 20.000 nieuwe bomen geplant. Bezoekers konden bij aankoop van hun ticket een donatie doen voor meer bomen en bossen wereldwijd.
05/05/26
Meerdaagse conferentie over duurzaam en regeneratief toerisme in Waddengebied
Van 7 tot en met 9 september vindt op Ameland de meerdaagse conferentie WadNext plaats. De provincie Fryslân organiseert het evenement om professionals uit beleid, ondernemerschap en onderzoek samen te brengen rond de vraag hoe toerisme kan bijdragen aan natuur, gemeenschap en economie.

||| Agenda |||

Momenteel geen berichten aanwezig.