Geplaatst op: 23-05-2025
Auteur: Redactie
NRIT

Wat leverde de campagne ‘Noord-Brabant. Dichterbij jou’ op?

Wat leverde de campagne ‘Noord-Brabant. Dichterbij jou’ op?

Brabant Partners heeft drie jaar lang intensief campagne gevoerd in Nederland en de grensstreken van België en Duitsland, inspelend op de korte reisafstand: ‘Noord-Brabant. Dichterbij jou’. Wat heeft dat opgeleverd?

Onder de naam Visit Brabant deelden ze het beste van Brabant op social media, in videocampagnes, op trams en snelwegmasten, via radio en podcasts, met contentcreators en influencers, en in talloze nieuwsbrieven en publicaties. Om ondernemers aan te laten haken creëerde Brabant een zogenaamde ‘Dichterbij beeldgenerator’ waarmee ze eigen beelden in de stijl van de campagne konden zetten.

In drie jaar tijd heeft de campagne 107 miljoen potentiële bezoekers bereikt en hebben de social kanalen van Visit Brabant 90.000 extra volgers gekregen. In totaal lag het online mediabereik op 190 miljoen en offline op 70 miljoen. Het buitenlands bezoek aan visitbrabant.com steeg met 23%. Buitenlandse gasten zijn belangrijk voor Brabant omdat ze twee tot drie keer meer besteden dan Nederlanders, het herhaalbezoek groot is en ze vaak op vakantie gaan.

VisitBrabantCampagne
Trefwoorden: dmo's, Noord-Brabant, campagnes

CELTH



||| Nieuws |||

09/09/26
Europa kiest voor een breuk met het oude groeimodel in toerisme: Van bezoekersrecords naar waardecreatie
Eurocommissaris Apóstolos Tzitzikóstas (Duurzaam Vervoer en Toerisme) heeft tijdens de WadNext-conferentie op Ameland de contouren geschetst van de nieuwe Europese toerismestrategie die de Europese Commissie deze herfst presenteert. In een videoboodschap aan de deelnemers benadrukte hij dat groei in bezoekersaantallen niet langer de maatstaf voor succes mag zijn.
09/09/26
Tikibad voor een dag omgetoverd tot Paqualand
Afgelopen zondag 6 september werd het Tikibad op Duinrell omgetoverd tot Paqualand. Het Tikibad stond volledig in het teken van de feestelijke lancering van het nieuwe boek 'De avonturen van Rutger, Thomas en Paco – Het Waterpark'. De exclusieve boeklancering was alleen toegankelijk voor prijswinnaars.
08/09/26
Schiermonnikoog haalt platina, drie andere Waddeneilanden pakken goud bij Quality Coast Awards 2026
Tijdens de WadNext-conferentie zijn dit jaar de Quality Coast Awards uitgereikt aan de vier Nederlandse Waddeneilanden. Schiermonnikoog ging naar huis met het felbegeerde platina certificaat, terwijl Ameland, Terschelling en Vlieland alle drie goud in de wacht sleepten. De prijzen werden overhandigd door Albert Salman, medeoprichter van Green Destinations, de organisatie achter het programma.
08/09/26
Exclusief voor leden
Women in travel finalisten bekend
Women in Travel CIC maakte de finalisten bekend van de IWTTF Awards 2026. De winnaars worden op 16 september, voor het eerst buiten Londen uitgereikt, in Utrecht.
07/09/26
Hackathon: indoorsurfbaan voor Groningen en Wandelbox Noord-Nederland
Hackathon barst van creatieve ideeën voor recreatie en toerisme: gaan we over tien jaar massaal naar de indoorsurfbaan in Noord-Nederland?
07/09/26
Exclusief voor leden
Idee uit Haarlo wordt werkelijkheid: nieuwe wandelbeleving rond de Berkel
Een idee van inwoners van Haarlo is werkelijkheid geworden. Gedeputeerde Peter Drenth heeft op vrijdag 4 september het nieuwe wandelpontje over de Berkel officieel in gebruik genomen. Tegelijkertijd zijn drie wandelroutes rond Haarlo geopend.
07/09/26
Airportsprinter rijdt wel op stakingsdag
Op woensdag 9 september rijden er door een aangekondigde staking van de vakbonden de hele dag geen NS-treinen. Uitzondering is de Airport Sprinter.
07/09/26
Exclusief voor leden
Proef je Regio festival levert bestelplatform streekproducten op
In toerisme en recreatie spelen streekproducten een interessante rol. Vaak gebruikt in routes en festivals maar hoe krijg je de producten bij de consument thuis? Proef je Regio festival levert een bestelplatform op.

||| Agenda |||

14/09/26
14/09/26 t/m 14-09-26: Perspectief 2040: validatiewebinar
Perspectief 2040 krijgt steeds meer vorm. Maar voordat we de volgende stap zetten, wil NBTC toetsen ...
18/09/26
18/09/26 t/m 18-09-26: Kennisdag Waterlinies
Deze nazomer organiseren de Alliantie Zuiderwaterlinie, de Vereniging Nederlandse Vestingsteden, de ...
21/09/26 t/m 23-09-26
21/09/26 t/m 23-09-26: Gastvrij Rotterdam
Gastvrij Rotterdam is dé horeca vakbeurs voor ambitieuze horecaprofessionals in Rotterdam Aho...
22/09/26
22/09/26 t/m 22-09-26: TravDay
TravDay 22 september in De Rijtuigenloods in Amersfoort.Na een geweldige 10e editie in het voorjaar,...
27/09/26
27/09/26 t/m 02-10-26: Eurovelo
Van 30 september tot en met 2 oktober 2026 ontvangen Royal Dutch Jaarbeurs, provincie Utrecht, gemee...