Geplaatst op: 14-07-2025
Auteur: Marc Gerlings

Frieslands museumnacht 2025 'Als sterren vallen'

Frieslands museumnacht 2025 'Als sterren vallen'
Flyer met het sterren-thema van de Friese museumnacht.
Op zaterdag 27 september 2025 beleeft Friesland de vierde editie van Museumnacht FRL. Het thema is 'Als sterren vallen'. Dit is de enige provinciebrede museumnacht in Nederland.

Meer dan 25 musea verspreid door de provincie openen na sluitingstijd hun deuren voor een betoverend nachtprogramma vol kunst, muziek, verhalen en performances. 

Dit jaar staat Museumnacht FRL in het teken van "Als sterren vallen”. Een thema over bekende en onbekende iconen, verborgen verhalen die aan het licht komen, onze relatie met de Friese sterren en over stille krachten achter grote bewegingen. Of het nu gaat om de sterren aan de nachtelijke hemel, vergeten legendes, gecancelde grootheden of onzichtbare helden in kleine musea: Als sterren vallen is een thema dat licht werpt op het onverwachte en zichtbaar maakt wat anders in de schaduw blijft.  
 
Het nieuwe campagnebeeld geeft alvast een voorproefje van de sfeer: dromerig, verleidelijk en een tikkeltje dramatisch. Ook de volledig vernieuwde website is nu live op museumnacht.frl, waar binnenkort het complete programma en alle deelnemende musea te vinden zijn.  
 
"We willen bezoekers laten ervaren hoe de nacht onverwachte verhalen onthult,” zegt projectleider Koen Haringa. "Met het thema ‘Als sterren vallen’ spelen musea in op vergankelijkheid, dromen en het onverwachte. Bezoekers kunnen zich verheugen op nachtelijke exposities, optredens, lichtkunst, theater en unieke nachtprogrammering door heel Friesland.”  
 

Uniek in Nederland  

Museumnacht FRL is de enige provinciebrede museumnacht in Nederland en biedt bezoekers de kans om in één avond een culturele ontdekkingsreis door Friesland te maken. Het doel is om met avontuurlijke en speelse programmeringen nieuwe doelgroepen aan te spreken en de drempel naar het museum te verlagen, vooral voor jongeren en jongvolwassenen. 
 
Museumnacht FRL is een initiatief van Museumfederatie Fryslân en destinatieorganisatie Merk Fryslân en wordt ondersteund door Provincie Fryslân en diverse gemeenten.  
Trefwoorden: museum, Friesland

Gerelateerde berichten:

  • Geen gerelateerde berichten.
  • CELTH



    ||| Nieuws |||

    19/06/26
    Transavia breidt fors uit naar Kaapverdië
    De luchtvaartmaatschappij Transavia voegt Praia, de hoofdstad van Kaapverdië op het eiland Santiago, toe aan haar netwerk en verdubbelt tegelijkertijd de capaciteit naar het eiland Sal.
    19/06/26
    Exclusief voor leden
    Reisverzekering via ChatGPT
    HelloSafe, een digitale reisverzekeringsmakelaar, wordt de eerste speler ter wereld die een native reisverzekeringsapp in ChatGPT aanbiedt.
    19/06/26
    Exclusief voor leden
    Mecanoo ontwerpt nieuw cultuurgebouw Facet in Emmen
    Het architectenbureau Mecanoo uit Delft ontwerpt het nieuwe gebouw van Facet aan het Mondriaanplein in Emmen. De gemeente Emmen en Facet hebben Mecanoo geselecteerd voor de verbouwing van het markante cultuurgebouw.
    18/06/26
    Exclusief voor leden
    Rover kiest met jonge directeur voor nieuwe koers
    Daan Zieren wordt de nieuwe directeur van Reizigersvereniging Rover. Zieren, momenteel voorzitter van de Jonge Klimaatbeweging, treedt hiermee per 1 juli in de voetsporen van Freek Bos.
    18/06/26
    Dertien culturele hotspots verbonden aan BlowUp Jubilee
    Nog een paar dagen en BlowUp Jubilee, de jubileumeditie van de populaire opblaaskunstexpo in het Museumkwartier Den Haag, komt ten einde. Op zondag 21 juni kunnen bezoekers de slotdag combineren met het betaalde Kunstsnacks, een ontdekkingsdag langs dertien culturele hotspots in het hart van Den Haag.
    18/06/26
    Drenthe stemt waarschijnlijk in met 50 miljoen euro Nedersaksenlijn
    De provincie Drenthe wil 50 miljoen euro reserveren voor de Nedersaksenlijn. De verwachting is dat op 1 juli de stemming positief uitvalt.
    18/06/26
    Exclusief voor leden
    Hardrock Café stelt zich open voor voetbalfans
    Misschien niet het eerste wat je verwacht bij het Hard Rock Cafe in Amsterdam: voetbalfans. Toch wil het café dat veel memorabilia heeft uit het recente muziekverleden graag veel voetbalfans ontvangen.
    17/06/26
    Exclusief voor leden
    Delft beloont met D'serve bezoekers voor duurzaam gedrag
    Delft was vorig jaar de eerste stad in Nederland die bezoekers actief beloonde voor duurzame keuzes. Na een zeer succesvolle pilot-editie in 2025 keert het initiatief D’serve deze zomer terug.

    ||| Agenda |||

    23/06/26
    23/06/26 t/m 23-06-26: Vakdag Indoor recreatie en vakantieparken
    incl. uitgebreid kennisprogramma & netwerk receptieDinsdag 23 juni 2026Dagrecreatie en verblijfs...
    25/06/26
    25/06/26 t/m 25-06-26: HR-meeting Reiswerk
    De eerste HR-meeting van 2026 komt er weer aan. Speciaal voor HR-professionals in de reisbranche. Ti...
    26/06/26
    26/06/26 t/m 26-06-26: Congres Vitale Vakantieparken Overijssel
    Deze dag draait om kennis delen, ideeën opdoen en samen concrete oplossingen vinden voor de uitdagi...
    07/09/26 t/m 09-09-26
    07/09/26 t/m 09-09-26: Wadnext conference
    From 7 to 9 September 2026, WadNext Conference brings together policymakers, destinations,...
    21/09/26 t/m 23-09-26
    21/09/26 t/m 23-09-26: Gastvrij Rotterdam
    Gastvrij Rotterdam is dé horeca vakbeurs voor ambitieuze horecaprofessionals in Rotterdam Aho...