Geplaatst op: 10-06-2025
Auteur: Marc Gerlings

Eurostar rijdt naar Frankfurt en Genève

Trend: verandering kosten bagage leidt tot ander reisgedrag

Eurostar rijdt naar Frankfurt en Genève
Eurostar wil naar Frankfurt en Geneve rijden.
Eurostar heeft voor het derde jaar op rij positieve eindejaarsresultaten en groeicijfers gemeld. Interessanter is het feit dat met de vernieuwing van de treinstellen ook nieuwe bestemmingen zijn aangekondigd in het hart van Europa.

De aankoop van maximaal 50 treinen zal vanaf begin jaren 2030 in gebruik worden genomen en zal naar verwachting drie nieuwe rechtstreekse routes bedienen. Op deze trajecten werkt Eurostar samen met partners. Het gaat om drie belangrijke routes naar bestuurlijk en zakelijk hart van Europa.

Dit zijn de drie nieuw aangekondigde routes:

  1. Londen – Frankfurt
  2. Londen – Genève
  3. Amsterdam/Brussel – Genève

Het nieuws komt op het moment dat Eurostar zijn financiële resultaten voor 2024 bekendmaakt. Ondanks een uitdagend economisch klimaat, bemoeilijkt door hoge inflatie en stijgende vaste kosten, behaalde Eurostar een EBITDA van € 346 miljoen dankzij een groei in het aantal reizigers en kostenbeheersing.

Als gevolg van de aanhoudende vraag naar internationaal treinverkeer in heel Europa steeg het aantal passagiers tot meer dan 19,5 miljoen, een stijging van 5% ten opzichte van vorig jaar. Dit brengt Eurostar dichter bij zijn ambitieuze doel om jaarlijks 30 miljoen passagiers te vervoeren.

Het bedrijf investeert ongeveer € 2 miljard in maximaal 50 nieuwe treinen, die allemaal over het hele netwerk kunnen rijden. De nieuwe treinen zullen naast de huidige vloot van 17 e320's van Eurostar rijden, waarmee de totale vloot op 67 treinen komt – een stijging van 30% ten opzichte van de huidige vloot.

In 2024 heeft Eurostar zijn bestaande bankschuld van € 963,7 miljoen geherfinancierd. De totale bankschuld van de groep bedroeg eind 2024 € 650 miljoen.

Trefwoorden: Eurostar, trein, destinatie, bestemming

CELTH



||| Nieuws |||

19/06/26
Transavia breidt fors uit naar Kaapverdië
De luchtvaartmaatschappij Transavia voegt Praia, de hoofdstad van Kaapverdië op het eiland Santiago, toe aan haar netwerk en verdubbelt tegelijkertijd de capaciteit naar het eiland Sal.
19/06/26
Exclusief voor leden
Reisverzekering via ChatGPT
HelloSafe, een digitale reisverzekeringsmakelaar, wordt de eerste speler ter wereld die een native reisverzekeringsapp in ChatGPT aanbiedt.
18/06/26
Exclusief voor leden
Rover kiest met jonge directeur voor nieuwe koers
Daan Zieren wordt de nieuwe directeur van Reizigersvereniging Rover. Zieren, momenteel voorzitter van de Jonge Klimaatbeweging, treedt hiermee per 1 juli in de voetsporen van Freek Bos.
18/06/26
Drenthe stemt waarschijnlijk in met 50 miljoen euro Nedersaksenlijn
De provincie Drenthe wil 50 miljoen euro reserveren voor de Nedersaksenlijn. De verwachting is dat op 1 juli de stemming positief uitvalt.
15/06/26
Exclusief voor leden
Nederland Dal ticket van start met langste treinreis
Het Nederland Dal Vrij Trein-abonnement van 49 euro per maand is vanaf vandaag te koop via NS. De staatssecretaris van Infrastructuur en Waterstaat, Annet Bertram, overhandigde vanmorgen het allereerste exemplaar van het abonnement aan vier deelnemers aan De Langste Treinrace.
15/06/26
Nieuwe treinverbinding Amsterdam naar Ruhrgebied
De Autoriteit Consument & Markt (ACM) heeft een melding ontvangen van NS International B.V. om in samenwerking met Deutsche Bahn een passagiersdienst per spoor aan te bieden vanaf Amsterdam Centraal naar een nog nader te bepalen station in het Rhein-Ruhrgebied, via Zevenaar Grens.
12/06/26
Exclusief voor leden
ANWB start ploeg pechhulp in vakantielanden
Terwijl heel Nederland zich opmaakt voor een sportieve zomer, stuurt ANWB haar eigen ‘gele selectie’ van 30 wegenwachten Europa in om vakantiegangers snel en veilig te helpen.
12/06/26
"Een maximumsnelheid testen op fietspaden is begrijpelijk, maar pakt het onderliggende probleem niet aan." meldt Paul van de Coevering op het nieuws dat in de gemeente Houten op een druk fietspad de maximum snelheid van 20 km wordt onderzocht.