Deze website maakt gebruik van cookies.Meer informatieDeze melding verbergen

Geplaatst op: 02-06-2025
Auteur: Redactie
NRIT

APG investeert €250 miljoen in duurzame vliegtuigbrandstof SkyNRG

APG investeert €250 miljoen in duurzame vliegtuigbrandstof SkyNRG
Image by István from Pixabay

Pensioenuitvoerder APG investeert namens ABP tot €250 miljoen in SkyNRG, een Nederlandse pionier in duurzame vliegtuigbrandstof (Sustainable Aviation Fuel, SAF). De investering ondersteunt de uitbreiding van SkyNRG’s activiteiten en draagt bij aan de wereldwijde verduurzaming van de luchtvaart.

Er wordt onder andere geïnvesteerd in de verdere ontwikkeling en bouw van SAF-productiefaciliteiten in Nederland (Delfzijl), Zweden (Project SkyKraft) en de Verenigde Staten (Project Wigeon).

SkyNRG, opgericht in 2009 en gevestigd in Amsterdam, levert SAF aan meer dan 50 luchtvaartmaatschappijen wereldwijd. De brandstof, gemaakt van hernieuwbare grondstoffen, kan de CO?-uitstoot van vliegtuigen aanzienlijk verminderen. Met de investering wil SkyNRG nieuwe productiefaciliteiten realiseren in Nederland, Zweden en de VS.

Maarten van Dijk, CEO van SkyNRG, noemt de investering "een belangrijke stap in het realiseren van onze groeiplannen en onze ambitie om producent van duurzame vliegtuigbrandstof te worden.” Hij benadrukt: "De luchtvaart moet, wil en kan verduurzamen.” Ook APG ziet grote potentie in de samenwerking. Arjan Reinders, hoofd Infrastructuur Europa bij APG: "SkyNRG is een koploper in de markt voor duurzamere vliegtuigbrandstof. We kijken ernaar uit om samen te werken aan de uitbreiding van hun activiteiten en het verminderen van de CO?-uitstoot in de luchtvaart.”

De investering volgt op een eerdere kapitaalinjectie van €175 miljoen door Macquarie Asset Management, inmiddels verhoogd naar €225 miljoen. De Europese Commissie stimuleert het gebruik van SAF, met een bijmengverplichting die oploopt tot 70% in 2050. De wereldwijde markt voor SAF wordt in 2030 geschat op €12 miljard per jaar.

Trefwoorden: luchtvaart, duurzame luchtvaart, klimaat, brandstof, SAF, investeringen

CELTH



||| Nieuws |||

19/06/25
Vrijwilligers erfgoed en natuur krijgen waardering
Onder het motto ‘Handen uit de mouwen!’ werd zaterdag in vestingstad Hellevoetsluis de Provinciale Vrijwilligersdag 2025 feestelijk geopend door gedeputeerden Anne Koning en Meindert Stolk. De jaarlijkse bijeenkomst zette de duizenden vrijwilligers in het erfgoed en groen van Zuid-Holland in het zonnetje.
19/06/25
Corendon gaat samenwerking aan voor culinaire excursies
Corendon werkt sinds mei samen met het internationale platform ResiRest. ResiRest biedt food-excursies in onder meer de Turkse regio Antalya aan. Een uitrol naar andere destinaties staat op de planning.
19/06/25
Exclusief voor leden
BRO wordt Movares
"De naam BRO gaat verdwijnen en dat doet wel pijn", meldt de directie van BRO. "We gaan met 10 afzonderlijke bedrijven samen het nieuwe Movares vormen."
18/06/25
Guy Vroemen nieuwe directeur-bestuurder Maastricht Marketing
De Raad van Toezicht van Stichting Maastricht Marketing heeft bekendgemaakt dat Guy Vroemen per 1 augustus 2025 de nieuwe directeur-bestuurder wordt.
18/06/25
Exclusief voor leden
Siblu breidt uit in Europa met focus op tweede huis in de natuur
De Franse vakantieorganisatie Siblu zet een nieuwe stap in haar Europese groeistrategie met de overname van zeven vakantieparken. Interessant is de nieuwe focus op het eigen gebruik van de tweede woning door de eigenaren.
18/06/25
Nederlanders kiezen massaal voor zekerheid op vakantie
Een zorgeloze vakantie begint voor veel Nederlanders met een goede voorbereiding. Uit onderzoek van Allianz Direct blijkt dat 77% van de Nederlanders een reisverzekering heeft of afsluit. Daarbij kiest 24% voor een doorlopende verzekering, terwijl 22% een kortlopende variant verkiest.
18/06/25
Exclusief voor leden
Dantumadiel en Overijssel aan kop in JetCamp-onderzoek naar beste kampeerlocaties van Nederland
Dantumadiel heeft gemiddeld de best beoordeelde campings van Nederland. De negen campings in deze Friese gemeente behalen gemiddeld een rapportcijfer 9,1. Van de provincies scoort Overijssel met een 8,5 het best. In Europa staat Nederland met een 8,3 op een 12e plaats.
18/06/25
Europa-Park opent Silver Lake City: een nieuwe dimensie in thematisch overnachten
Rustieke westernsfeer en moderne comfortvoorzieningen komen samen in Silver Lake City, de nieuwste uitbreiding van het Europa-Park Resort. Het voormalige Camp Resort is volledig herontwikkeld tot een authentiek westernstadje met een breed scala aan overnachtingsmogelijkheden en belevingen voor het hele gezin.

||| Agenda |||

24/06/25
24/06/25 t/m 24-06-25: Vakbeurs Vakantiehuis van de Toekomst
Het kennisplatform 'Vakantiehuis van de Toekomst' organiseert op dinsdag 24 juni 2025 de vakbeurs 'V...
25/06/25
25/06/25 t/m 25-06-25: Vakbeurs Family Entertainment Centers
Pleisureworld organiseert op woensdag 25 juni 2025 de Vakbeurs Family Entertainment Centers op ...
27/06/25
27/06/25 t/m 27-06-25: Beleidsmakersdag
De Beleidsmakersdag staat zo vlak voor de vakanties in het teken van 'Vooruitwerken em verbinden ric...
27/08/25
27/08/25 t/m 27-08-25: CELTH Industry Day World Leisure Congress
Het World Leisure Congress (WLO) komt na 13 jaar weer terug in Europa en voor het eerst naar Nederla...
22/09/25
22/09/25 t/m 22-09-25: Toerisme Top 2025
De Toerisme Top wordt dit jaar op maandag 22 september in Noord-Holland georganiseerd. Het thema is ...