Geplaatst op: 21-05-2025
Auteur: Redactie
NRIT

Werkveldkandidaten gezocht voor Professional Doctorate in Leisure, Tourism & Hospitality

Werkveldkandidaten gezocht voor Professional Doctorate in Leisure, Tourism & Hospitality

Leisure, Tourism & Hospitality (LTH) is een van de zeven domeinen die deelnemen aan de landelijke pilot voor de Professional Doctorate (PD), het nieuwe promotietraject van de Nederlandse hogescholen. Inmiddels zijn tien kandidaten gestart met een PD-traject, veelal afkomstig uit het hbo. Voor de volgende fase worden werkgevers en werknemers nadrukkelijk opgeroepen om zelf invulling te geven aan een PD-traject.

"Als je kijkt naar toekomstbestendigheid – een kernbegrip in de PD – is het LTH-domein een sector die veel toekomstgerichte vraagstukken op zijn bord heeft liggen,” zegt Jos van der Sterren, secretaris van de PD-LTH. "Allemaal vraagstukken die niet zijn op te lossen op de klassieke manier met bachelors en masters. De sector heeft namelijk behoefte aan kandidaten die een thema beetpakken waarmee ze een aantal jaren aan de slag gaan aan de hand van concrete praktijkgerichte vraagstukken.” Stayokay is een van de werkveldpartners en locatiemanager Martine van de Velde vertelt in een mooi interview op de site van de professional doctorate hoe zij samenwerken met kandidaat Judith Ogink voor het verminderen van het gebruik van plastic. 

Vooroplopen met uniek ontwikkeltraject

De PD biedt organisaties de kans om voorop te lopen in innovatie binnen de LTH-sector. Het traject, dat vier tot zes jaar duurt, combineert praktijkgericht onderzoek met concrete interventies. Kandidaten werken minimaal 60% van hun tijd aan hun PD-vraagstuk en worden begeleid door lectoren en werkveldbegeleiders. Daarnaast maken zij deel uit van een learning community en volgen zij een ontwikkeltraject aan de hogeschool. De inhoud van het PD-traject moet passen binnen 8 kernthema’s:

  1. Duurzaamheid
  2. De rol van LTH bij maatschappelijke opgaven
  3. Veerkrachtige organisaties en bedrijven
  4. Betekenisvolle gastvrijheidsbeleving
  5. Sleuteltechnologieën en data
  6. Bestuurlijke vernieuwing
  7. Innovatie van financiering
  8. Human capital 

Deelnemende hogescholen aan de PD-LTH zijn: Saxion, Breda University of Applied Sciences, Hogeschool Inholland, Zuyd Hogeschool, HZ University of Applied Sciences, NHL Stenden Hogeschool en Hotelschool The Hague. Het Centre of Expertise Leisure, Tourism & Hospitality verzorgt het secretariaat.

Call for proposals

Hieronder kun je de complets call for proposals downloaden.

Link: https://www.celth.nl/uploads/2025/5/call-for-proposals-2025_44454.pdf
Trefwoorden: CELTH, PD, professional doctorate, promoties, onderzoek, toerisme, recreatie, hospitality

CELTH



||| Nieuws |||

20/06/25
Exclusief voor leden
Provincie Limburg schiet musea te hulp
De drie provinciale musea in Limburg krijgen hulp van de Provincie om hun stijgende kosten te kunnen betalen.
20/06/25
Nieuw VVV Bezoekerscentrum Stavoren feestelijk geopend
Op donderdag 19 juni is het vernieuwde VVV bezoekerscentrum in Stavoren officieel geopend. Het nieuwe bezoekerscentrum richt zich op interactiviteit, beleving en inspiratie. Een van de blikvangers is een grote interactieve kaart van de IJsselmeerkust, waarmee bezoekers unieke plekken in de regio kunnen ontdekken.
20/06/25
Rode Kruis: gebruik je verstand bij warme festivals
Komend weekend lopen de temperaturen in Nederland met gemak op tot boven de 30 graden. Er staan diverse grote festivals op de agenda. Daarom doet het Rode Kruis een dringende oproep: bereid je goed voor, gebruik je gezonde verstand en luister goed naar je lichaam.
20/06/25
Exclusief voor leden
Recreatief fietsen in de lift: ontspanning en gezondheid als belangrijkste drijfveren
Het recreatief fietsen in Nederland zit in de lift. Nederlanders maken jaarlijks in totaal 532 miljo...
20/06/25
Groei Nederlands toerisme in april 2025: autonome stijging én gunstige vakantiespreiding
Het Nederlandse toerisme heeft in april 2025 een duidelijke groei doorgemaakt ten opzichte van april 2024. Volgens cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) steeg het aantal gasten met 459.000 en het aantal overnachtingen met ruim 2,1 miljoen. Deze stijging is deels toe te schrijven aan autonome groei in het toerisme, maar ook aan de gunstige ligging van de meivakantie en Pasen in 2025.
19/06/25
Vrijwilligers erfgoed en natuur krijgen waardering
Onder het motto ‘Handen uit de mouwen!’ werd zaterdag in vestingstad Hellevoetsluis de Provinciale Vrijwilligersdag 2025 feestelijk geopend door gedeputeerden Anne Koning en Meindert Stolk. De jaarlijkse bijeenkomst zette de duizenden vrijwilligers in het erfgoed en groen van Zuid-Holland in het zonnetje.
19/06/25
Corendon gaat samenwerking aan voor culinaire excursies
Corendon werkt sinds mei samen met het internationale platform ResiRest. ResiRest biedt food-excursies in onder meer de Turkse regio Antalya aan. Een uitrol naar andere destinaties staat op de planning.
19/06/25
Exclusief voor leden
BRO wordt Movares
"De naam BRO gaat verdwijnen en dat doet wel pijn", meldt de directie van BRO. "We gaan met 10 afzonderlijke bedrijven samen het nieuwe Movares vormen."

||| Agenda |||

24/06/25
24/06/25 t/m 24-06-25: Vakbeurs Vakantiehuis van de Toekomst
Het kennisplatform 'Vakantiehuis van de Toekomst' organiseert op dinsdag 24 juni 2025 de vakbeurs 'V...
25/06/25
25/06/25 t/m 25-06-25: Vakbeurs Family Entertainment Centers
Pleisureworld organiseert op woensdag 25 juni 2025 de Vakbeurs Family Entertainment Centers op ...
27/06/25
27/06/25 t/m 27-06-25: Beleidsmakersdag
De Beleidsmakersdag staat zo vlak voor de vakanties in het teken van 'Vooruitwerken em verbinden ric...
27/08/25
27/08/25 t/m 27-08-25: CELTH Industry Day World Leisure Congress
Het World Leisure Congress (WLO) komt na 13 jaar weer terug in Europa en voor het eerst naar Nederla...
22/09/25
22/09/25 t/m 22-09-25: Toerisme Top 2025
De Toerisme Top wordt dit jaar op maandag 22 september in Noord-Holland georganiseerd. Het thema is ...